Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
dzień dobry.

ile potrzebujecie węgla na dobę do samego CWU? i jakie macie przy tym ustawienia pieca?

Przy zuzyciu ok.300l na dobe cwu powinno to byc zuzycie energii ok.10kWh,zakladajac ze 1kWh z ekogroszka to 0,16zl powinienes zuzyc na kwote 1,6zl a to jest jakies 2kg ?

No chyba,ze 1kWh z eko wychodzi znacznie drozej ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
popieram ja też uważam by trolle z tego forum znikły dot. Arturo72

Jak widzisz fizyka i matematyka to podstawa w określaniu zużycia energii nawet w przypadku ekogroszka.

Dotyczy to i cwu i zużycia energii na ogrzewanie.

Napisałem 2kg i 1,6zl a byly moderator potwierdził.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

Ja mam 1kWh w cenie 0,29zł/COP3= ???

http://www.viessmann.pl/content/dam/internet-pl/images/home/wykresy/1kWh.jpg

Jest to dla mnie wiarygodniejsze i realniejsze niż obliczenia "górnika" w stanie spoczynku ;)

Sorry za OT, kończę pogadankę, trza jeszcze coś dziś popracować, bo zima zbliża się wielkimi krokami;)

PS podziel przez COP4 będzie wyglądało jeszcze ładniej.;)

Edytowane przez rübezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
http://www.viessmann.pl/content/dam/internet-pl/images/home/wykresy/1kWh.jpg

Jest to dla mnie wiarygodniejsze i realniejsze niż obliczenia "górnika" w stanie spoczynku ;)

Sorry za OT, kończę pogadankę, trza jeszcze coś dziś popracować, bo zima zbliża się wielkimi krokami;)

Ja wiem,że pracujący na dole mają "gorzej" ale rylem nie byłem nigdy ;)

To raczej do minertu pretensje jako działającego dalej ryla.

Ale odwiedź stronę Tauron Gliwice i zerknij na cennik taryfy G12W

Sądze,że wiesiek przedstawił taryfę G11 i to sie zgadza bo dla powietrznej z COP3 1kWh wychodzi 0,18zł*3=0,54zł czyli tyle ile miałem w poprzednim sezonie w G11.

Obecnie grzeję w cenie 1kWh=0,29zł/COP3=?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem,że pracujący na dole mają "gorzej" ale rylem nie byłem nigdy ;)

To raczej do minertu pretensje jako działającego dalej ryla.

Ale odwiedź stronę Tauron Gliwice i zerknij na cennik taryfy G12W

Sądze,że wiesiek przedstawił taryfę G11.

No przecież papiery na kopalnię złożyłeś tylko po co Ty im tam potrzebny byłbyś :)

Taki przeciwnik węglowego syfu a za ryla chcesz iść ?

Jakoś śmiesznie to wygląda Artek ?

Czego się nie robi dla publiki i dla kaski, hehe

Powiem grzecznie, spadaj trollu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem,że pracujący na dole mają "gorzej" ale rylem nie byłem nigdy ;)

To raczej do minertu pretensje jako działającego dalej ryla.

Ale odwiedź stronę Tauron Gliwice i zerknij na cennik taryfy G12W

Sądze,że wiesiek przedstawił taryfę G11 i to sie zgadza bo dla powietrznej z COP3 1kWh wychodzi 0,18zł*3=0,54zł czyli tyle ile miałem w poprzednim sezonie w G11.

Obecnie grzeję w cenie 1kWh=0,29zł/COP3=?

 

Ostania moja wypowiedź nie całkiem w temacie. Jesteś pewny tego COP=3. Równie dobrze mogę napisać o konkurencji:

 

1. Kocił XXX spawność ok. 90% (jest już ich kilka na rynku) - jest certyfikat, są badania, wiec nie mam prawa wątpić, biorę do obliczeń

2. Ekogroszek np z Kormorana- kaloryczność deklarowana przez producenta 22,00MG/kg cena z przesyłka za 1T 580zł http://allegro.pl/komorany-czeski-ekogroszek-promocja-hit-i5141289843.html - nie ma podstaw aby wątpić - biorę do obliczeń

 

No to liczymy:

 

1kG węgla to 1x22000/3600=6,11kWh przy deklarowanej sprawności kotła 90% daje nam 5,5kWh z 1kg w kotle z 90% sprawnością Czyli:

 

1kWh kosztuje 10,5gr - bosko!! - biorę i głoszę światu jak jest bosko i tanio Klawiatura przyjmie każdy bełkot, każdy

 

Jak to ładnie określasz w swoich wyliczeniach - "można, można. I kto to przebije".

 

Oczywiście na wszystko jest papier i certyfikat i podpisy doktorów docentów i producentów, ale jakoś tak nijak ma się to do rzeczywistości, bo faktycznie jest to, jak potwierdzają doświadczeni praktycy ok 16-17gr, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Więc czyżby marketingowy bełkot naginał rzeczywistość celem zwiększenia sprzedaży. Manipulowanie rzeczywistością to rzecz dziś standardowa i trzeba mieć tego świadomość.

 

Liczę się, że realna sprawność RBRa którego być może kupię, to 60-70%, może z pomocą innych dam radę wyciągnąć więcej (będzie bufor, to trochę łatwiej) i realny koszt wyniesie te naście groszy.

Edytowane przez rübezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mnie się nie martw - już mam ok. 25 metrów buka za 750zł - wystarczy na dwa sezony ;)

Powiedz mi gdzie tez chetnie kupie (kubik 30 zł !!!!!!!!!)chociaż myślę ze w tej cenie musiałeś coś dodać od siebie nie wiem np. :żone na weekend:D oczywiście jak jest ładna

Edytowane przez raf1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież papiery na kopalnię złożyłeś tylko po co Ty im tam potrzebny byłbyś :)

Taki przeciwnik węglowego syfu a za ryla chcesz iść ?

Jakoś śmiesznie to wygląda Artek ?

Czego się nie robi dla publiki i dla kaski, hehe

Powiem grzecznie, spadaj trollu.

Wiesiu cos ty ze swoja sygnaturą zrobil.

Jakis dziennik budowy.

Chalpe stawiasz????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...