Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Myślę że dość wrogów Waść sobie nie tylko tutaj narobił a teoretycznie może Ci najwięksi nie są z natury mściwi, choć jak to starsi ludzie mawiają:

"jak za dużo to i świnia nie chce"

 

Drogi panie karoka

Swoim twierdzeniem trafiłeś pan w 10!. Gratuluję.

 

A teraz za pana odpowiem na pytanie: DLACZEGO?

 

Bo wśród ślepców jednooki królem. A tamtej rzeszy życzę: trzymajcie się niczym owsiki: w kupie raźniej.

 

p.s. uprzejmie proszę nie twierdzić, że: "jak za dużo to i świnia nie chce", bo z kontekstu wynika, że ich pan odkrywasz. A to nieładnie.

Edytowane przez bolek&lolek
dopisek: ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

widzisz Bolek bawisz się w ciuciubabkę -koledzy wiedzą kto ty jesteś

z ceramiką -wg mojej nikłej wiedzy byłoby super-jak by była tylko w komorze spalania-jednak ta końcówka wymiennika musiała by mieć nie trzy rurki tylko o wiele więcej i z takimi blachami jak są teraz-nie tak jak jest w eko plusie te krynciołki są h warte a i te niby kształtki kwadratowe spawane dwa winkle to to razem wiesz

no ale cena wzrasta tak- bo wyszło by na pomiarach tak szczele euro 6

no to pyrsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz Bolek bawisz się w ciuciubabkę -koledzy wiedzą kto ty jesteś

z ceramiką -wg mojej nikłej wiedzy byłoby super-jak by była tylko w komorze spalania-jednak ta końcówka wymiennika musiała by mieć nie trzy rurki tylko o wiele więcej i z takimi blachami jak są teraz-nie tak jak jest w eko plusie te krynciołki są h warte a i te niby kształtki kwadratowe spawane dwa winkle to to razem wiesz

no ale cena wzrasta tak- bo wyszło by na pomiarach tak szczele euro 6

no to pyrsk

 

Drogi Panie Bernardzie,

 

z całym szacunkiem do pańskiej ogromnej wiedzy, ale coś mi się wydaje, ze się Panu kotły pomyliły. Pisze Pan w wątku kotła RBR o czymś, czego w nich nigdy nie było. Tak myślę, chyba, że się mylę, to proszę uprzejmie o sprostowanie.

Skoro tak, to masz Pan prawo brać mnie za kogoś innego. Ja się proszę szanownego Pana na przepisach znam, a nie na technice. Gdyby było inaczej, to zamiast mnie tu gnoić, to by mnie na rękach nosili.

 

Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę, bo tego się nie kupi.

 

p.s. sorry, znam się na technice tyle, że jak się młotkiem w palec walnę przy wbijaniu gwoździa, to potrafię odkleić warstwę ochronną z plastra z opatrunkiem. i chwała mi za to. Moi twierdzą, że jestem bohaterem. Pewnie przez to, że przecieków w kroku z bólu nie widać. Ale niech się cieszą.

 

Tutaj jest wątek o kotle RBR. To taki zielony, jak mi się o uszy obiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

p.s. uprzejmie proszę nie twierdzić, że: "jak za dużo to i świnia nie chce", bo z kontekstu wynika, że ich pan odkrywasz. A to nieładnie.

No źle Waść dedukujesz, bo jak żem karoka65 i jest jakem wcześniej napisał :)

Aha, i zerknij Waść na post 24851, bo mylisz Waść osoby, cytujesz Waść Bartusa a piszesz Waść do Rajmunda ( Bernarda ) :) to dwie różne osoby i mieszkają daleko od siebie.

Z Rajmundem ( Bernardem ) rozmawiałem wiele razy ( super gość ) ale nigdy osobiście, zaś z Bartusem miałem przyjemność też osobiście :)

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No źle Waść dedukujesz, bo jak żem karoka65 i jest jakem wcześniej napisał :)

Aha, i zerknij Waść na post 24851, bo mylisz Waść osoby, cytujesz Waść Bartusa a piszesz Waść do Rajmunda ( Bernarda ) :) to dwie różne osoby i mieszkają daleko od siebie.

Z Rajmundem ( Bernardem ) rozmawiałem wiele razy ( super gość ) ale nigdy osobiście, zaś z Bartusem miałem przyjemność też osobiście :)

No, ja spotkania nie żałuję,gdyż po spotkaniu z Wieśkiem (Karaoka65) kupiłem zielonego,wbrew podejrzeniom,nie u Karoki. Zaczyna się trzeci,jakby tu napisać,bardzo udany sezon jego, użytkowania .Więc dlatego jak tu widzę te opinie,wywody ludzi co kociołek im się aby śnił(bolek-lolek,ten pan o pomp ciepła i kilku innych) to lepiej to forum,które było stworzone aby służyło wymianie doświadczeń , z którego bardzo dużo się nauczyłem,i powinno służyć pomocą nowym nabywcą rbr-a, omijać z daleka.

Może ktoś zrobi tutaj jakiś "merytoryczny"porządek abym ja i inni mogli czytać rad ludzi dla których temat kotów to pasja .http://emotikona.pl/emotikony/pic/0shoot.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja spotkania nie żałuję,gdyż po spotkaniu z Wieśkiem (Karaoka65) kupiłem zielonego,wbrew podejrzeniom,nie u Karoki. Zaczyna się trzeci,jakby tu napisać,bardzo udany sezon jego, użytkowania .Więc dlatego jak tu widzę te opinie,wywody ludzi co kociołek im się aby śnił(bolek-lolek,ten pan o pomp ciepła i kilku innych) to lepiej to forum,które było stworzone aby służyło wymianie doświadczeń , z którego bardzo dużo się nauczyłem,i powinno służyć pomocą nowym nabywcą rbr-a, omijać z daleka.

Może ktoś zrobi tutaj jakiś "merytoryczny"porządek abym ja i inni mogli czytać rad ludzi dla których temat kotów to pasja .http://emotikona.pl/emotikony/pic/0shoot.gif

Pozdrawiam

No przestań żartować... :no: pasja :no::no::no: koń by się uśmiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja spotkania nie żałuję,gdyż po spotkaniu z Wieśkiem (Karaoka65) kupiłem zielonego,wbrew podejrzeniom,nie u Karoki. Zaczyna się trzeci,jakby tu napisać,bardzo udany sezon jego, użytkowania .Więc dlatego jak tu widzę te opinie,wywody ludzi co kociołek im się aby śnił(bolek-lolek,ten pan o pomp ciepła i kilku innych) to lepiej to forum,które było stworzone aby służyło wymianie doświadczeń , z którego bardzo dużo się nauczyłem,i powinno służyć pomocą nowym nabywcą rbr-a, omijać z daleka.

Może ktoś zrobi tutaj jakiś "merytoryczny"porządek abym ja i inni mogli czytać rad ludzi dla których temat kotów to pasja .http://emotikona.pl/emotikony/pic/0shoot.gif

Pozdrawiam

 

Szanowny Panie,

w 100% sie z panem zgadzam. pańskie zadowolenie jest wręcz bezcenne, bo inne być nie może.

Ma pan rację: Ja kocioł to widziałem tylko na obrazku, do czego się tutaj publicznie przyznaję. Dlatego nie dyskutuję o wyższości jednych świat nad drugimi. Zabieram głos jedynie w tej materii na której się jako tako znam.

Marzy mi się coś takiego, aby na przykład porównać kilka jednostek grzewczych o podobnej deklarowanej mocy.

Jako punkty porównawcze proponowałbym to, co wymagane przepisami, czyli:

- sprawności na mocy nominalnej i obniżonej do 30%,

- emisja CO na tych dwóch mocach,

- emisja OGC na tych dwóch mocach,

- emisja pyłu na tych dwóch mocach,

- spełnienie wymagań badań bezpieczeństwa wg wymagań normy,

- średni poziom tlenu na mocy obniżonej.

 

Można jeszcze - gdyby się upierać - dołożyć jakieś inne kryteria, wspólnie ustalone.

 

Z tego co mi się o uszy obiło, to była taka propozycja, tylko zawodników na starcie zabrakło, bo zgłosił się tylko jeden.

Jak to traktować? Wygrał walkowerem? A może ci inni olali biedaka uznając, że się z byle czym mierzyć nie będą, bo to urąga ich poziomowi?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

p.s. macie prawo mieć swoje pasje, mam to prawo i ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przestań żartować... :no: pasja :no::no::no: koń by się uśmiał...

Z twoich wypowiedzi wnioskowałem,że ty też nie wszystko robiłeś do pieniędzy.Widzisz prawie sześć dych mam na karku,a ciągle głupi.

Pozdrawiam.

Po kupnie pierwszego kotła z podajnikiem w mojej małej miejscowości,temat ten stał się moją pasją.To forum bardzo mi w tym pomagało,ale kiedyś.

Teraz tohttp://emotikona.pl/emotikony/pic/49rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twoich wypowiedzi wnioskowałem,że ty też nie wszystko robiłeś do pieniędzy.Widzisz prawie sześć dych mam na karku,a ciągle głupi.

Pozdrawiam.

Po kupnie pierwszego kotła z podajnikiem w mojej małej miejscowości,temat ten stał się moją pasją.To forum bardzo mi w tym pomagało,ale kiedyś.

Teraz tohttp://emotikona.pl/emotikony/pic/49rotfl.gif

Teraz to... jest zwyczajny jarmark... i to raczej dość podły. Masz rację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Panowie potrzebuję wsparcia.Próbuje dodać swój sterownik na stronie esterownik.Zarejestrowałem się,zalogowałem i dostałem nast dane:identyfikator.......................

adres ip.......................

port serwera..................

Winstrukcji napisano że powinienem wpisać te dane do sterownika w meni INTERNET.Wchodzę w ster.w INERNET a tam nie ma takiej opcji jak ID? czy port serwera?jest tylko nazwa" , no name , adres IP ,brama ,DNS Tak/Nie. czytałem juz instrukcję na esterownik ale nic nie pomaga.Mam ster.ver.3.5. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem użytkownikiem RBR 17 kw Rozpoczol sie owy sezon grzewczy chcialbym zasiegnac porady posiadaczy kociołkow z podajnikiem otóz zostaly mi bardzo duze ilosci drzewa suchego kilka lat schowanego w suchej piwnicy lisciastego prosze mi powiedziec jak móglbym je spalic w trakcie normalnej pracy kociołka wiem Czy mozna kłasc bezposrednio na palnik z tego co wiem to bedzie burzył sie kopczyk zrobiony z węgla czy nie bedzie to przeszkadzalo w pracy sterownika ktory jednak nie wie ze cos zostalo dołożone (czy nie bedzie głupiał)bo jednak wszystko powinno przejsc przez podajnik z tego co próbowałem palenie na ruszczie awaryjnym mija sie z celem Pozddrawiam za kazda rade bede wdzieczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 17-tkę i w zeszłym roku spaliłem dużą ilość drewna po budowie - paliłem nim cały październik, więc mogę się podzielić uwagami: Zapomnij o dorzucaniu drewna na palnik podczas pracy automatycznej -sterownik zgłupieje i efekty są opłakane. Musisz niestety po prostu postawić sobie fotel w kotłowni , zimne piwko i ręcznie hajcować ;-)

Więc ja paliłem tak : przestawiłem sterownik w tryb ręczny, wmontowałem czujnik spalin i zapewniłem sobie duży odbiór ciepła - 160m2 zimnej podłogówki i zimny bojler. Założyłem ruszt ,rozpaliłem i przy uchylonych drzwiczkach paleniska ,bez dmuchawy dokładałem paliwa. Drewno musi być suche , a ty musisz utrzymywać wysoką temperaturę spalania , aby uniknąć smołowania- piec po prostu powinien "huczeć" następnie śledząc temperaturę wody tak sterować odbiorem ciepła - załączając pompy co i cwu regulując ich wydajnośc , a także w moim przypadku kręceniem zaworem 4D, aby nie pozwolić do nadmiernego nagrzewania(jeżeli czujesz że nie można już ochłodzić pieca to wstrzymujesz dokładanie drewna). Ja się poświęciłem i codzienne południowe takie hajcowanie przez ok dwie godziny wystarczyło do napompowania całego zbiornika i nieco podłogówki. Oczywiście jest to upierdliwe i gdyby nie konieczność pozbycia się ogromnej ilości pobudowlanego drewna nigdy bym się w to nie bawił. W sumie po miesiącu takiego palenia miałem świetnie "wypucowany" piec i komin , i tu też ostrzeżenie: jeżeli masz zasyfiony komin to lepiej go wcześniej wyczyść - temperatura spalin jest tak wysoka, że na bank zapali ci sadzę w kominie , a wtedy koniec żartów. Ja miałem komin po jednym sezonie - niewiele tam było sadzy.

Edytowane przez cichy777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cichy, a jak paliłes to tą blache na górze koło wyczystki miałeś uchylona caly czas czy po rozpaleniu zamykałeś? Dzisiaj wysyłam sterownik do naprawy i jestem ciekawy czy bez wentylatora da sie drzewem rozgrzać bojlerek, jak na starym pospolitym smieciuchu? :)

Nic nie przestawiałem nawet przy rozpalaniu - na początku jak by się dymiło to zamknij drzwiczki i załącz dmuchawę na chwilę , potem to tylko "gwiżdze"

Malina - Grawitacja rzeczywiście może nie wystarczyć - jeżeli ostro palisz ( a tak trzeba ze względu na smołę) to piec generuje ogromne ilości ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy chodzi mi o to ze mam bojler 200l i rury 2 cale to znaczy ze w układzie będę miał około 500l wody wiec chyba ciężko będzie rozgonić taki układ drzewem chyba caly dzień przy piecu co myślisz Pozdrawiam

 

Moim zdaniem pesymistyczne podejście :) Na pewno trzeba poświęcić trochę czasu, ale jak dobre drzewo to rozgrzejesz raz dwa. Tylko trzba przeliczyć czy powiedzmy warto iść z 6 razy do pieca czy poświęcić za 10zł ekogroszku (przykladowe porównanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...