Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chciałbym na jesien przepalić w cieplejsze dni wiem ze kiedyś Karaoka 65 pisał gdzies tam jest funkcja typ kotla i i praca ręczna dmuchawa pilnuje żeby nie przegrzać czujnika spalin nie szukałem jeszcze u siebie tego mysle ze można spórbowac

 

Myślę że szybko Ci przejdzie ... moim zdaniem szkoda czasu :)

 

Nie zapomnij o otwarciu kierownicy spalin jak będziesz rozpalał - inaczej będzie czad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Przytrafiła mi się chyba awaria sterownika. Od dziś rana nie mam dostępu do sterownika przez internet jak również przez sieć lokalną. Router nie widzi ecoal-a. Próbowałem połączyć się przez RS232 ale bez rezultatu. Być może problem z RS-em był spowodowany tym ze sterownik mam w wersji 0.3.1.8 a aplikację pobrałem ze strony Elektro-System w wersji 0.3.1.6. Dodatkowo czujniki temperatur też fiksują i zewnętrzny wskazuje +32*C a podłogowy -2*C. Będę wdzięczny z szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Przytrafiła mi się chyba awaria sterownika. Od dziś rana nie mam dostępu do sterownika przez internet jak również przez sieć lokalną. Router nie widzi ecoal-a. Próbowałem połączyć się przez RS232 ale bez rezultatu. Być może problem z RS-em był spowodowany tym ze sterownik mam w wersji 0.3.1.8 a aplikację pobrałem ze strony Elektro-System w wersji 0.3.1.6. Dodatkowo czujniki temperatur też fiksują i zewnętrzny wskazuje +32*C a podłogowy -2*C. Będę wdzięczny z szybką pomoc.

Wersja aplikacji nie ma znaczenia - ja też mam soft 0.3.1.8 i komunikuję się za pomocą starej aplikacji - brak tylko obsługi nowych archiwów. Spokojnie sprawdź wszystkie ustawienia transmisji ( nr portu COM itd.). Podłącz się bezpośrednio do sterownika przez RS i ewentualnie spróbuj ponownie wgrać soft. Jeżeli aktualizacja przebiegnie pomyślnie, to powinno już nie być problemów z komunikacją przez RS . Jeżeli nie - to jedynie ster do serwisu. Ale większość problemów wynika z problemami z przejściówką ( jeżeli używasz) bądź ustawieniami portu.

do maliny:

Oczywiście przy takiej jak twoja instalacja możesz spokojnie zagrzać wodę drewnem, ale chyba nie unikniesz efektu smołowania - najlepiej spróbuj - po jednym paleniu nic się nie stanie z piecykiem , a ty zobaczysz jak to jest. Jeżeli po paleniu będziesz miał tłuste osady w komorze spalania to niestety nic z tego.

Z tą funkcją zasypowego w oprogramowaniu to tak jak pisał adwapniewski przy drewnie szkoda zachodu - za szybko wypala się opał, a z kolei przy dużym załadunku zatrzymanie dmuchawy powoduje silnie smołowanie. Próbowałem tego - wierz mi nie warto. Jedynie sposób który podałem na początku daje zadawalajace rezultaty. Ale coś za coś - trzeba tego pilnować.

Edytowane przez cichy777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym na jesien przepalić w cieplejsze dni wiem ze kiedyś Karaoka 65 pisał gdzies tam jest funkcja typ kotla i i praca ręczna dmuchawa pilnuje żeby nie przegrzać czujnika spalin nie szukałem jeszcze u siebie tego mysle ze można spórbowac

Ustawienia zaawansowane wybrać typ podajnika - zasypowy, wtedy nie zjarasz czujnika, sterownik będzie tak "kombinował" wentylatorem żeby temp. spalin nie przekroczyła 300 stopni. Kocioł zamknięty jakbyś palił na retorcie.

Nie otwierasz drzwiczek popielnika bo wtedy możesz ujarać czujkę, wentyl dostarcza powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Przytrafiła mi się chyba awaria sterownika. Od dziś rana nie mam dostępu do sterownika przez internet jak również przez sieć lokalną. Router nie widzi ecoal-a. Próbowałem połączyć się przez RS232 ale bez rezultatu. Być może problem z RS-em był spowodowany tym ze sterownik mam w wersji 0.3.1.8 a aplikację pobrałem ze strony Elektro-System w wersji 0.3.1.6. Dodatkowo czujniki temperatur też fiksują i zewnętrzny wskazuje +32*C a podłogowy -2*C. Będę wdzięczny z szybką pomoc.

Spróbuj wyłączyć ster, odkręć pokrywę, wyciągnij kartę SD i spróbuj wtedy włączyć.

Spróbuj też bezpośrednio wklepać IP sterownika do wyszukiwarki czy się połączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]330853[/ATTACH]

 

cichy777

 

Nie wiem co jest grane. Aplikacja sugeruje nie obsługiwany sterownik :(

 

Ja nie używam serwera proxy -więc nie wiem co to znaczy. Miałem na myśli jeszcze starszą aplikację eCoal - jedyny program umożliwiający bezpośredni odczyt danych archiwalnych. Teraz widzę że nie jest już dostępna do pobrania. Na razie zrób tak jak pisał karoka i ew. wgraj ponownie soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam serwera proxy -więc nie wiem co to znaczy. Miałem na myśli jeszcze starszą aplikację eCoal - jedyny program umożliwiający bezpośredni odczyt danych archiwalnych. Teraz widzę że nie jest już dostępna do pobrania. Na razie zrób tak jak pisał karoka i ew. wgraj ponownie soft.

Problem w tym że jak nie łączy się po RS nie wgrasz nowego softu :)

Sprawa w toku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henry-x możesz napisać co jest myślą przewodnią dla zmiany kotła o 6kW? bo o przewymiarowanie chyba nie chodzi?

jak przegląda się twoje wykresy z okresu zimowego to spaliny wędrują dość wysoko pod 300 stC, to jak zmienisz kocioł o 25% to chyba oszczędności z tego tytułu nie będzie, a dla samej ceramiki chyba nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henry-x możesz napisać co jest myślą przewodnią dla zmiany kotła o 6kW? bo o przewymiarowanie chyba nie chodzi?

jak przegląda się twoje wykresy z okresu zimowego to spaliny wędrują dość wysoko pod 300 stC, to jak zmienisz kocioł o 25% to chyba oszczędności z tego tytułu nie będzie, a dla samej ceramiki chyba nie warto

 

 

Co nie warto? Jak nie warto?

Przecież prawie 300 st.C w kominie to pewność, że się obrazki na ścianie nie pokażą. A jaka doopna sprawność. No niech kto mi udowodni, że nie mam racji. Najlepiej przedstawiając wyniki z rzetelnych badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie warto? Jak nie warto?

Przecież prawie 300 st.C w kominie to pewność, że się obrazki na ścianie nie pokażą. A jaka doopna sprawność. No niech kto mi udowodni, że nie mam racji. Najlepiej przedstawiając wyniki z rzetelnych badań.

 

Akurat on ma kocioł badany w ICHPW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat on ma kocioł badany w ICHPW.

 

Ten on z ceramiką? To pokaż papiery. Na tą ceramikę. Tyle chyba możesz zanim mnie znowu nie naubliżasz?

Bo jak na razie to mogę ci powiedzieć z pełną odpowiedzialnością: rabarbar 17 kW z ceramiką w Zabrzu? A takiego wa.a jak ta wasza akcja cała.

 

p.s. żeby nie było: mój wpis czytaj w połączeniu z tym co henry napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...