Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Nie powiedziałem że reklamujecie, tylko że działacie jak reklamodawcy korzystający w czasu antenowego w najlepszej oglądalności. Pisanie w nieczytanych wątkach (o normach przepisach itp) nie daje tyle co pisanie w wątkach popularnych, na nieciekawy już po setkach wypowiedziach, temat.

 

Każda osoba z tego wątku zna już ten temat i ma swoje zdanie, więc po co go ciągną dalej w nieskończonośc. Nie po to on został założony.

 

Na razie znikam.

Na ten wątek trafiają także nowe osoby, potencjalni klienci, przed którymi tutejsi "bywalcy" skrzętnie próbują ukryć taki fakt. To dla tych "nowych" piszę ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Inwestora to nie obchodzi. Wyrób ma mieć CE.

 

Za bezprawne oznaczenie produktu/wyrobu znaczkiem CE grozi dotkliwa kara (coś mi tam świta że do 100.000zł) - tak wiec jak macie wiedzę o takich wyrobach - podkablujcie konkurencję i finito.

Panie Najlepszy...

a czyim ja jestem konkurentem??? NICZYIM !

Nic nie produkuję. Nic materialnego nie sprzedaję. Ot, trochę se popiszę... i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale... aby taki znaczek można było postawić, należy mieć - między innymi - wykonane badania akredytowane, energetyczno-emisyjne i bezpieczeństwa pracy. W przeciwnym razie taki znaczek jest tylko obrazkiem bez pokrycia.

 

Ponieważ znacząca część aktywnych na tym forum nie cierpi informacji o przepisach niczym diabeł święconej wody, to może chociaż strawią to:

 

Załącznik ZA do normy PN-EN303-5:2012

 

tamże są tylko 43 tzw. zalecenia, które w czasie badań kotła muszą być spełnione.

Jeśli tak jest, to już jeden krok do CE mają za sobą. Jeszcze tylko 6 kroków i już CE może być nadane. Uczciwie.

 

:( :yes: :D

 

p.s. pewnie to przeraża część tzw. producentów, to jadą na skróty. Niech jadą. Papier cierpliwy, a już za kilkadziesiąt dni może w tym kraju zacznie się ściganie różno - różnistych

Edytowane przez bolek&lolek
p.s. dopisek i wytłuszczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Najlepszy...

a czyim ja jestem konkurentem??? NICZYIM !

Nic nie produkuję. Nic materialnego nie sprzedaję. Ot, trochę se popiszę... i tyle.

 

Przepraszam, ale zostałem źle zrozumiany - nie do Ciebie było to skierowane.

Przeca dość realnie stąpam po tej (naszej) pięknej ziemi.

I z doświadczenia wiem, że gdyby konkurencja wyłapała taki kociołek (zresztą każdy inny produkt/wyrób) z "lewym" znaczkiem CE, to delikwent, czyli producent takiego "bubla", już sprzedawałby skarpetki.

 

Mając to na uwadze - raczej znaczek CE jest z wysokim "ryzykiem" zaufania społecznego - w coś trzeba wierzyć.:wave:

 

Zatem kupujcie tylko kotły z oznaczeniem CE. :yes:

 

 

Ps. No chyba, że majac na uwadze teorię spiskową - są w zmowie i nie kablują na siebie.:stirthepot:

Edytowane przez sSiwy12
Ps.-sa se zapodałem - a co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie sSIWY12

Ciekawe, co zrobią, jeśli np. kocioł z wszystkimi papierami zrobi im ziazia?

A co zrobią, gdy takie albo i większe ziazia zrobi im kocioł bez papierów?

 

Czy nie uważa pan, że wówczas zaczną szukać pomocy prawnej, kopać do dna, łapać się każdej drobnostki, ślimtac na forum: kto wie, kto pomoże? HELP!

 

Jak miał ten ktoś, szczęście w nieszczęściu i był ubezpieczony - to ubezpieczyciel już zadba o to aby taki producent mocno, ale to mocno ucierpiał na duchu i finansowo.

 

I uważam - takich producentów/wykonawców należy tak tępić, aby nie mieli sił na podniesienie się z upadku - wszelkimi sposobami.

 

Ps. A poradę prawnika uważam za naturalny pierwszy krok (dla takiej sytuacji)

Edytowane przez sSiwy12
Ps. dopisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale zostałem źle zrozumiany - nie do Ciebie było to skierowane.

Przeca dość realnie stąpam po tej (naszej) pięknej ziemi.

I z doświadczenia wiem, że gdyby konkurencja wyłapała taki kociołek (zresztą każdy inny produkt/wyrób) z "lewym" znaczkiem CE, to delikwent, czyli producent takiego "bubla", już sprzedawałby skarpetki...

Bo... konkurencja RBR-a, ta PRAWDZIWA konkurencja, jest prawdopodobnie w podobnej sytuacji.

A ci, którzy mają papiery w porządku, nie widzą w RBR-ach żadnej konkurencji. Dla nich to tylko taki maleńki, nieuciążliwy pryszczyk.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

A ci, którzy mają papiery w porządku, nie widzą w RBR-ach żadnej konkurencji. Dla nich to tylko taki maleńki, nieuciążliwy pryszczyk.

 

Mozna prosic o statystyki sprzedazy kotłów (o podział na moce nie smiem pytac) poszczegolnych producentów, zapewne stwierdzenia o pryszczyku nie wzieło sie z powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo... konkurencja, ta PRAWDZIWA konkurencja, RBR-a jest prawdopodobnie w podobnej sytuacji.

A ci, którzy mają papiery w porządku, nie widzą w RBR-ach żadnej konkurencji. Dla nich to tylko taki maleńki, nieuciążliwy pryszczyk.

 

Czyli jednak spisek.

Czyli najlepiej aby taki kociołek pierdyknął z dużym rozmachem, zginęło kilkoro ludzi (najlepiej dzieci), a wtedy PRAWDZIWI zaczną uprawiać PR, a ten (przecież nieuciążliwy pryszczyk) znajdzie się w niebycie.

 

Tak się zastanawiam - ktoś kto posiadł wiedzę o niegodnych i niebezpiecznych praktykach, dla tego przypadku producentów kotłów, powinien zakablować (mając na uwadze te dzieci), czy też czekać na rozwój wypadków i powiedzieć "a nie mówiłem" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miał ten ktoś, szczęście w nieszczęściu i był ubezpieczony - to ubezpieczyciel już zadba o to aby taki producent mocno, ale to mocno ucierpiał na duchu i finansowo.

 

I uważam - takich producentów/wykonawców należy tak tępić, aby nie mieli sił na podniesienie się z upadku - wszelkimi sposobami.

 

Ps. A poradę prawnika uważam za naturalny pierwszy krok (dla takiej sytuacji)

 

Gorzej z bidokami, co nie wiedzieli a uwierzyli.

Na karku kredyt frankowy, w główkach pomroczność jasna, z chałupy komin jeno ostał, a ubezpieczenie be, bo i po co. Anarchia górą (przecież przepisy są be). Albo wówczas bardziej do góry nogami. Czego nikomu nie życzę, choć wredny jestem tak, że mnie MOderator co chwilę na dołek wsadza.

Edytowane przez bolek&lolek
zmiana fontów i wytłuszczenia dla tłuszczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak spisek.

Czyli najlepiej aby taki kociołek pierdyknął z dużym rozmachem, zginęło kilkoro ludzi (najlepiej dzieci), a wtedy PRAWDZIWI zaczną uprawiać PR, a ten (przecież nieuciążliwy pryszczyk) znajdzie się w niebycie.

 

Tak się zastanawiam - ktoś kto posiadł wiedzę o niegodnych i niebezpiecznych praktykach, dla tego przypadku producentów kotłów, powinien zakablować (mając na uwadze te dzieci), czy też czekać na rozwój wypadków i powiedzieć "a nie mówiłem" :(

 

Proszę Szanownego Pana,

Nie jest tak bardzo źle. Corocznie co najwyżej wg danych PSP tylko kilka chałup z dymem idzie, a zatrucie CO też nie takie narodowo niszczące.

Przecież np. transport lotniczy jest najbezpieczniejszą transportu.

Nie potwierdzają tego tylko ci, co wystartowali, a nie wylądowali. W całości.

 

Problem polskiego rynku producentów/handlarzy kotłami jest nieco bardziej skomplikowany.

Napisałbym prawdę, ale na 100% moderator upoopiłby mnie już nie na kolejne kilka dni, ale na znacznie dlużej. Bo jemu wolno, bez wskazania konkretnego, co, kto, gdzie, jak i dlaczego.

 

Przez to znikam. Ale i tak nie mam pewności, że mnie np. za miesiąc znienacka za ten wpis nie uwali. Bo fachowiec ci on w tej materyi. Nie to co ja - żuczek w przepisach ledwo biegły.

 

p.s. No dobrze. Powiem

 

90% producentów kotłów to firmy malutkie. Zrobią 300 - 500 kociołków na rok i ok. Na każdym mają ok. 2000 na czysto i jakoś im to na życie starcza. Tym bardziej, że zus i us to dla nich często fantasmagoria.

Duży producent, zatrudniający ludzi zgodnie z przepisami, płacący wszystko w terminie na kociołku ma co najwyżej 500. Ponosi koszty badań, ubezpieczeń, serwisu krajowego. A zysk musi podzielić na udziałowców.

I tak się to kręci. Bo urzędnictwo marne i kontrolnie z wielu powodów ...

Polska jest ewenementem na tym rynku.

Dlatego jest jak jest.

 

Gdybyś pan spytał niejednego w superbryce co to ZKP to by się mocno nagłówkował i tak by nie odpowiedział. A o tym, ze jeśli jej nie ma, to choćby się zes.ł, to mu nie wolno CE wystawić, to byś pan co najwyżej mógł w mazak zarobić, za niestosowne pytanie do pana "kotlarza" skierowane.

Amen

Edytowane przez bolek&lolek
dopisek w p.s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna prosic o statystyki sprzedazy kotłów (o podział na moce nie smiem pytac) poszczegolnych producentów, zapewne stwierdzenia o pryszczyku nie wzieło sie z powietrza

Takie informacje można bez problemu kupić sobie, jeśli kto potrzebuje.

I nie tylko takie. Dziś można kupić prawie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wpis o kupnie danych nie był ofertą, tylko informacją. Nie jestem wywiadownią gospodarczą.

 

Zapytałem z ciekawosci o wolumnen sprzedazy kotłow róznych producentów, uznałem ze jezeli ktos twierdzi ze sprzedaz rbr jest "pryszczykiem" to ma na ten temat odpowiednie dane, wyszło ze moze i ma moze i nie ma. Dostałem wielce odkrywcza rade ze wszystko mozna kupic, pewnie i mozna. Jezeli jednak nie mozna potwierdzic swoich tez to po o nich wspominac. To tylko forum i mozna pisac co sie chce bez uzasadnien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wiem - to wiem. A powiem - to co zechcę. A tobie nie powiem nic, boś mi ni brat ni swat.

Zresztą bliżej ci do sprzedawców RBR-ów, niż do mnie - ich pytaj. Ciekawe, dlaczego moderator wykasował ten bardzo interesujący wpis bolka&lolka dotyczący twojej współpracy z minertu. Może wiesz, dlaczego? Może powiesz?

 

Nie wiem dlaczego wykasował, malo tego pierwsze słysze o takim wpisie. Osobiscie nie znam minertu i on zadnych zlecen bezsposrednio mi nie przekazywał. A nawet jakby to co jest złego w dokładnych i rzetelnych obliczeniach ozc. Jestes doktorem nauk technicznych, wiesz ze dokładne obliczenia i pomiary to podstawa. Zarzucasz mi ze staram sie dokładnie liczyć?. Dziwne, kolejny przeciwnik ozc. A pro po współpracy ze sprzedawcą rbr to nikt ze sprzedawców ogniwa nie zwrócił sie z propozycją współpracy. Ja nikogo nie wyrózniam, mi naprawdę nie zalezy komu liczę czy projektuję. Dla mnie naprawde to bez znaczenia kto czym bedzie ogrzewał, weglem, gazem czy prądem. Jezeli juz to staram sie kazdego przekonywac do jak najlepszego ocieplenia i tak własnie doradzam. Jak widac takie działania nie wszysktim sie podobają. Kto jak kto ale fachowiec w dziedznie szeroko pojetego ogrzewnictwa powinien miec tego swiadomosc, ale moze wlasnie to ta swiadomosc ze konczy sie era wegla w ogrzewaniu gospodarstw domowych to powoduje.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wykasował, malo tego pierwsze słysze o takim wpisie. Osobiscie nie znam minertu i on zadnych zlecen bezsposrednio mi nie przekazywał. A nawet jakby to co jest złego w dokładnych i rzetelnych obliczeniach ozc. Jestes doktorem nauk technicznych, wiesz ze dokładne obliczenia i pomiarych to podstawa. Zarzucasz mi ze staram sie dokładnie liczyć. Dziwne, kolejny przeciwnik ozc. A pro po współpracy ze sprzedawcą rbr to nikt ze sprzedawców ogniwa nie zwrócił sie z propozycją współpracy. Ja nikogo nie wyrózniam, mi naprawdę nie zalezy komu liczę czy projektuję. Dla mnie naprawde to bez znaczenia kto czym bedzie ogrzewał, weglem, gazem czy prądem. Jezeli juz to staram sie kazdego przekonywac do jak najlepszego ocieplenia i tak własnie doradzam. Jak widac takie działania nie wszysktim sie podobają. Kto jak kto ale fachowiec w dziedznie szeroko pojetego ogrzewnictwa powinien mic swiadomosc, ale moze ta swiadomosc ze konczy sie era wegla w ogrzewaniu gospodarstw domowych to powoduje.

Osobiście ani mnie to ziębi ani grzeje... Kilka wpisów wcześniej był taki wpis bolka&lolka, przez kilkadziesiat chyba minut i zniknął. Gdyby nie to, że zniknął, nawet nie zastanawiałbym się nad nim. Ale skoro zniknął... to wzbudza zainteresowanie. Co nie?

A ja, drogi panie, skończyłem niedawno 71 lat i za mojego życia era węgla w ogrzewaniu gospodarstw domowych z pewnością jeszcze się nie skończy. Nie imputuj mi więc pobudek, które z mojego punktu widzenia nie mają żadnego znaczenia.

Poza tym, niczego ci nie zarzucam. Tak mi się przynajmniej wydaje. Po prostu odpowiadam na twoją korespondencję, kierowaną do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ani mnie to ziębi ani grzeje... Kilka wpisów wcześniej był taki wpis bolka&lolka, przez kilkadziesiat chyba minut i zniknął. Gdyby nie to, że zniknął, nawet nie zastanawiałbym się nad nim. Ale skoro zniknął... to wzbudza zainteresowanie. Co nie?

A ja, drogi panie, skończyłem niedawno 71 lat i za mojego życia era węgla w ogrzewaniu gospodarstw domowych z pewnością jeszcze się nie skończy. Nie imputuj mi więc pobudek, które z mojego punktu widzenia nie mają żadnego znaczenia.

Poza tym, niczego ci nie zarzucam. Tak mi się przynajmniej wydaje. Po prostu odpowiadam na twoją korespondencję, kierowaną do mnie.

 

Co do ery wegla w nowo budowanych domach moze sie skonczyc i skonczy sie szybciej niz myslisz, stare i owszem dłuzej będą ogrzewane weglem ale głownie z powodów politycznych. A Twoje odpowiedzi są jakie są, kazdy moze ocenic. Wiem jedno szczegołowe pytania lub próba uzyskania od dyskutantów dowodów potwierdzających ich tezy konczy sie tak jak w naszej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz potwierdzenia co do sprzedaży ilościowej poszczególnych kotłów bo nikt takich statystyk nie prowadzi!!!!

 

Ps. Doczytałem ile masz lat więc już cię nie męczę

 

No to teraz potwierdzam, że dla pewnej grupy krajowych producentów kotłów sprzedaż kotłów RBR to maleńki pryszczyk, absolutnie niedokuczliwy dla nich, powiedziałbym, że nawet niezauważalny, który z biegiem czasu sam zniknie, jak to z pryszczykami bywa. Dla równowagi potwierdzę także, że dla pewnej grupy krajowych producentów kotłów sprzedaż kotłów RBR jest prawdziwą konkurencją, czyli takim czyrakiem na ... który doskwiera wyjątkowo bardzo. Ja akurat nie należę do żadnej z tych grup, więc mnie osobiście to zwisa...

A mój wiekiem się nie przejmuj, mam się dobrze, trudno byłoby ci mnie zamęczyć... Ręczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ery wegla w nowo budowanych domach moze sie skonczyc i skonczy sie szybciej niz myslisz, stare i owszem dłuzej będą ogrzewane weglem ale głownie z powodów politycznych. A Twoje odpowiedzi są jakie są, kazdy moze ocenic. Wiem jedno szczegołowe pytania lub próba uzyskania od dyskutantów dowodów potwierdzających ich tezy konczy sie tak jak w naszej dyskusji.

Ja nie stawiam tez. Ja udzielam informacji w oparciu o wiedzę, którą posiadam.

Czy muszę je udowadniać? A może to ci, którzy zarzucają mi, że nie mówię prawdy, powinni mi to udowodnić?

Wszak jesteśmy wszyscy równi wobec czasu i płomienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...