Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przypuszczam, że paradoksalnie piec użytkowany ciągle, będzie w lepszym stanie niż z przestojami, chyba że jest inaczej ?

 

Zgadza się przy ciągłym użytkowaniu jest znacznie mniejsza szansa na pojawianie się w nim wilgoci, która powoduje korozję.

To widać gdy się odpala kocioł po letniej przerwie - wilgoć aż paruje a niby w kotle sucho, na takie przestoje na forum polecano zawieszanie w kotle pochłaniacza wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliks a jak myślisz czy groszkowiec czy pelleciak to są z innej "gliny" ulepione?

Dlatego pisałem gdzie indziej po co brać habetę 25kW która chwile pierdnie i się wygasi ( pellet ) bądź przejdzie w podtrzymanie ( groszek ) skoro można wziąć źrebaczka 9 czy 12kW który będzie sobie lekko popierdywał ale cały czas, na dodatek jest tańszy i będzie to lepsze dla jego "samopoczucia"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A co Andrzeju chcesz sobie kupić? :)

Akurat ten egzemplarz jest z końca kwietnia 2016 a badania na ten model ( 5-klasa, ecodesign ) są z lipca 2017r.

Ten kocioł odsprzedaję jako używany i jako osoba prywatna, to mój prywatny kocioł a nie firmowy Andrzeju.

A co do śląska to rozejrzyj się w koło. Mimo zakazu produkcji kotłów poniżej 5-ej klasy z jesieni zeszłego roku cały P....w i nie tylko, jedzie pełną parą i to nawet nie podajniki a całe auta zwykłych śmierdzieli jadą prawie dzień w dzień na Śląsk, ludzie mimo że jeszcze mają stare sprawne śmierdziele biorą póki są nowe, na zapas, bo już w lipcu może być problem.

Kotły nawet bez "karty rowerowej" tłoki, ślimaki, śmieciuchy i śmieciuchy z nadmuchem są nadal sprzedawane i montowane na śląsku i to nowe, mimo zakazu, to tak żebyś był świadomy jak to wygląda.

Może w końcu nasz kochany rząd uszczelni ustawę i skończą się podgrzewacze CWU i kotły na orzeszki.

Teraz tak poza tematem:

Andrzej pamiętasz jak zachwycałeś się dopłatami w czechach? i nie tylko Ty?

Było już kilku naszych południowych sąsiadów w tym roku u mnie i nie chciałbyś słyszeć co mówią, nie daj panie Boże żeby u nas tak zaczęło się dziać tyle powiem.

Oni już mają dość dopłat i nie chcą o nich słyszeć.

Nagrać taką rozmowę i dać do odsłuchania wszystkim pseudo ekologom na wątku Ranking paliwa typu eko groszek albo tym filozofującym o certyfikatach, klasach a palących czarną perłą, czeskim smrodogroszkiem z Casto czy innymi produktami smrodomiałowymi :)

Prędzej czy później przyjdzie pewnie i do nas ta nowa "moda" z południa.

Ale to dobra "moda".

Dobrej nocki i nie kupuj tego kotła bo on spali i czarną perłą, czeski smrodogroszek z Casto czy inny produkt smrodomiałowy.

Aha, te po badaniach z ecodesign też spalą :) ale mają certyfikat, hehe

Tak wygląda cała węglowa ekologia, widzisz? moje zdanie o certyfikatach, klasach, nie zmieniło się od lat i nie zmieni.

To jeden wielki pic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Usunąłem starego użytkownika. Niby wpisałem dane jak pisze przy dodawaniu nowego użytkownika tzn.:\

Identyfikator

9BA686A9CB

Adres IP serwera

178.33.55.29

Port serwera

27854

Dodatkowo na sterowniku wyświetla się:

Maska

255.255.255.000

Brama

192.168.001.001

Ades serwera 178.033.055.029

Co należy jeszcze zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że sterownik ma połączyć się z tym IP tak? A nie potrzebujesz tu swojego IP? Mając bramę 192.168.1.1 musisz mieć adres np. 192.168.1.130.

Dokładnie o to mi chodziło.

Bo bramę może ma te 192.168.1.1 a IP w sterowniku te przykładowe 192.168.0.130 i wtedy "gadać" to nie będzie, musi być 192.168.1.130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...