Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Dokładnie. Jeśli zaznaczę paliwo, które zakupiłem 17.11 statystyk nie ma. Jak zrobiłem modyfikację i zapisałem, że niby dokonałem zasypu paliwem zakupionym w marcu wszystko hula. Co prawda jeszcze paliwo z marca mam, ale zostawiłem je na cieplejsze dni. Nie wiem dlaczego sterownik nie jest w stanie tego przemielić.

 

Edit. Ilość kg/min pracy podajnika: miałem wpisane 0,34 zamiast, 0.34- czyli przecinek był sprawcą całego zamieszania.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

RBR 12kW, palnik Batory, Greenpal

I oczywiście czarno w piecu.

Opał suchy, część z kwietnia, część z sierpnia, w obu przypadkach kopci i smoli na czarno.

Ktoś już wymyślił jak tym palić bo mnie już k*wica bierze?

Od razu powiem, że komin drożny, czopuch też wyczyszczony, palę w grupowym i mogę sobie wachlować podaniami i nadmuchem i ciągle to samo.

Interesujące jest też to, że spaliny ładnie szybują w górę, noże nawet za wysoko jak na mój gust (130⁰ i w górę), gdzie wcześniej trzymały się na około 110.

Na palniku fajnie się to pali, płomień wysoki (tylko właśnie kopcący), spieki są uzależnione od tego jak ustawię nadmuch, bardzo kruche, rozpadają siew same w dłoni.

W innych piecach, ba - nawet w takich samych tylko z innym palnikiem problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam sobie odpowiem :p

 

Generator sadzy z Greenpal'a opanowany!

Jak już wcześniej pisałem miałem problem z nadmiarem sadzy podczas palenia Grennpal'em.

Sterowanie wiatrem niewiele dawało, zmniejszanie podawania także.

Wystarczyło zwiększyć podawanie i problem ustąpił - już 2 doby czyściutko w kotle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,

 

posiadam Ekouniwersal 35kW z palnikiem Ekoenergia. Od kilku tygodni węgiel pali się tylko w części palnika od strony kosza. Na drugiej stronie niestety węgiel się nie spala. Oczyściłem nawiewy, wkleiłem ponownie palnik i nic. Wszystko bez zmian.

Czy komuś przychodzi do głowy jeszcze jakaś przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Od kilku tygodni węgiel pali się tylko w części palnika od strony kosza. Na drugiej stronie niestety węgiel się nie spala.

Czy komuś przychodzi do głowy jeszcze jakaś przyczyna?

Z jaką moca pracuje obecnie kocioł, tzn. czas przerwy/podawania ?

Wygląda to na prace na zbyt małej mocy, jak na palnik 35kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
RBR 12kW, palnik Batory, Greenpal

I oczywiście czarno w piecu.

Opał suchy, część z kwietnia, część z sierpnia, w obu przypadkach kopci i smoli na czarno.

Ktoś już wymyślił jak tym palić bo mnie już k*wica bierze?

Od razu powiem, że komin drożny, czopuch też wyczyszczony, palę w grupowym i mogę sobie wachlować podaniami i nadmuchem i ciągle to samo.

Interesujące jest też to, że spaliny ładnie szybują w górę, noże nawet za wysoko jak na mój gust (130⁰ i w górę), gdzie wcześniej trzymały się na około 110.

Na palniku fajnie się to pali, płomień wysoki (tylko właśnie kopcący), spieki są uzależnione od tego jak ustawię nadmuch, bardzo kruche, rozpadają siew same w dłoni.

W innych piecach, ba - nawet w takich samych tylko z innym palnikiem problemów nie ma.

 

Jaki sterownik? Czyżby sławny ecoal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

IMG_20181228_174453.jpg

 

Tak wygląda mój ślimak z Rbr, kocioł pracuje od października 2013 roku.

Temperatura podajnika dalej wariowała, musiałem rozkręcić kociołek i okazało się, że cement do tłumików wykruszył się. Zaślepiłem otwory powietrzne od nowa= temp. podajnika wróciła do normy.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że jest w stanie prawie nienaruszonym :)

Paweł widzę po stopce że planujesz PV, jeśli mogę coś doradzić to rób od razu większą instalację bo dachu pewnie masz dosyć a jak nie to weż chociaż większy falownik żeby kiedyś bez problemu dorzucić tylko paneli. Większa instalacja taniej Ci wyjdzie niż później rozbudowa na następnym falowniku.

W brew temu co piszą Ci którzy nie mają :) naprawdę to działa :)

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Korzystam z RBR już któryś rok - nie przestawiam sterownika retortowe grupowe idzie wszystko ok- z małym minusem .

Pale teraz Chwałowicami - tworzy się kalafior od strony retorty - poproszę o sprawdzone najlepsze ustawienia.

Dziś kupiłem dla próby Varmo i Karlika także poproszę o ustawienia jeśli już ktoś tym palił.

Dziękuję za pomoc.

JAwrob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tylu latach warto byłoby już choć palnik uszczelnić od nowa :)

Jak pamiętam to już chyba 6-ty rok jak kocioł brałeś?

 

 

Tak 2013 czerwiec zakup - nie było żadnych problemów - piec przepalał wszystko od brunatnego, zboża łuski laskowe po ruska , wesołą i inne...

Wyczyściłem palnik okazało się ,że parę dziurek było zapchanych - moje lenistwo w konserwacji po poprzednim sezonie.

Teraz pale Varmo ale ni ciula nie mogę dojść do optymalnych ustawień - podajnik się grzeje mam na grupowym kopczyk zbyt nisko jest - podajnik często się więcej włącza.

Miałem na retortowy ecoal i dogrzewał -kopczyk ok ale temp podajnika też wysoka do 90 stopni gdzie na eko zwykłym 40 stopni - zmieniłem na grupowe kopczyk zapadł się i na moje nie ma mocy mały płomień..temp podajnika około 70stopni

Jak mieliście ustawiony sterownik jak paliliście Varmo jeśli ktoś palił?

Może to paliwo nie dla RBR...

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Panowie,

...

Dziś kupiłem dla próby Varmo i Karlika także poproszę o ustawienia jeśli już ktoś tym palił.

Dziękuję za pomoc.

JAwrob

 

Jeśli chodzi o Karlika to wg mnie trzeba w niego mocniej dmuchać. Mimo to i tak w popielniku, od czasu do czasu znajdę czarny niedopałek (może spowodowane jest to kalorycznością paliwa). Też palę w grupowym, ilość powtórzeń mam na 3 przy mocy 8kW, dmuchawa 41%, przy Retopalu miałem ustawioną na 37% i wszystko ładnie się wypalało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Moi Drodzy, a u mnie od dwóch dni spalanie na retorcie jest nierówne. I wygląda tak jak na zdjęciach i filmikach poniżej. Oczywiście zrzuca też groszek do popielnika (ten niezmieniany i jest to Retopal).

Kocioł kupiony u jednego z dystrybutorów (udziela się tu na Forum) w listopadzie 2017 roku. Wtedy też był zainstalowany i do trzech dni wstecz pracował bez zastrzeżeń. Według DTR posiadany 17 kW powinienem mieć palnik Batory 10, a co jest to nie wiem, bo nie rozbierałem.

Przeszukałem kilka wątków i nic nie ma o czyszczeniu retorty, np. tak ładnie jak to opisano tutaj: http://czp.pl/kociol/nastawy/retorta/czyszczenie/index.html

Zresztą u nas chyba to nie jest takie proste, że się odkręci pod spodem klapkę przez którą wypadnie popiół.

Co radzicie? Co z tym zrobić? Dzisiaj wyczyściłem komin, bo myślałem, że on ponosi winę, ale to nie to.

Pliki wstawiam jako zewnętrzy załącznik, bo nie dąłem rady załączyć ich na stronę.

1.jpg

2.jpg

https://www94.zippyshare.com/v/kFcMMnRR/file.html

https://www86.zippyshare.com/v/4aNKQihP/file.html

Edytowane przez flush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...