Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Google produkuje rbr-a czy instalko? Wygląda, że google jest producentem kotła. Na stronie instalko same slogany reklamowe niczym nie podparte.

" RBR EKOUNIWERSAL - stalowy kocioł wodny centralnego ogrzewania produkowany przez naszą firmę wyposażony jest w najlepsze na rynku rozwiązania służące efektywnemu spalaniu paliw stałych. Świadczy o tym certyfikat na“znak bezpieczeństwa ekologicznego” w najwyższej klasie “A” wydany przez niezależną jednostkę certyfikującą (Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu). Oznacza to, że należy on do grupy urządzeń o najniższej emisji szkodliwych dla środowiska związków, a także charakteryzuję się wysoką sprawnością. - slogan niczym nie potwierdzony

zużycie węgla o 40% mniejsze niż w tradycyjnych kotłach

 

niska emisja zanieczyszczeń do atmosfery potwierdzona Świadectwem na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego - nikt nie widział, a jeśli rzekomo widział to nie wolno pokazywać..... sic...

 

Żadnych informacji potwierdzonych dokumentem i oczywiście brak DTR. JEDNA WIELKA TAJEMNICA ???? !!!!!

 

Ilu jeszcze frajerów da się skusić na ten cud techniki garażowej ?????

wymiennik wykonany ze stali o podwyższonych parametrach - o nikomu nie znanych parametrach zastosowanej stali

 

 

CUDA PANIE CUDA .

 

 

Generalnie wygląda to tak, że jak mam ochotę kupić sobie buty, spodnie czy samochód, a towar z różnych względów mi nie odpowiada to najzwyczajniej w świecie nie kupuję i szukam dalej. Tobie też polecam, może Twoje życie stanie się pełniejsze, a rodzina z pewnością szczęśliwsza. Ostatnie stwierdzenie Twojego słabego postu scharakteryzował Twoją osobę i generalnie już nic nie musisz pisać, wszystko wiem.

 

Pozdrawiam i życzę uśmiechu i radości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie Scam-a z dobrym palnikiem i SPP do sterowania. Zostanie Ci sporo kasy w kieszeni i zadowolenie z zakupu.

Ty nawet nie znasz poprawnej nazwy kotła który próbujesz polecać, nie widziałeś go na oczy pewnie jak i RBRa a już zapewniasz kogoś w stylu "będziesz pan zadowolony",

jak starej daty insztalator albo sprzedawca kotłów z Casto :)

Widziałeś SPP na oczy ? który to ten dobry palnik wg. Ciebie ?

Mam RBRa a i Skam-p Premium ( tak się nazywa ), oba stoją u mnie, popatrzę może na te palniki, czyli ten zły i ten dobry.

Pisałeś że zjadasz takich jak ja na śniadanie swoją wiedzą to może coś byś mnie podszkolił ?

Tyle że jak do tej pory to poza szkalowaniem kotła i darciem mordy o to samo co drugi post tą wiedzą się nie popisałeś.

Zdarza mi się jeździć na serwisy także dobrze byłoby coś więcej liznąć z wiedzy od jakiegoś fachmana, tyle że nie interesuje mnie to czym do tej pory zabłysnąłeś na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wygląda to tak, że jak mam ochotę kupić sobie buty, spodnie czy samochód, a towar z różnych względów mi nie odpowiada to najzwyczajniej w świecie nie kupuję i szukam dalej. Tobie też polecam, może Twoje życie stanie się pełniejsze, a rodzina z pewnością szczęśliwsza. Ostatnie stwierdzenie Twojego słabego postu scharakteryzował Twoją osobę i generalnie już nic nie musisz pisać, wszystko wiem.

 

Pozdrawiam i życzę uśmiechu i radości.

 

W pełni popieram. Ale jakoś mam wrażenie to jednak do niego nie trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spinajcie się tak bardzo, bo jeszcze któremuś coś pęknie...... :wave::lol2::lol2::lol2:

Ja sobie swojego szemranego rbr-ka wystrugałem z szemranej ulepszanej stali w super eleganckim garażyku....

Zdrówka Panowie i nie podniecajcie się tak bardzo żelaznym złomkiem w kotłowni.

Chyba, że chcecie sobie podnieść za niskie ego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google produkuje rbr-a czy instalko? Wygląda, że google jest producentem kotła. Na stronie instalko same slogany reklamowe niczym nie podparte.

" RBR EKOUNIWERSAL - stalowy kocioł wodny centralnego ogrzewania produkowany przez naszą firmę wyposażony jest w najlepsze na rynku rozwiązania służące efektywnemu spalaniu paliw stałych. Świadczy o tym certyfikat na“znak bezpieczeństwa ekologicznego” w najwyższej klasie “A” wydany przez niezależną jednostkę certyfikującą (Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu). Oznacza to, że należy on do grupy urządzeń o najniższej emisji szkodliwych dla środowiska związków, a także charakteryzuję się wysoką sprawnością. - slogan niczym nie potwierdzony

zużycie węgla o 40% mniejsze niż w tradycyjnych kotłach

 

niska emisja zanieczyszczeń do atmosfery potwierdzona Świadectwem na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego - nikt nie widział, a jeśli rzekomo widział to nie wolno pokazywać..... sic...

 

Żadnych informacji potwierdzonych dokumentem i oczywiście brak DTR. JEDNA WIELKA TAJEMNICA ???? !!!!!

 

Ilu jeszcze frajerów da się skusić na ten cud techniki garażowej ?????

wymiennik wykonany ze stali o podwyższonych parametrach - o nikomu nie znanych parametrach zastosowanej stali

 

 

CUDA PANIE CUDA .

 

Może kiedyś doczekamy się certyfikatu/świadectwa, chyba że w tym roku zmienią znowu nazwę na np.RBR12,5 i certyfikat otrzymają tylko nowi nabywcy z dopiskiem ściśle tajne i z zakazem udostępniania. Tak samo czekam na potwierdzone informacje że wszystkie wady wymienione przez ze mnie i innych forumowiczów co zakupili kocioł są poprawione.

A tak poważnie to po za tymi niedoróbkami to może RBR był dobrym piecem kilka lat temu, ale stanęli na laurach, a konkurencja nie śpi i szybko nadrobili dystans i przegonili RBR-a (lepsze palniki, lepsze sterowniki choćby Skam-P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię Maher że nie usiedli na tych "laurach"

Niektórzy już widzą zmiany, a myślę niedługo napiszemy coś więcej oficjalnie i powiem Ci że nawet chyba jeden wpis o siłowniku nie liczyłem i nie pamiętam ile ich było, też był wzięty pod uwagę.

 

Także czekam na zdjęcia lub potwierdzone informacje, bo nie chcę aby skończyło się tak jak z certyfikatem. Przez to przed zakupem około rok wcześniej zebrałem wszystkie wady od forumowiczów i opisałem je myśląc że przez rok coś poprawią, po zakupie nie dość że nic nie poprawili to jeszcze pogorszyli (blacha zamiast szamotki w drzwiach powoduje że drzwi nie da się dotknąć i nierdzewka po pół roku wygląda jak lustro wyblakłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHER może zmienią , może nie , w naszym przypadku to nic nie zmienia(ewentualnie coś dla przyszłych pokoleń hahaha).Ale z mojego niewielkiego jeszcze doświadczenia wiem ,że coś tam jest zmienione w koronie (ponawiercane jakieś otwory,szuflada jest większa, na to ja sie załapałem).Niestety pan Tadziu nie, co nie panie Wiesławie?Czyli może nie są to kolosalne zmiany ale zawsze coś.Uważam,że najważnieszy chyba w tym wszystkim jest ecoal,a z tego co zaobserwowałem to co chwile można instalować to nowsze wersje oprogramowania(o ile sie nie myle to pan Wiesław wiosną opylił jednemu znajomu z wersją 0.3.1.4 ja kilka miesięcy pózniej kupiłem z wersją 0.3.1.6 , a obecnie już jest 0.3.1.8 ).Moje zdanie jes takie Kocioł jak kocioł ale fajna zabawka i coś co pozwala nam zapomnieć ,że musimy niestety mieć ciepełko w naszych domkach to właśnie ECOAL.No i właśnie jak wcześniej pisałem mam go od paru miesięcy ale aby było tak jak jest , a jest ok......aby nie zapeszyć super.Pozdroionka

 

 

Sorki za byki i powtórki......

Edytowane przez mchomen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHER może zmienią , może nie , w naszym przypadku to nic nie zmienia(ewentualnie coś dla przyszłych pokoleń hahaha).Ale z mojego niewielkiego jeszcze doświadczenia wiem ,że coś tam jest zmienione w koronie (ponawiercane jakieś otwory,szuflada jest większa, na to ja sie załapałem).Niestety pan Tadziu nie, co nie panie Wiesławie?Czyli może nie są to kolosalne zmiany ale zawsze coś.Uważam,że najważnieszy chyba w tym wszystkim jest ecoal,a z tego co zaobserwowałem to co chwile można instalować to nowsze wersje oprogramowania(o ile sie nie myle to pan Wiesław wiosną opylił jednemu znajomu z wersją 0.3.1.4 ja kilka miesięcy pózniej kupiłem z wersją 0.3.1.6 , a obecnie już jest 0.3.1.8 ).Moje zdanie jes takie Kocioł jak kocioł ale fajna zabawka i coś co pozwala nam zapomnieć ,że musimy niestety mieć ciepełko w naszych domkach to właśnie ECOAL.No i właśnie jak wcześniej pisałem mam go od paru miesięcy ale aby było tak jak jest , a jest ok......aby nie zapeszyć super.Pozdroionka

 

 

Sorki za byki i powtórki......

 

Szuflady nie mogli powiększyć, bo większa się nie zmieści. Nawiercanie pewnie też nie różni się niczym od mojego (możesz dołączyć zdjęcia to porównamy). Piszę o wadach RBR-a bo ktoś się pyta i może mieć pretensje po zakupie i po to jest forum aby skonfrontować zachwalanie sprzedawców, jak poprawią i będę miał to potwierdzone to nie będę pisał bo przecież już ich nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher powiem Ci w tajemnicy że była powiększana i to dwa razy :)

Jest prawie dwa razy wyższa od tej co masz, tak i ma zaginane ranty :)

Więcej nie napiszę na razie, przyjdzie pora.

Aha, gałki były, są i będą te same, nie miałem jeszcze żadnego zgłoszenia wśród tych co kupili żeby komuś się z nią coś stało także niema takiej potrzeby.

Moja propozycja jest dalej aktualna.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Generalnie wygląda to tak, że jak mam ochotę kupić sobie buty, spodnie czy samochód, a towar z różnych względów mi nie odpowiada to najzwyczajniej w świecie nie kupuję i szukam dalej.

 

To jest takie,łagodnie mówiąc,bardzo prostolinijne i płytkie myślenie.Żyjemy w cywilizowanym kraju i to co jest "na półkach " w sklepie,powinno spełniać pewne normy i przepisy.Klienta ma strzec prawo,bo on się nie musi na wszystkim co widzi w sklepie znać.

O ile spodnie bez atestu mogły by ci jedynie przytrzeć ptaka,to taki samochód mógłby ci już zrobić krzywdę.Ogarniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher powiem Ci w tajemnicy że była powiększana i to dwa razy :)

Jest prawie dwa razy wyższa od tej co masz, tak i ma zaginane ranty :)

Więcej nie napiszę na razie, przyjdzie pora.

Aha, gałki były, są i będą te same, nie miałem jeszcze żadnego zgłoszenia wśród tych co kupili żeby komuś się z nią coś stało także niema takiej potrzeby.

Moja propozycja jest dalej aktualna.

 

Ciekawe jak powiększyli jak moja sięga prawie do palnika (musieli by piec/palnik podnieść), chyba ze powiększenie dotyczy zużytego materiału - jak zagięli blachę podwójnie to weszło dwa razy więcej. Zrobię po pracy zdjęcia to wszystko się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha, gałki były, są i będą te same, nie miałem jeszcze żadnego zgłoszenia wśród tych co kupili żeby komuś się z nią coś stało także niema takiej potrzeby.

 

Panie Wiesławie u mnie niestety gałka także odpadła po kilku dniach użytkowania, tylko o tym nie pisałem. Zakręciłem gałkę na pakuły i silikon. Do dzisiaj jakoś trzyma.

Problem dotyczy bardzo krótkiego gwintu na trzpieniu i gałka ma za duzy luz w odlewie gwintu. I z tej prostej przyczyny robi się mały kłopot.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony nie najlepiej świadczy o firmie, że ciężko znaleźć informacje o danym produkcie, ale z drugiej, patrząc na ilość użytkowników tego kotła, coś w nim musi być, skoro nie ma o nim informacji, a jest tak popularny. Nie czytałem wszytkich postów na forum, ale z tych co do tej pory zdążyłem to wydaje mi się, że większość użytkoników była zadowolona.(?)

Ale dzięki za info, Scam-a też wezmę pod uwagę przy wyborze. Przyznam szczerze, że do tej pory myślałem tylko o Ogniwo Eko Plus i RBR:)

 

Podaj mail na PRV to podeśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dość że nic nie poprawili to jeszcze pogorszyli (blacha zamiast szamotki w drzwiach powoduje że drzwi nie da się dotknąć i nierdzewka po pół roku wygląda jak lustro wyblakłe.

 

A to mnie zaciekawiło, także mam blachę i u mnie się nic nie przegrzewa, a jak się często otwiera drzwiczki przy pracującej dmuchawie, to się nierdzewka trochę brudzi i wystarczy ją przetrzeć szmatką i znowu błyszczy.

Edytowane przez bobasxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także czekam na zdjęcia lub potwierdzone informacje, bo nie chcę aby skończyło się tak jak z certyfikatem. Przez to przed zakupem około rok wcześniej zebrałem wszystkie wady od forumowiczów i opisałem je myśląc że przez rok coś poprawią, po zakupie nie dość że nic nie poprawili to jeszcze pogorszyli (blacha zamiast szamotki w drzwiach powoduje że drzwi nie da się dotknąć i nierdzewka po pół roku wygląda jak lustro wyblakłe.

 

A czy nie można by tam było przymocować takiej szamotowej płytki z Casto? Wywiercić 2 otworki i przykręcić do tej blachy?

Czy gwarancję się straci? Wiem że powinno być takie coś oryginalnie zamontowane, ale jak nie ma to można się ratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wiesławie u mnie niestety gałka także odpadła po kilku dniach użytkowania, tylko o tym nie pisałem. Zakręciłem gałkę na pakuły i silikon. Do dzisiaj jakoś trzyma.

Problem dotyczy bardzo krótkiego gwintu na trzpieniu i gałka ma za duzy luz w odlewie gwintu. I z tej prostej przyczyny robi się mały kłopot.:)

Marku to jesteś drugim przypadkiem z tą gałką jaki znam.

Wystarczy napisać czy zadzwonić, no wróżką to ja nie jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...