Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Widzisz Maher wg. Ciebie jest to niemożliwe a okazuje się że niemożliwe jest jednak możliwe.

Gdzie Ty tam palnik widzisz ?

Jak pisałem szuflady były powiększane po tej co masz Ty dwa razy i nic nie ruszano w wymienniku.

Podniesiono tylko wyżej blachy które kierują popiół do szuflady i obecnie szuflada jest już dość pokaźna.

Widzisz, czytaliśmy i wyciągaliśmy wnioski, przekazywaliśmy spostrzeżenia użytkowników producentowi, oczywiście wiesz bez wiązania krawatów i usuwania ciąży :)

Reszta jak to Zawijan napisał, w "najbliższym" czasie.

:)

 

To jedna z rzeczy widzę że została poprawiona, ciekawe kiedy poprawią ważniejsze błędy jak wymiennik w najmniejszym egzemplarzu (zlikwidowanie wodnej półki spowodowało tylko zwiększenie temperatury spalin i przez to spadek sprawności), dostęp do tylnej pionowej komory (po pół-roku palenia widzę że delikatne przejechanie skrobakiem dużo nie daje, to co będzie się działo za kilka lat w tylnej komorze czyszcząc go tylko ruszając wajchą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jedna z rzeczy widzę że została poprawiona, ciekawe kiedy poprawią ważniejsze błędy jak wymiennik w najmniejszym egzemplarzu (zlikwidowanie wodnej półki spowodowało tylko zwiększenie temperatury spalin i przez to spadek sprawności), dostęp do tylnej pionowej komory (po pół-roku palenia widzę że delikatne przejechanie skrobakiem dużo nie daje, to co będzie się działo za kilka lat w tylnej komorze czyszcząc go tylko ruszając wajchą).

Tu Cię muszę rozczarować bo sucha półka, była jest i będzie.

Twoje domysły i twierdzenia w stylu "wydaje mi się" nie zostały w żaden sposób potwierdzone przez badania w zeszłym roku.

Powiem Ci że dzisiaj dojechał kocioł 17kW tam gdzie przekonywałem chłopaka do kotła 12kW i to jeszcze byłby na wyrost właśnie przez Twoje pitolenie o pólkach i spalinach.

To do Ciebie będzie miał pretensje właśnie za takie filozofowanie niczym nie poparte.

Nagadałem się pół niedzieli, i myślałem że udało mi się odratować duszyczkę ale fachman Maher dokonał spustoszenia włąsnie takimi tekstami i kilka dni prze wysyłką ten pan zmienił decyzję na większy kocioł.

Wiem że czyta to forum choć chyba posta nie napisał i nie wiem czy jest nawet zarejestrowany.

Mieszka koło Legnicy, pewnie jak przeczyta to się kapnie że o nim piszę :)

Panie Arturze, w razie czego wie pan komu jajca urwać :)

Nie mylić z Arturo72 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Cię muszę rozczarować bo sucha półka, była jest i będzie.

Twoje domysły i twierdzenia w stylu "wydaje mi się" nie zostały w żaden sposób potwierdzone przez badania w zeszłym roku.

Powiem Ci że dzisiaj dojechał kocioł 17kW tam gdzie przekonywałem chłopaka do kotła 12kW i to jeszcze byłby na wyrost właśnie przez Twoje pitolenie o pólkach i spalinach.

To do Ciebie będzie miał pretensje właśnie za takie filozofowanie niczym nie poparte.

Nagadałem się pół niedzieli, i myślałem że udało mi się odratować duszyczkę ale fachman Maher dokonał spustoszenia włąsnie takimi tekstami i kilka dni prze wysyłką ten pan zmienił decyzję na większy kocioł.

Wiem że czyta to forum choć chyba posta nie napisał i nie wiem czy jest nawet zarejestrowany.

Mieszka koło Legnicy, pewnie jak przeczyta to się kapnie że o nim piszę :)

Panie Arturze, w razie czego wie pan komu jajca urwać :)

Nie mylić z Arturo72 :)

 

Też jestem za jak najmniejszym mocowo kotłem ale nie wykonaniu Instalco, gdzie usunęli półkę wodną zastępując ją wkładaną blachą. Jak ktoś ma porządny komin to nie ma się czego bać i sporo przyoszczędzi na opale i nie będzie grzał atmosfery. Zmniejszając moc w RBR-eże powinni zmniejszyć proporcjonalnie cały wymiennik, a nie wyciąć ostatnią przegrodę przed kominem. Robiłem testy w zimie (są do wglądu) i grzanie równocześnie jednego poziomu i CWU powodowało straty około 20% i piec nie zbliżał się nawet do mocy nominalnej, dobrze że w Ecoalu można przynajmniej to przeprogramować aby nie dopuścić do pracy z pełną mocą (priorytet CWU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za jak najmniejszym mocowo kotłem ale nie wykonaniu Instalco, gdzie usunęli półkę wodną zastępując ją wkładaną blachą. Jak ktoś ma porządny komin to nie ma się czego bać i sporo przyoszczędzi na opale i nie będzie grzał atmosfery. Zmniejszając moc w RBR-eże powinni zmniejszyć proporcjonalnie cały wymiennik, a nie wyciąć ostatnią przegrodę przed kominem. Robiłem testy w zimie (są do wglądu) i grzanie równocześnie jednego poziomu i CWU powodowało straty około 20% i piec nie zbliżał się nawet do mocy nominalnej, dobrze że w Ecoalu można przynajmniej to przeprogramować aby nie dopuścić do pracy z pełną mocą (priorytet CWU).

Byłem się trochę "oporządzić" przed snem ale lapek jeszcze chodzi i widzę jakieś mądrości w Twoim wykonaniu.

Co ma komin do "wiatraka" czyli mocy czy temperatury spalin ? tak możesz mieć problem jak spaliny są za chłodne a komin murowany i nieocieplony i nic więcej z Twoich teorii.

Darłeś gębę z Kaliem i Krzysztofem chyba ze dwa miesiące albo lepiej o badania a jak już są to próbujesz je podważać swoimi teoriami i testami.

Co mnie obchodzą Twoje teorie i testy, jak wyliczyłeś te 20% czy to raczej Ci się tak wydaje, bo tak powinieneś napisać.

A co do pełnej mocy, to Ty pewnie byś chciał żeby kocioł na mocy nominalnej miał 80 czy 100 stopni ?

Człowieku opamiętaj się bo zaczynam powoli być zwolennikiem Novego i napiszę, czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj a nie pisz głupot.

Już na koniec to ja zapytam Ciebie, czy ja pracuję w Instalco, czy ja coś produkuję, czy ja coś Ci sprzedałem ?

Nie, moja firma nazywa się FHU Karoka-Eko która nic nie produkuje tylko sprzedaje jak każdy sklep czy hurtownia z hydrauliką.

Idź do Casto zwymyślaj sprzedawcę na stoisku, dlaczego ten kocioł jest taki czy siaki.

On jak chcesz to Ci go sprzeda albo kopnie Cię w dupę i powie że niema czasu na pogaduchy z Tobą.

Przyczepiłeś się do mnie ja rzep do nogawki, to moja wola że piszę czy nie piszę.

A jeden taki pan z tego forum nauczył mnie bardzo fajnej i wygodnej rzeczy, odpowiadam kiedy chcę, na co chcę i komu chcę.

Jak chcesz wiedzieć więcej to zwróć się do swojego sprzedawcy o ile ma jakieś pojęcie o Twoim kotle albo do producenta niech Ci opowiada.

No to teraz pójdę sobie spać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darłeś gębę z Kaliem i Krzysztofem chyba ze dwa miesiące albo lepiej o badania a jak już są to próbujesz je podważać swoimi teoriami i testami.

Co mnie obchodzą Twoje teorie i testy, jak wyliczyłeś te 20% czy to raczej Ci się tak wydaje, bo tak powinieneś napisać.

 

Badania może są dla ciebie i tylko dla najbardziej wtajemniczonych lizusów RBR-a bo nikt ich inny nie widział, to na ten temat się nie wypowiadaj, może mówisz o badaniach lekarskich spawacza (jak mi spawali piec i przedłużał się 2 tygodnie termin odbioru to jak mi się udało po kilku dniach dodzwonić to dowiedziałem się że spawacz jest w szpitalu - może właśnie robił badania).

A moje testy są dostępne w statystykach ecoala, w jeden dzień włączałem piorytet CWU drugi wyłączałem i tak kilkakrotnie z rożnymi długościami i przy wyłączonym priorytecie kiedy pompa od CO i CWU chodziły równocześnie temperatura spalin szybowała do góry i średnie spalanie rosło o około 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher ja się zastanawiam po co tego garażowca kupiłeś?

 

Za czasów jak była możliwość sprzedaży eCoala zamontowałem go na kociołku znanej firmy (nie napiszę jakiej aby antyreklamy nie robić) sterownik ten pokazał jaka temp spalin idzie w komin po wymianie w tym kotle.Oczywiście eCoal tylko mierzył temp spalin , jeszcze kotłem nie sterował tak dla jasności.

Kiedyś nawet sugerowałem firmie E-S aby podgląd temp spalin zlikwidowano bo co niektórym się w główkach pier...i jak to widzą. Inni go nie maja i kociołki są super,tutaj widać i jest be..

 

Może podwiniesz rękawy i wymyślisz jakieś cudo gdzie temp spalin będzie 80 deg a sprawność kotła z 90% ?

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

что вы сказали ?.

 

Karoka65 nie będę tyrkać do Ciebie, ale przypuszczam, że jak napiszę to dostanę nową DTR kotła Ekouniwersal. Bo nie wiem czy w mojej kotłowni ten kocioł mi się zmieści.

 

 

17.09.1939

O ile się nie mylę (pisałeś na esterownik.pl) to masz już nowy nabytek OE+ w swojej kotłowni.Kolekcjonerem jesteś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Widzisz, czytaliśmy i wyciągaliśmy wnioski, przekazywaliśmy spostrzeżenia użytkowników producentowi, oczywiście wiesz bez wiązania krawatów i usuwania ciąży :)

Reszta jak to Zawijan napisał, w "najbliższym" czasie.

:)

 

To Ty napisałeś "w najbliższym czasie". Nie ZawiJan.

A tak na marginesie

Chciałbym jeszcze pożyć tak długo, żeby to zobaczyć.

Ten "najbliższy czas", znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kiedyś nawet sugerowałem firmie E-S aby podgląd temp spalin zlikwidowano bo co niektórym się w główkach pier...i jak to widzą. Inni go nie maja i kociołki są super,tutaj widać i jest be..

 

A INSTALCO?

To utajnienie wyników badań i całej reszty - to była może Twoja sugestia.

SUPER!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może podwiniesz rękawy i wymyślisz jakieś cudo gdzie temp spalin będzie 80 deg a sprawność kotła z 90% ?

 

Może wcześniej pochwalisz się tym co ty zrobiłeś, chyba że niema czym (sprawność poniżej przeciętnej), lub boisz się jak wyjdziesz z nim na rynek to dostaniesz zakaz sprzedaży "cudownego" RBR-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że ja rzadziej zaglądam tam od ciebie, zresztą po to jest ecoal aby nie przesiadywać w kotłowni. Kiedyś mierzyłem pirometrem temperatury i temperatura na drzwiczkach była wyższa niż temperatura na czopuchu, teraz tej brasze nic już nie pomoże przecieranie szmatką bo jest przegrzana i ze srebrnego koloru ma ciemny brąz. Przy czyszczeniu pieca nie czyszczę drzwiczek i częściowo to pomaga obniżyć tą temperaturę.

 

No nie wiem, ja nie mam ciemno - brązowej nierdzewki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...