Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Badania może są dla ciebie i tylko dla najbardziej wtajemniczonych lizusów RBR-a bo nikt ich inny nie widział, to na ten temat się nie wypowiadaj, może mówisz o badaniach lekarskich spawacza (jak mi spawali piec i przedłużał się 2 tygodnie termin odbioru to jak mi się udało po kilku dniach dodzwonić to dowiedziałem się że spawacz jest w szpitalu - może właśnie robił badania).

A moje testy są dostępne w statystykach ecoala, w jeden dzień włączałem piorytet CWU drugi wyłączałem i tak kilkakrotnie z rożnymi długościami i przy wyłączonym priorytecie kiedy pompa od CO i CWU chodziły równocześnie temperatura spalin szybowała do góry i średnie spalanie rosło o około 20%.

A co mnie to obchodzi że akurat Tobie się spawacz rozchorował, opier..l spawacza dlaczego choruje zamiast Ci kocioł sklecić do kupy.

Co mnie obchodzą Twoje doświadczenia i to że Tobie się coś zdaje.

A Ty jak chciałeś żeby kocioł obciążyć a spaliny żeby szły w dół ?

No ciekawe rzeczy tu piszesz.

Jak Ci Minertu napisał siedzisz tu już dość długo i marudziłeś już jak stara ciota 1,5 roku przed zakupem na ten kocioł i tak Ci zostało, to po co go kupiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie akurat chodziło o utajnianie wyników...

Zawijan zadzwoń sobie do Instalco, przecież znasz numer, może dla Ciebie odtajnią.

Co chcesz wypromować nowe "cudo" na czyjejś dupie ?

Pamiętam to już z tego forum jakie było tiu,tiu,tiu a później kasowanie wiadomości w celu zatarcia śladów swojej działalności marketingowej jak ludzie zaczęli bibrzyć, wiesz na co, bo już nie chcę zaczynać od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty napisałeś "w najbliższym czasie". Nie ZawiJan.

A tak na marginesie

Chciałbym jeszcze pożyć tak długo, żeby to zobaczyć.

Ten "najbliższy czas", znaczy.

Jak piszesz w "najbliższym czasie" to pojęcie względne ale myślę że dożyjesz.

Dużo zdrówka życzę mimo wszystko.

W "najbliższym czasie" znaczy dosłownie co znaczy :)

Po co mam coś pisać, żeby zaraz było czego się czepić ?

Kto pyta dostaje odpowiedź ale nie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie rekalmuję, zdarza mi się często je naprawiać.

Nie, nie wywalili mnie z Instalco ani z Elektro-Systemu jak zapowiadałeś.

Nie chcę być złośliwy i zakończę na tym, reszty tego co bym napisał chyba się domyślasz.

Zapytam z ciekawości co takiego się psuje w Ogniwach ?? Mam Oep i chciał bym byś napisał,uczulił mnie na co mam zwracać uwagę.Kiedyś pisałeś o modyfikacjach ,potem się przyznałeś że nie masz na to czasu.....

Generalnie piece na eko maja bardzo podobna budowę .Pomijam kwestie wymienników ,ogólnie.Wiec co takiego pada,psuje się w Oep,Oe?? Jeśli wymiennik cały to tam nie ma się co zepsuć. Proste to jak budowa cepa .

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan zadzwoń sobie do Instalco, przecież znasz numer, może dla Ciebie odtajnią.

Co chcesz wypromować nowe "cudo" na czyjejś dupie ?

Pamiętam to już z tego forum jakie było tiu,tiu,tiu a później kasowanie wiadomości w celu zatarcia śladów swojej działalności marketingowej jak ludzie zaczęli bibrzyć, wiesz na co, bo już nie chcę zaczynać od nowa.

 

Dobrze wiesz, co myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak chce.

Dla zwykłego użytkownika te wyniki i tak są psu na budę.

 

Właśnie się mylisz, kupując masz pewność że piec spełnia jakieś normy i ktoś go przebadał, a tak nie różni się od garażowa zrobionego przez pana czesia. Zresztą po spasowaniu / cięciu brach jak na załączniku widać że pan czesiu zrobiłby to lepiej (piec nie ma nawet roku), jak chcesz mogę porobić więcej zdjęć takich kwiatków.

RBR (Kopiowanie).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie tej blachy z nierdzewki.

 

Przed zdjęciem próbowałem to doczyścić, ale nic to nie daje bo blacha jest przegrzana od środka.

Po pierwszych kilku dniach po rozpaleniu jak bracha zaczęła się przegrzewać zastanawiałem się po co Instalco kupuje nierdzewkę która po kilku dniach wygląda gorzej niż stalowe drzwiczki, ale dowiedziałem się że wcześniej w drzwiczkach była szamotka, a teraz nie widzę najmniejszego sensu chyba że decydujący głos na wybór pieca ma małżonka która myśli że będzie miała dodatkowe lusterko.

RBRa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie wygląda blacha nierdzewki przegrzana od środka.

 

Na zdjęciu mało co widać, ale jak chcesz mam pirometr i mogę pomierzyć jaką temperaturę osiągają drzwiczki, w każdym razie po zaizolowaniu rurek w kotłowni wystarczy że nie montowałem drzwi między kotłownią a 21m2 garażem aby w zimie było tam powyżej 15C przy ujemnych temperaturach na zewnątrz. Tak jak wcześniej pisałem z tego co kiedyś mierzyłem drzwiczki miały wyższą temperaturę niż temperatura na rurze wylotowej do komina, trochę pomaga nie czyszczenie drzwiczek z sadzy aby obniżyć ich temperaturę.

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...