Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Tak nie wygląda blacha nierdzewki przegrzana od środka.

Tak wygląda "zapuszczona" blacha z nierdzewki :)

Cif, szmatka i zacznie się błyszczeć na nowo, "odgrzeje" się.

Jak nie zaglądałem do kotłowni z pół roku to wyglądała podobnie.

Ja nie dbam o kocioł ale Ty Maher chyba mnie przerastasz patrząc na tą fotkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak wygląda "zapuszczona" blacha z nierdzewki :)

Cif, szmatka i zacznie się błyszczeć na nowo, "odgrzeje" się.

Jak nie zaglądałem do kotłowni z pół roku to wyglądała podobnie.

Ja nie dbam o kocioł ale Ty Maher chyba mnie przerastasz patrząc na tą fotkę :)

 

Nie po to kupowałem piec do CO aby latać do niego ze szmatką z Cifem, nie zależy mi na wyglądzie (wolałbym zapłacić z kilka stówek mniej niż mieć piec obłożony nierdzewką), bardziej pisałem aby zwrócić uwagę na niepotrzebną stratę energii na grzanie kotłowni i garażu (jakby zależało mi na ogrzewanym garażu założyłbym sobie w nim kaloryfer).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co wymyślasz jakieś historie z przegrzaną blachą ?

Ja Ci nie każę latać i czyścić jak tak lubisz.

Ciekawe dla czego tylko na Ciebie spadają wszystkie nieszczęścia ?

Ty chyba lubisz tylko pomarudzić co robisz już od długiego czasu sięgającego chyba z rok albo lepiej zanim jeszcze kupiłeś ten kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu mało co widać, ale jak chcesz mam pirometr i mogę pomierzyć jaką temperaturę osiągają drzwiczki, ,,,,

 

,,,, kiedyś mierzyłem drzwiczki miały wyższą temperaturę niż temperatura na rurze wylotowej do komina, trochę pomaga nie czyszczenie drzwiczek z sadzy aby obniżyć ich temperaturę.

 

Maher, założę się o dobre piwo, że pomiaru temperatury drzwiczek Twojego kotła dokonałeś z sporym błędem pomiarowym.

Jak skorygujesz błąd pomiarowy związany z refleksyjnością drzwiczek Twego kotła, to wynik powinien być o wiele wyższy niż do co otrzymałeś.

 

 

ps.

Maher, żebyś nie tracił zbytnio czasu, poniżej zamieszczam wyjaśnienie problemu.

Ty nie mierzyłeś temperatury drzwiczek , tylko jakąś temperaturę "średnią" drzwiczek i Twojej kotłowni.

http://www.termowizja.biz/termowizja-termografia/nauka/pirometry-a-temp-wypolerowanych-metali/

 

 

 

ps.2

Zrobiłem przed chwilą pomiar pirometrem temperatury na drzwiczkach mego kotła.

Także mam ładne drzwiczki z okładziną z blachy nierdzewnej, dlatego tak bardzo utożsamiam się z użytkownikami kotła Rbr-Ekouniwersal.

 

Procedura pomiarowa.

Pomiaru dokonywałem z bliskiej odległości (około 5cm)

 

1 - 89,0 *C temperatura na wewnętrznej części drzwiczek (najwyższa)

2 - 24,8 *C temperatura na zewnętrznej części drzwiczek (najwyższa)

3 - 46,5 *C temperatura na zewnętrznej części drzwiczek (najwyższa) po przyklejeniu taśmy malarskiej koloru błękitnego

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher, założę się o dobre piwo, że pomiaru temperatury drzwiczek Twojego kotła dokonałeś z sporym błędem pomiarowym.

Jak skorygujesz błąd pomiarowy związany z refleksyjnością drzwiczek Twego kotła, to wynik powinien być o wiele wyższy niż do co otrzymałeś.

 

 

ps.

Maher, żebyś nie tracił zbytnio czasu, poniżej zamieszczam wyjaśnienie problemu.

Ty nie mierzyłeś temperatury drzwiczek , tylko jakąś temperaturę "średnią" drzwiczek i Twojej kotłowni.

http://www.termowizja.biz/termowizja-termografia/nauka/pirometry-a-temp-wypolerowanych-metali/

 

 

Nie musisz mnie uczyć jak się mierzy pirometrem (na drzwiczki naklejałem materiał nie refleksyjny), na szyber nie musiałem bo jest czarny i matowy.

 

Karoka zainspirował mnie tym Cifem i poszedłem wyczyścić drzwiczki, a że nie chciałem się zbytnio męczyć odkręciłem nierdzewkę i okazało się że wełna pod nią jest zrobiona z kilku kawałków i w dolnej części brakował z 5 centymetrów (naprawdę tak Instalko musi oszczędzać na materiale że nie stać ich na jeden kawałek wełny wielkości małych drzwiczek, chyba że to specjalnie wersja tylko dla mnie). Miałem trochę porządnej wełny z komina systemowego, dociąłem idealny kawałek i po wyczyszczeniu nierdzewki (w dolnej części tam gdzie jej nie było nie dało się doczyścić i zostanie trochę ciemniejsze) i poskręcałem. Przy okazji porównałem rozwiązanie ze starym śmieciuchem i tam poza szamotką drzwiczki są bardziej schowane w osłonie pieca (mniej jest gorących blach grzejących pomieszczenie) i jest inna konstrukcja zawiasów (drzwiczki otwierają się dużo szerzej i w przypadku RBR-a nie miałbym problemu z wyciąganiem blach przy czyszczeniu i nieraz przez to pobrudziłem sobie rękawy przy wygarnianiu popiołu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...drzwiczki otwierają się dużo szerzej i w przypadku RBR-a nie miałbym problemu z wyciąganiem blach przy czyszczeniu i nieraz przez to pobrudziłem sobie rękawy przy wygarnianiu popiołu).

 

A po co Ty blachy wyciągasz przy czyszczeniu ??? Ja czyszczę od góry - z suchej półki do siebie, wodną półkę od siebie, potem kierownica spalin na wodną półkę i z deflektora do siebie i na boki, kierownica na miejsce później komora spalania kilka ruchów wajchą i po sprawie, czas operacyjny ok. 5-7 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ty blachy wyciągasz przy czyszczeniu ??? Ja czyszczę od góry - z suchej półki do siebie, wodną półkę od siebie, potem kierownica spalin na wodną półkę i z deflektora do siebie i na boki, kierownica na miejsce później komora spalania kilka ruchów wajchą i po sprawie, czas operacyjny ok. 5-7 minut.

 

Pisałem już wcześniej że u mnie sucha pólka jest krzywo pospawana i łopatka z jednej strony wchodzi luźno, z drugiej się klinuje, a wyciąganie nie dużo zajmuje i szczotką drucianą przejadę każdą blachę dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisze kol. MAHER nieoznacza, że RBR jest badziewie. Pokazuje to tylko, że ludzie, którzy kontrolują kocioł u producenta przed wysyłką do klienta, nie wykonują swoją pracę na 100%. Kol. Maher nie jest konieczne w kółko na tym forum, że kocioł został wykonany niepoprawnie, to niczego nie rozwiąże. Najprostszym rozwiązaniem jest reklamacja u sprzedawcy lub producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zadał tylko 1 pytanie:

czy kolega dokonał oględzin po dostarczeniu do niego kociołka?

jeśli tak to powinien już w momencie dostawy stwierdzić występowanie niektórych usterek i oczekiwać od producenta ich usunięcia do czego ma prawo wynikające z gwarancji.

jesli nie obejrzał a wnioskuję z jego wpisów że tak było to teraz jest to jedynie próba zrzucenia na innych odpowiedzialności za swoje niedbalstwo.

 

inna kwestia jest fakt wystąpienia tych niedoróbek i może rzucac złe światło na producenta ewentualnie dac mu sygnał do zmiany sposobu kontroli lub jej uszczelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zadał tylko 1 pytanie:

czy kolega dokonał oględzin po dostarczeniu do niego kociołka?

jeśli tak to powinien już w momencie dostawy stwierdzić występowanie niektórych usterek i oczekiwać od producenta ich usunięcia do czego ma prawo wynikające z gwarancji.

jesli nie obejrzał a wnioskuję z jego wpisów że tak było to teraz jest to jedynie próba zrzucenia na innych odpowiedzialności za swoje niedbalstwo.

 

inna kwestia jest fakt wystąpienia tych niedoróbek i może rzucac złe światło na producenta ewentualnie dac mu sygnał do zmiany sposobu kontroli lub jej uszczelnienia.

To mówię każdemu kupującemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobasy,zbigmasy i inne przydu...sy co wy na powyższy post ?

RBR to jednak badziewie ?

Przydu...sem nie jestem, jestem użytkownikiem i to zadowolonym. W przeciwieństwie do ciebie ja na pisaniu o tym co używam nie mam płacone.

Normą jest że jak coś kupuję i płacę za to pieniądze i to nie ważne czy duże czy małe, musi to być to na co jestem zdecydowany. Jeżeli poczytasz posty kolegi od samego początku był on niezadowolony, jeszcze nie miał kotła u siebie a już narzekał. Dlaczego nie będąc zadowolonym z zakupu nie zgłosił się do swojego sprzedawcy z reklamacją? Dlaczego go nie oddał?

Ja do ciebie nic nie mam ale jeżeli już się mnie czepiasz to miej do tego podstawy, jeżeli już piszesz w tym wątku to pisz merytorycznie bo inaczej każdy twój post będzie zgłaszany do moderacji i to nie do nieruchawego moderatora a do redakcji i albo mnie zablokują za zaśmiecanie im skrzynki albo ciebie się pozbędziemy z tego wątku.

Za stary jestem w porównaniu do ciebie ale nie piszę że jesteś gó....rzem więc twoje stwierdzenie jest dla mnie obrazą. Nigdy nie byłem i nie będę nikogo przydu...sem.

 

Zadowolony użytkownik RBR17kW na 320m2 starego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku zgadza się.

Nie wszędzie jest idealnie.

Trochę tych kociołków już w życiu sprzedałem i jakoś dziwnym trafem nikt mi na niego nie narzeka.

Gdyby był do dupy to miał bym już wrogów nawet wśród moich przyjaciół z okolicy i nie tylko.

Mnie tylko zastanawia jedno, dlaczego te drzwiczki zrobiły się kolorowe. Czyżby to było nieumiejętne palenie i spadający żar z palnika nie dolegał do drzwiczek?

Palę w tym kotle już dość długo ale nie wyobrażam sobie takiej sytuacji gdzie drzwiczki które są na wysokości palnika robią się kolorowe to jak powinien wyglądać wymiennik nad palnikiem? Cała temp. przecież idzie do góry.

A może kol. powiesił sobie duży deflektor od którego ta temp. się odbijała grzejąc wszystko naokoło zamiast iść do góry ? Może nieumiejętnie dobrał parametry że kalafior blokował spalanie i niespalona mieszanka spadała z palnika paląc i kopcąc wszystko dookoła palnika?

Piszę o tym co zaobserwowałem na kotle swoim i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały? Myślę, że jest wielki na 12kW. Oto zdjęcia dwóch kotłów o mocy 12kW....
Twoje to małe 12kW jest i tak duże a nawet bardzo duże w porównaniu do 12kW którym ja ogrzewałem prawie 3/4 swojego domu. Tak mniej więcej jest o jakieś 15-20 razy większe więc jeżeli chcemy się licytować wielkościami to nie masz czym. Jeżeli chcesz zobaczyć moje zdjęcie kociołka to powodzenia w szukaniu bo to jest wątek o RBR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia jedno, dlaczego te drzwiczki zrobiły się kolorowe. Czyżby to było nieumiejętne palenie i spadający żar z palnika nie dolegał do drzwiczek?

Palę w tym kotle już dość długo ale nie wyobrażam sobie takiej sytuacji gdzie drzwiczki które są na wysokości palnika robią się kolorowe to jak powinien wyglądać wymiennik nad palnikiem? Cała temp. przecież idzie do góry.

A może kol. powiesił sobie duży deflektor od którego ta temp. się odbijała grzejąc wszystko naokoło zamiast iść do góry ? Może nieumiejętnie dobrał parametry że kalafior blokował spalanie i niespalona mieszanka spadała z palnika paląc i kopcąc wszystko dookoła palnika?

Piszę o tym co zaobserwowałem na kotle swoim i innych.

To już wie sam palacz co z kotłem robi.

Ja mam też lekko okopcone drzwiczki górne ale moje są malowane zwykłą farbą.Okopciłem je podczas pierwszego rozpalania a farba była jeszcze niewyschnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku zmieścisz w tym drugim palnik EKOENERGIA ?

 

Chciałem tylko pokazać, że RBR ma znacznie większą powierzchnię grzewczą, a więc musi być jeszcze bardziej efektywny.

Palnik oczywiście nie zmieści. Temperatura gazów spalinowych przy pełnej mocy nie ma problem osiągnąć 400°C. Sprawność kotła wynosi do 60%. Masa małego cudu jest 125 kg.

Używam tego samego węgla jak w tym małym cudzie a zaoszczędzić do 40% może być realne. A jeśli ktoś nie lubi RBR można łatwo kupić mały cud i cieszyć się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko pokazać, że RBR ma znacznie większą powierzchnię grzewczą, a więc musi być jeszcze bardziej efektywny.

Palnik oczywiście nie zmieści. Temperatura gazów spalinowych przy pełnej mocy nie ma problem osiągnąć 400°C. Sprawność kotła wynosi do 60%. Masa małego cudu jest 125 kg.

Używam tego samego węgla jak w tym małym cudzie a zaoszczędzić do 40% może być realne. A jeśli ktoś nie lubi RBR można łatwo kupić mały cud i cieszyć się.

No tak też można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...