Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Pytanie do kogoś, kto się orientuje od strony technicznej. Czy jest gotowy "zestaw" do tego, aby palnik w "starym" RBR 11 kW był centralnie w komorze, tak jak ma to miejsce w "nowej" 12stce? Obecnie czasami spiętrza się po przeciwnej stronie od podajnika.Chodzi mi jakiś zestaw szybkiego montażu DIY,: flansza plus uszczelki ewentualnie dłuższe śruby. Nie mam czasu ani umiejętności, żeby się w to sam bawić. Może producent albo jego przedstawiciele coś doradzą? Fakt faktem, że producent wziął sobie do serca sugestie użytkowników, bo wspominałem o tym nie tylko ja w ubiegłym roku i teraz już jest ok. Kolega niedawno kupił nową 12stkę i muszę przyznać, że chętnie bym się zamienił... i nie dla certyfikatu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kiedyś to mierzyłem, wydaje mi się, że różnica pomiędzy jedną a druga stroną była ok. 3-4 cm, wiec jakiś kołnierz dystansowy ok. 15-20 mm mógłby załatwić sprawę.

@karoka Pytanie, który Grzesiek :) Akurat ja nie mam pojęcia, o jakiej zmowie piszesz? Będę za tydzień...

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to mierzyłem, wydaje mi się, że różnica pomiędzy jedną a druga stroną była ok. 3-4 cm, wiec jakiś kołnierz dystansowy ok. 15-20 mm mógłby załatwić sprawę.
Ile wystają ci śruby montażowa obecnie na flanszy? Można podłożyć bajlagi a między kołnierz a kocioł założyć sznur 25mm i dociągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja:

Dom jest nieocieplony.

Wylewki mam od półtora miesiąca. tynki do 3 tygodni.

Wczoraj około 11 odpaliłem piec.

CWU nagrzał (400l) w 2,5h do zadanych 40 stopni i grzałd alej

Ustawiania zadane obecnie:

CO 55

CW 45

 

stan pieca:

CO ~55

CWU: 56

piec powrót 35

 

podłogówka za 3-drożnym 35

podłogówka powrót 28

t spalin: 198 do 220

 

Co mnie martwi:

Cały czas załączony jest obieg CWU. nie bardzo rozumiem czemu, skoro zadana jest temperatura 45, a czujnik widzi 56 na zbiorniku.

 

Po południu popracuje nad "tymczasowym" podpięciem do internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tryb pracy pompy cwu na cwu zamiast cwu+mieszająca

 

Ja chcę grzać podłogę :) - wygrzewam świadomie. Bez sensu trzymać te 55 stopni w CWU, bo z tego nie korzytsam. Chciałem 40, zeby poporstu sobie trzymał jakąś temperaturę. a on nabił 56 :( bez sensu.

 

Wczoraj sądziłem, ze w ten sposób sobie ratuje t. powrotu, ale dziś powrót już jest ciepły.

Tryby to ja mam automatyczny i ręczny, nie widziałem w sterowniku innych opcji przestawiania:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę grzać podłogę :) - wygrzewam świadomie. Bez sensu trzymać te 55 stopni w CWU, bo z tego nie korzytsam. Chciałem 40, zeby poporstu sobie trzymał jakąś temperaturę. a on nabił 56 :( bez sensu.

 

Wczoraj sądziłem, ze w ten sposób sobie ratuje t. powrotu, ale dziś powrót już jest ciepły.

Tryby to ja mam automatyczny i ręczny, nie widziałem w sterowniku innych opcji przestawiania:(

 

Bardzo dobrze że wygrzewasz wylewki :)

 

Powodów nabicia 56*C na CWU może być kilka , podałem Ci jeden ...

 

Podłącz ster do netu - będzie łatwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...