Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

2) Powietrzna pompa Ciepła, na dzień dzisiejszy to pomyłka. Trzeba być naprawdę gadżeciażem, żeby włożyć w to urządzenie kilka tysięcy pln. A potem, bulić rachunki za prąd

 

Podjedź kiedyś do mnie to zobaczysz jak ta pomyłka pracuje i ile to kosztuje. Szkoda , że wypisujesz głupoty kompletnie się na tym nie znając i nie mając w ogóle do czynienia z takim systemem. Ja kocioł na ekogroszek miałem, więc i sobie popsioczyć na niego mogę, ale co Ciebie upoważnia do pisania bzdur o powietrznej pompie ciepła tego nie wiem:confused: Czytałeś na onecie, czy wujek szwagra coś tam słyszał:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po tych początkowych przejściach teraz jesteś zadowolony?

 

Po początkowych przejściach raczej jestem zadowolony, w piecu się pali non-stop, tylko trzeba do niego podchodzić jak do produktu garażowego, a nie produktu z wyższej półki bo co się sprawdzi to się do niego zrazi (robiłem zdjęcia odstępu osłony palnika od popielnika, a tam widać jak w Instalco jest cięta i spasowana blacha, zastanawiałem się czemu u mnie nierdzewka i całe drzwiczki się bardzo grzeją, a tam włożona była wełna z dwóch kawałków i brakowało od dołu z 5 centymetrów). I podejrzewam że gdzie jeszcze nie zaglądałem to wygląda i jest zrobione podobnie jak wymienione wyżej rzeczy i dodatkowo problemy przy uruchomieniu pieca. Nie miałbym najmniejszych zastrzeżeń jakby cena jego nie przekraczała ceny pieca z marketu budowlanego do 6000zł bo wtedy co się można spodziewać kupując najtańszy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

P.S. 2:

Odnośnie solarów,....Na dzień dzisiejszy uważam, że wybrnałem nie tak źle..

 

Najgorzej z możliwych układów z kotłem CO.Minertu już ci powiedział,karoka nie może bo sprzedał ci kocioł,ale nie raz wyśmiewał układ kotła na eko z solarem.Twoja kasa,twoja rzecz.

Taki układ jest nieuzasadniony ekonomicznie i jest wynikiem braku wiedzy w temacie CO.Dla mnie,i nie tylko,jest idiotyczny...

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź kiedyś do mnie to zobaczysz jak ta pomyłka pracuje i ile to kosztuje. Szkoda , że wypisujesz głupoty kompletnie się na tym nie znając i nie mając w ogóle do czynienia z takim systemem. Ja kocioł na ekogroszek miałem, więc i sobie popsioczyć na niego mogę, ale co Ciebie upoważnia do pisania bzdur o powietrznej pompie ciepła tego nie wiem:confused: Czytałeś na onecie, czy wujek szwagra coś tam słyszał:confused:

 

 

A ja mam kocioł na ekogroszek oraz PPC do CWU - wszystko opomiarowane i PPC ma znacznie niższy COP niż deklarował producent, który teraz tłumaczy to tym, że nie wlicza się do niego dmuchawa oraz pompa obiegowa, które przecież są w jej obudowie :sick:

 

 

Tylko dlatego, że nie mam czasu a wydatek był niewielki nie zgłaszam niezgodności towaru z umową i nie żądam zwrotu pieniędzy za tą PPC.

 

Jak widać więc doświadczenia są różne co nie znaczy, że zawsze PC jest "be" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu sprawdził bym sprzedawcę twojego kotła czy czsami nie kupiłeś jakiejś kopi tego kotła. Wszystkie błędy jakie można wymyśleć sa u ciebie, a może jeszcze nie wszystkie?

 

To teraz mnie rozśmieszyłeś - RBR jest taki dobry że go podrabiają. A tak poważnie to przed wysłaniem pieniędzy sprawdzałem sobie sprzedawce i po wpłacie zamówienie w Instalco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz nie rozumiem twojego rozczarowania i postępowania. Wyliczałeś wady i drwiłeś że to produkcja garażowa przed zakupem i go kupiłeś chociaż nie musiałeś? Byłeś rozczarowany po zakupie i dostałeś produkt niezgodny z deklaracją i zamówieniem, z błędnym montażem dodatkowych urządzeń i nie oddałeś, miałeś możliwość zamiany i nie skorzystałeś?

Jestem naprawdę zdziwiony takim postępowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Solary: Z dotacją kosztują mnie 9,5k pln. za to mam zestaw 600W/m2 daje to ok: 2,4 kW (4m2) mocy rzeczywistej przy zużyciu energii 100W na pompy. ten wasz COP mam 24 (dla Warszawy 700 kwh/m2 rocznie można pozyskać)

Napisz co to za solary? W podpisie masz fotoogniwa, czyli masz panele fotowoltaiczne które produkują prąd, czy masz panele słoneczne które produkują ciepło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kocioł na ekogroszek oraz PPC do CWU - wszystko opomiarowane i PPC ma znacznie niższy COP niż deklarował producent, który teraz tłumaczy to tym, że nie wlicza się do niego dmuchawa oraz pompa obiegowa, które przecież są w jej obudowie :sick:

 

 

Tylko dlatego, że nie mam czasu a wydatek był niewielki nie zgłaszam niezgodności towaru z umową i nie żądam zwrotu pieniędzy za tą PPC.

 

Jak widać więc doświadczenia są różne co nie znaczy, że zawsze PC jest "be" .

 

Tak tylko, że o ile dobrze rozumiem wypowiedź micro-jr to jemu chodzi o Pompę Ciepła do ogrzewania domu, a nie tylko do CWU. Nie porównujmy więc taniej pompy do CWU z markową pompą stworzoną do ogrzewania domu, bo to nie ma sensu. A kolega micro-jr za cenę tego RBR'a i solarów mógłby kupić T-Capa i nikt mnie nie przekona, że to byłaby pomyłka:no: bo teraz zamiast szukania porad na forum i ogarniania tematu wcisnął by przycisk ON i o temacie ogrzewania i CWU zapomniał, poświęcając swój czas na inne sprawy przy budowie. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mnie rozśmieszyłeś - RBR jest taki dobry że go podrabiają. A tak poważnie to przed wysłaniem pieniędzy sprawdzałem sobie sprzedawce i po wpłacie zamówienie w Instalco.

No widzisz pewnie zwabili Cię upustem 100 czy 200pln i teraz masz żal do garbatego że ma proste dzieci, Twojego sprzedawcy już niema i pozostało Ci płakanie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo teraz zamiast szukania porad na forum i ogarniania tematu wcisnął by przycisk ON i o temacie ogrzewania i CWU zapomniał, poświęcając swój czas na inne sprawy przy budowie. Takie jest moje zdanie.

Myślę że właśnie teraz tak ma, pstryk i już.

Znowu trolujecie z Arturkiem, przepraszam obecnie występuje po banie pod nickiem Wskazówka, kolejny wątek ?

Już całe forum zatrolowaliście swoimi pompkami, pewnie nawet te o kiblach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że właśnie teraz tak ma, pstryk i już.

Znowu trolujecie z Arturkiem, przepraszam obecnie występuje po banie pod nickiem Wskazówka, kolejny wątek ?

Już całe forum zatrolowaliście swoimi pompkami, pewnie nawet te o kiblach :)

 

Masz ty i inni narzędzie w postaci trójkącika, korzystasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że właśnie teraz tak ma, pstryk i już.

Znowu trolujecie z Arturkiem, przepraszam obecnie występuje po banie pod nickiem Wskazówka, kolejny wątek ?

Już całe forum zatrolowaliście swoimi pompkami, pewnie nawet te o kiblach :)

 

No właśnie ostatnio nie a i tak mnie posądzają że ich podpieprzam :)

Ponoszą kary za swoje chamstwo wg. innych userów ale to nie oni są winni, to wina węglarzy :)

 

Nie widziałem, że moje wypowiedzi maja chamski charakter - jeśli w jakiś sposób swoimi postami Cię obrażam to przepraszam.

Wracając do tematu kolegi micro-jr to nie spodziewam się abyś powiedział choć jedno niepochwalne słowo nt jego instalacji, bo przecież mu ja sprzedałeś, więc z Twojej strony byłoby to nawet nieprofesjonalne. W głębi duszy wierzę jednak, że i Ty nie uważasz, że jest to optymalne ogrzewanie do tak dobrze izolowanego domu.

To tyle OT, przepraszam że zakłóciłem waszą świątynię i obiecuję, że nie będę tego więcej robił pod warunkiem, że Wy nie będziecie tu pisać bzdur o pompach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Map, jak już to sprzedałem mu tylko kocioł a nie instalację, on jest z środkowej polski tak napiszę a ja z opolszczyzny.

Wysłuchał Waszych dobrych rad w sumie całe forum to tylko Wasze nachalne wciskanie pompek czyli te dobre rady :)

Tak jak ktoś wspomniał, też nie jestem za solarami ale jeśli ktoś sobie je wymarzył to niech będzie jego marzenie spełnione i ja szanuję takie wybory nie zaglądając nikomu w kieszeń i wyliczaniem coby było jakby.....

To jego sprawa a jak widać po wpisach kolegi Piotrek42 u niego przy dużym zużyciu wody daje to bardzo duże oszczędności w skali roku i szybko się mu ta inwestycja zwróci a może już zwróciła z nawiązką, Wy tak lubicie o tych zwrotach gawędzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Tak jak ktoś wspomniał, też nie jestem za solarami ale jeśli ktoś sobie je wymarzył to niech będzie jego marzenie spełnione i ja szanuję takie wybory nie zaglądając nikomu w kieszeń i wyliczaniem coby było jakby.....

 

Panie Wieśku,nic do pana nie mam,ale istnienie tego forum ma chyba jakiś cel.Chyba ,że chodzi o to by sprzedać...

Jeśli ktoś popełni gafę np. w postaci instalacji w jakiej zestawił solary i kocioł na eko,to jasno trzeba o tym mówić,a nie zgrywać przyjaciela wszystkich i pisać o szacunku do cudzych wyborów itd.Trzeba o tym pisać,bo taki błąd popełnią inni.Napisałem ,że taki zestaw jest nieuzasadniony ekonomicznie (a większości chyba chodzi o zaoszczędzenie kasy ,a nie jej wydanie),celowo.

Ktoś kto zapakował sobie do chaty kocioł na eko i do tego dołożył solary za 9,5k pln ,bo :

...nie każdy ma kocioł w piwnicy czy niezależnym pomieszeniu i co niektórzy nie tolrują ciepła od kotła w domu...
No cóż.Za 9,5k pln ,można tak zaizolować pomieszczenie z kotłem,że na gitarze elektrycznej z potężnym wzmacniaczem można napitalać po nocach,nie komplikując innym domownikom życia.Pomijam fakt,że za tyle można dobudować pomieszczenie typu kotłownia,na etapie projektowania domu.Albo,płacić rachunki za prąd na CWU przez kilka następnych lat.a za resztę kupiłby 4 tony eko po 550pln/tona i grzałby tym CWU przez kilka ładnych lat :)

 

To jego sprawa a jak widać po wpisach kolegi Piotrek42 u niego przy dużym zużyciu wody daje to bardzo duże oszczędności w skali roku i szybko się mu ta inwestycja zwróci a może już zwróciła z nawiązką, Wy tak lubicie o tych zwrotach gawędzić :)

Kolega Piotrek42 nie napisał,że jest właścicielem pola namiotowego w Chorwacji gdzie solary miały by sens,więc podtrzymuję swoje zdanie i napiszę raz jeszcze.Jest to kolosalny błąd i należy unikać takiego zestawienia.Chyba ,że się ma pole namiotowe w Chorwacji,i solary zarabiają na siebie:)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...