Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Panowie kto może coś doradzić jeśli chodzi o dyski sieciowe ?

 

QNAP jak najbardziej godny polecenia, ale trochę drogi :(

Jeśli nie będzie potrzebna rakieta, to może ZYXEL NSA310 lub na dwa dyski NSA320 ?

Mają bardzo przyzwoite transfery i dość tanie (w okolicach 300 złociszy bez dysku).

 

Ps. Dziękuję za gałkę do czyszczaka (za dwie gałki) :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ok dzięki w taki razie narazie skręce na zaworze 3D i zobacze czy pomoglo

co do podtrzymania to nie pamietam jak bylo ustawione fabrycznie, zmianilem na 80 minut bylo za duzo teraz wrocilem do 65 i bede podnosil o jeden az wygasnie wtedy cofne sie o jeden

, wegiel to ten z aukcji ponizej :

http://allegro.pl/wesola-ekogroszek-gold-eko-groszek-workowany-i4561673758.html

wesola gold

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QNAP jak najbardziej godny polecenia, ale trochę drogi :(

Jeśli nie będzie potrzebna rakieta, to może ZYXEL NSA310 lub na dwa dyski NSA320 ?

Mają bardzo przyzwoite transfery i dość tanie (w okolicach 300 złociszy bez dysku).

 

Ps. Dziękuję za gałkę do czyszczaka (za dwie gałki) :)

Pozdrawiam.

Dziękuję Marku, jesteś jako trzeci za Adasiem i Kniaziem którzy również polecili QNAPa :)

Także coś w tym musi być :)

Dziękuję wszystkim za tak szybką reakcję i chęć doradzenia, zdałem się na Was.

Właśnie kupiłem taki:

http://allegro.pl/qnap-ts-212p-serwer-nas-2x3tb-wd30efrx-new-i4639968575.html

 

A co do tej gałki to trzeba było wspomnieć wcześniej :) a może ja gdzieś nie doczytałem, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki w taki razie narazie skręce na zaworze 3D i zobacze czy pomoglo

co do podtrzymania to nie pamietam jak bylo ustawione fabrycznie, zmianilem na 80 minut bylo za duzo teraz wrocilem do 65 i bede podnosil o jeden az wygasnie wtedy cofne sie o jeden

, wegiel to ten z aukcji ponizej :

http://allegro.pl/wesola-ekogroszek-gold-eko-groszek-workowany-i4561673758.html

wesola gold

Jeżelito jest wesoła to za ostro dmuchasz, na 8/8 daj 38% i obserwuj czy nie kopci ale jeszcze może być za dużo, na podtrzymaniu nie piszesz jaki wentylator i jaka krótka przerwa ale też nie może być dużo, na początek zacznij od 40 min w podtrzymaniu i wtedy zwiększaj. . To węgiel co ma mało popiołu i on nie podtrzyma długo, Wszystko zależy w jaki stanie zostanie palnik po grzaniu i jakie ustawiłeś podawanie w spalaniu i podtrzymaniu.

Za dobry węgiel na taką pogodę, nadaje się na mrozy a teraz coś słabszego i tańszego.

Pytaj kolegów jak podpiąć pod neta, masz wifi i z tym też można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher,jesteś lepszy niż Arturo.

"There must be some way out of here," said the joker to the thief,

"There's too much confusion, I can't get no relief.

Businessmen, they drink my wine, plowmen dig my earth,

None of them along the line know what any of it is worth."

 

Proszę z uwagą na :

"None of them along the line know what any of it is worth."

 

Mówi to wszytko o tym co robicie.

Hejka :)

 

Lubisz dobrą muzykę. Chyba powinno być

"None of them along the line knows what any of it is worth." ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Lubisz dobrą muzykę. Chyba powinno być

"None of them along the line knows what any of it is worth." ?

 

Nie ma lepszej.Wersja Jimiego Hendrixa jest jedyna i niepowtarzalna.Bono z U2 na Rattle and Hum zrobili z tego majstersztyk.

Co do pisowni.W oryginale jest KNOW. Jak dobrze pamiętam,Dylan pisał to zaraz po wypadku,kiedy to zwrócił się w stronę Boga i apokalipsy.To jeden z tekstów pisanych w tym czasie,jak wiadomo pełnym też amfetaminy.Myślę,że to jest jedna z takich wizji,i zamiast "wie",jest "wiem".Może,tak utożsamiał się z tym fragmentem...Nie znam angielskiego,na tyle aby takie niełatwe składnie i teksty tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju założyłeś sobie już drugi wątek o tym kotle, zbierz sobie najświatlejszych i tam podyskutuj o teorii

Normalnego człowieka dosłownie walą teorie z resztą nie jedna już poległa w zwykłej kotłowni.

 

Jeszcze żadna teoria nie poległa w zwykłej kotłowni.

Te, co poległy, to pseudoteorie wymyślane przez pseudoteoretyków, a najczęściej przez zwykłych głupków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żadna teoria nie poległa w zwykłej kotłowni.

Te, co poległy, to pseudoteorie wymyślane przez pseudoteoretyków, a najczęściej przez zwykłych głupków.

 

Zwykły użytkownik nie musi zgłębiać wszelkich teorii. Powinien zaś znać podstawy: co to jest kaloria, ilość wody gorącej potrzebnej do ogrzania domu (zrównoważenia strat ciepła) oraz odniesienie tego wszystkiego do czasu, o czym wielu zapomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły użytkownik nie musi zgłębiać wszelkich teorii. Powinien zaś znać podstawy: co to jest kaloria, ilość wody gorącej potrzebnej do ogrzania domu (zrównoważenia strat ciepła) oraz odniesienie tego wszystkiego do czasu, o czym wielu zapomina.

 

Tak. Masz rację.

Prawie wszyscy zapominają o czasie.

Tak, jakby czas nie istniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżelito jest wesoła to za ostro dmuchasz, na 8/8 daj 38% i obserwuj czy nie kopci ale jeszcze może być za dużo, na podtrzymaniu nie piszesz jaki wentylator i jaka krótka przerwa ale też nie może być dużo, na początek zacznij od 40 min w podtrzymaniu i wtedy zwiększaj. . To węgiel co ma mało popiołu i on nie podtrzyma długo, Wszystko zależy w jaki stanie zostanie palnik po grzaniu i jakie ustawiłeś podawanie w spalaniu i podtrzymaniu.

Za dobry węgiel na taką pogodę, nadaje się na mrozy a teraz coś słabszego i tańszego.

Pytaj kolegów jak podpiąć pod neta, masz wifi i z tym też można.

 

 

dzięki za ponoc, juz zmianilem moc dmuchawy i jest duzo lepiej, w drodze juz paleta jakiego tanszego opalu na taka pogodę a znalazlem juz temat jak podlaczyc do wifi i bede kombinowal jak sie polacze to sie odezwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za ponoc, juz zmianilem moc dmuchawy i jest duzo lepiej, w drodze juz paleta jakiego tanszego opalu na taka pogodę a znalazlem juz temat jak podlaczyc do wifi i bede kombinowal jak sie polacze to sie odezwe

 

Ja użyłem punktu dostępu z funkcją klienta. Sterownik połączony jest z AP skrętką LAN a ten dalej łączy się z routerem po wi-fi.

Jest też nieco bardziej kosztowny sposób na połączenie sieciowe wykorzystujące sieć elektryczną, nie jestem tylko pewien, czy czasem nadajnik i odbiornik nie muszą być włączone do tej samej fazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,w trybie lato przy zakreconym 4D spala ok 4kg/d,dzisiaj gdy jest w auto-lato jednak temperatura przez cała dobe powyzej ustawionej spali ok 5,8kg/d.Oczywiscie przy odkreconym 4D.Nie mam zaworu zwrotnego na CWU ale chyba to nie jego brak powoduje spalanie wieksze prawie 2kg/d?.Pewnie tez przebija na CO ale nie ma mnie w domu(kraju) zeby to sprawdzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,w trybie lato przy zakreconym 4D spala ok 4kg/d,dzisiaj gdy jest w auto-lato jednak temperatura przez cała dobe powyzej ustawionej spali ok 5,8kg/d.Oczywiscie przy odkreconym 4D.Nie mam zaworu zwrotnego na CWU ale chyba to nie jego brak powoduje spalanie wieksze prawie 2kg/d?.Pewnie tez przebija na CO ale nie ma mnie w domu(kraju) zeby to sprawdzic.

 

Może rury do 4D i CWU masz niezaizolowane i stąd ta różnica, plus wyższa temperatura na CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żadna teoria nie poległa w zwykłej kotłowni.

Te, co poległy, to pseudoteorie wymyślane przez pseudoteoretyków, a najczęściej przez zwykłych głupków.

 

mylisz się -do rzeczy

Witam

W 2001 roku poznałem papierki na kotły małej mocy jakie miały wystawione przez badaczy ......na kotły dla tzw NISKIEJ EMISJI

u mnie był taki super kocioł zainstalowany-wiesz ile się napracował zgadnij kol Zawijanie -dalej dokończę historię jak odpowiesz na moje pytanie i dlatego zostałem zmuszony by stac się pseudoteoretykiem w dodatku głupkowatym

dołoże trochę do pieca-poznałem -obserwowałem pracę kotła na takiej maszynerii najprawdopodobnie ty terz, pare naście godz co se kreseczki kreśli, na górze ekranu widniało twoje nazwisko- nadmieniam podobał mi bardzo jako piec wymiennik, a serce w nim było takie- maluckie7 rzędów dysz po obu stronach te wielgaśnie dziurecki były oryginalnie odlane

tak se myślę - te papierki co na nich są kreskówki - nie to, nie ten świat przecież ja z innej planety

zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...