Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zbychu płytka jest standardowa,nie mam całego stera bo i po co.

 

Soft jest tylko dla defro , ja go testuję u siebie dla swojej wiedzy jak pracuje.

Nic poza tym.

Wróćmy do kotła RBR EKOUNIWERSAL ok?

Myślałem że coś więcej :)

Wtedy było by oczekiwanie (może niedługie) na coś nowego aby i RBR skorzystał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość tu na forum twierdzi, że ecoala jest najlepszy z najlepszych, a tu teraz może da się coś poprawić, bo DEFRO zażyczył sobie lepszego algorytmu spalania i prawdopodobnie taki otrzymał.

Ja czekam na poprawę algorytmu spalania, bo to jest nadrzędny cel każdego sterownika. Wszystko pozostałe, a jest tego sporo w ecoalu to tylko przystawka, ważna i potrzebna, ale przystawka.

Taki algorytm spalania jaki mam teraz u siebie jest dobry, nie najlepszy, ale dużo lepszy jak w ecoalu grupowym, bo automat dla mnie to klapa, o czym już pisałem na forum i zdania nie zmieniam. Jest to spalanie w trybie ręcznym, ale jakość spalania groszku, czysta komora spalania i wymiennik nie do uzyskania w żadnym z algorytmów zaszytych w ecoalu.

Pozdrawiam.

 

Tak powinien pracować automat w ecoalu i brulim.

https://esterownik.pl/gfx/upload/9a61f2d6.jpg

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Algorytm, który używasz to rozbudowany ręczny. Czyli zdecydowanie więcej parametrów do ustawienia niż ma to miejsce w zwykłym ręcznym (postój, praca, dmuchawa). Daje Ci to członkostwo w elitarnej grupie ludzi, którzy wiedzą jak spalać węgiel i takie ustawienia to pestka. Ogromna rzesza użytkowników nie potrafi ustawić 3 parametrów więc i z tym algorytmem nie będą w stanie sobie poradzić. Automatyczny sposób doboru ustawień w tym algorytmie nie jest na wystarczającym poziomie. Więc dla ludzi z poza elity to właśnie eCoal będzie korzystniejszą opcją, nie umniejszając doświadczeniu osób obeznanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację pisząc o algorytmie którego ja używam nazywając go rozbudowanym ręcznym. Tak jest w istocie.

Podając adres pliku jpg to już całkowicie inna bajka. Na fotce jest pokazany tryb pracy w pełnym automacie, który to algorytm został podany na tacy przez kolegę Verb do ES. Chyba jest zbyt dobry, bo ES przez niemal pół roku nie zrobił nic (oficjalnie) aby to zaszyć w oprogramowaniu sterownika.

I tyle w temacie, lub aż tyle.

Mogliśmy mieć dobry algorytm, a tak kolega Verb wypisał się z forum i skasował wszystkie swoje posty. oraz zakazał używania i publikowania algorytmu. Szkoda, że ja się nie załapałem na testy automatu Verba.

Miałbym to tylko i wyłącznie dla siebie, choć i tak byłaby to proteza do ecoala. RPi sterowałby ecoalem (procesem spalania), tak jak to dzieje się w tej chwili u mnie na rozbudowanym ręcznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na temat tego nowego sterownika dla Defro ,to ja moge chyba tylko tyle dodać,że Defro jest z tego co wiem troche ,troche lepszym producentem od RBR .No i w tym momencie jak dostaną podobny sterownik z ES , to RBR poczuje oddech konkurencji na plecach i poważnego konkurenta.Co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na temat tego nowego sterownika dla Defro ,to ja moge chyba tylko tyle dodać,że Defro jest z tego co wiem troche ,troche lepszym producentem od RBR .No i w tym momencie jak dostaną podobny sterownik z ES , to RBR poczuje oddech konkurencji na plecach i poważnego konkurenta.Co o tym sądzicie?

 

Wszystko fajnie tylko ceny kotłów Defro trochę zaporowe.

Edytowane przez bobasxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatu Verba nie znam. Nie miałem go tak jak i Ty. Nie mogę napisać zatem dobrego słowa jak i złego. Myślę że czas pokaże. Grupowe było pierwszym oderwaniem się od standardowej metodyki spalania. Wasze prace jak również Verba pokazują że nie ostatnią. Z tego co pamiętam ES i Zawijany pisali o półtora rocznej pracy nad algorytmem eCoala, czyli takiego regulatora ze sprzężeniem zwrotnym jakości spalania. Większość sterowników jak i obecnie rozwijany przez was TRK nazwał bym tu programatorem spalania. Można osiągnąć doskonałe spalanie ale wysiłek własny trzeba w to włożyć. Mam nadzieje że nie urażę nikogo takim stwierdzeniem. Co najwyżej przyczynię się do zmiany toku myślenia w dobrym kierunku.

 

Co do Defro stwierdzenie że to lepszy producent niż Instalco, który produkuje kotły RBR, nie jest jednoznaczne. Zależne jest w dużej mierze od rozpatrywanych aspektów. To że podjął współpracę w doświadczonym zespołem pozwala sądzić że może poprawić swoje niedociągnięcia (z dużym naciskiem na słowo może).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość tu na forum twierdzi, że ecoala jest najlepszy z najlepszych, a tu teraz może da się coś poprawić, bo DEFRO zażyczył sobie lepszego algorytmu spalania i prawdopodobnie taki otrzymał.

Ja czekam na poprawę algorytmu spalania, bo to jest nadrzędny cel każdego sterownika. Wszystko pozostałe, a jest tego sporo w ecoalu to tylko przystawka, ważna i potrzebna, ale przystawka.

Taki algorytm spalania jaki mam teraz u siebie jest dobry, nie najlepszy, ale dużo lepszy jak w ecoalu grupowym, bo automat dla mnie to klapa, o czym już pisałem na forum i zdania nie zmieniam. Jest to spalanie w trybie ręcznym, ale jakość spalania groszku, czysta komora spalania i wymiennik nie do uzyskania w żadnym z algorytmów zaszytych w ecoalu.

Pozdrawiam.

 

Tak powinien pracować automat w ecoalu i brulim.

https://esterownik.pl/gfx/upload/9a61f2d6.jpg

 

Wygląda że algorytm w defro będzie na pewno lepszy niż ecoalowy bo dołożyli automat grupowy i reszta pozostaje bez zmian, a wiadomo jaki jest automat w ecoalu, ciekawe jak to wyjdzie w pracy, czy ten automat-grupowy będzie tak samo ekonomiczny jak ręczny-grupowy.

Odnośnie zdjęcia to ładnie wygląda tylko odbiór z instalacji też musi być liniowy, co nie znaczy że jest to naj-ekonomiczne prowadzenie kotła, już nawet wprowadzenie stref czasowych w CWU co daje delikatne oszczędności zburzyło by ten wykres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca, bo na innym forum znalazł Kalio ofertę z allegro kotła DEFRO z sterownikiem ecoalo-podobnym w cenie sporo poniżej RBR-a.

Dla mnie to jest sterownik bruli-podobny.

Maher ostatnimy czasy były modne wymiany kotłów co pół roku.

Nie słyszałem jeszcze żeby wymieniano RBRy na inne, może będziecie z Kaliem pierwsi, on to już chyba trzeci kupi w ciągu półtora roku :)

ale Defro to chyba już miał.

Powiedz mu na tym innym forum żeby sobie teraz kupił pompę ciepła, to jest produkt dla niego odpowiedni, zakup następnego kotła to będzie znowu kolejne wyrzucenie kasy w błoto.

To taka moja dobra rada po starej znajomości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatu Verba nie znam. Nie miałem go tak jak i Ty. Nie mogę napisać zatem dobrego słowa jak i złego. Myślę że czas pokaże. Grupowe było pierwszym oderwaniem się od standardowej metodyki spalania. Wasze prace jak również Verba pokazują że nie ostatnią. Z tego co pamiętam ES i Zawijany pisali o półtora rocznej pracy nad algorytmem eCoala, czyli takiego regulatora ze sprzężeniem zwrotnym jakości spalania. Większość sterowników jak i obecnie rozwijany przez was TRK nazwał bym tu programatorem spalania. Można osiągnąć doskonałe spalanie ale wysiłek własny trzeba w to włożyć. Mam nadzieje że nie urażę nikogo takim stwierdzeniem. Co najwyżej przyczynię się do zmiany toku myślenia w dobrym kierunku.

.

 

Podejrzewam że jakby producent kotłów Kostrzewa poszedł w kierunku sterowników internetowych nie miałby konkurencji na rynku, sterownik ma sondę Lambda i algorytm podawania i dmuchawy jest pod nią dostosowany. Ostatnia razem z sąsiadem kupiliśmy ten sam ekogroszek od tego samego producenta, u mnie na ecoalu z 4 razy zgasł do puki mu ustawień nie zmieniłem, a sąsiad nie zauważył różnicy, jak mu zwróciłem uwagę poszedł do pieca i zobaczył że rzeczywiście sterownik zmienił sobie parametry tlenu dla poszczególnych mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest sterownik bruli-podobny.

Maher ostatnimy czasy były modne wymiany kotłów co pół roku.

Nie słyszałem jeszcze żeby wymieniano RBRy na inne, może będziecie z Kaliem pierwsi, on to już chyba trzeci kupi w ciągu półtora roku :)

ale Defro to chyba już miał.

Powiedz mu na tym innym forum żeby sobie teraz kupił pompę ciepła, to jest produkt dla niego odpowiedni, zakup następnego kotła to będzie znowu kolejne wyrzucenie kasy w błoto.

To taka moja dobra rada po starej znajomości :)

 

Na razie nie zamierzam zmieniać kotła puki gwarancja obowiązuje, po-za problemami przy uruchomieniu i teraz przy zamówieniu nowej dostawy węgla pali się nieźle, zawsze jakieś nowe unowocześnienie byłoby mile widziane jak wymiana oprogramowania na ekonomiczniejszy automat. Mam nadzieje że te gwarantowane 5 lat wytrzyma, a jak się skończy to wtedy będę myślał, może pompę ciepła założę jak ceny trochę zjadą w dół (kolega się orientował ostatnio i pompa kompletna woda-woda z odwiertami, z studnią głębinowa i podłączeniami to koszt 35.000zł, u niego jak odliczy koszty jakie musiałby ponieść za doprowadzenie wody i gazu cena robi się korzystna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...