Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A dziś coś dziwnego się dzieje z piecem, bo otrzymuję alarm, że piec się wygasza.

Nie wiem jaka jest przyczyna.

Temperatura spalin jest ciągle na niskim poziomie, nie wiem co w kotle się dzieje, bo nie wróciłem jeszcze do domu, ale żona twierdzi, że mocno się dymi.

Co może być przyczyną wygaszania piec w takich okolicznościach?

 

edit: faktycznie, dymi się strasznie. Prawdopodobnie coś na ściankach drzwiczek zalega i na ściankach komory być może też. Dym jasny, jakby niebieskawy się też pojawił w dużych ilościach. Czekam aż ostygnie i wyczyszczę drania. Tylko zastanawiam się jaka jest przyczyna tego syfu.

Edytowane przez kveldulv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle słyszałeś. W RBR-ach jest palnik Ekoenergii 15-25 kW, a Ardeo ma palnik 15 kW. Na zdjęciach masz wymiary tych palników, ale nigdzie nie podają wymiarów gardzieli tylko talerza lub korony.

Skoro Cie to ciekawi.

 

Mała ekoenergia dołem ma dziurę 10x13 czy 14cm. Tam jednak nie ma nadmuchu a palenisko rozszerza się ku górze, tam, gdzie jest nadmuch wymiar wynosi już jakies 14x17cm

brak szerszych rantów po opuszczeniu bezpośredniej strefy napowietrzania...

 

Ardeo z serii eco-burn ma dołem średnice 10cm a górą 13cm, tam, gdzie jest powietrze główne średnica wynosi ok. 12 - 12,5cm.

Ardeo serii azp do małego kotła ma natomiast wyjście kwadratowe 9x9cm dołem i mini-mini więcej górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś coś dziwnego się dzieje z piecem, bo otrzymuję alarm, że piec się wygasza.

Nie wiem jaka jest przyczyna.

Temperatura spalin jest ciągle na niskim poziomie, nie wiem co w kotle się dzieje, bo nie wróciłem jeszcze do domu, ale żona twierdzi, że mocno się dymi.

Co może być przyczyną wygaszania piec w takich okolicznościach?

 

edit: faktycznie, dymi się strasznie. Prawdopodobnie coś na ściankach drzwiczek zalega i na ściankach komory być może też. Dym jasny, jakby niebieskawy się też pojawił w dużych ilościach. Czekam aż ostygnie i wyczyszczę drania. Tylko zastanawiam się jaka jest przyczyna tego syfu.

Nie zatkało ci rury kominowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle słyszałeś. W RBR-ach jest palnik Ekoenergii 15-25 kW, a Ardeo ma palnik 15 kW. Na zdjęciach masz wymiary tych palników, ale nigdzie nie podają wymiarów gardzieli tylko talerza lub korony.

 

Czyli już z twojego opisu wygląda że ardeo jest bardziej odpowiedni do małych kotłów i pracując na małej mocy lepiej sobie poradzi w lecie, a w największe mrozy też nie wykorzysta swojej nominalnej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam RBR ma najmniejsze palniki ekoenergii o mocy 25Kw i pakuje je do 12KW i 17KW i 23KW, podobno różnią się tylko nawierconymi otworami napowietrzenia (chociaż oglądałem zdjęcia 11/12 i 17 i niczym się nie różnią), z tego co słyszałem palnik Ardeo jest przystosowany do dużo niższej mocy. Jak wyczyściłem u siebie palnik to musiałem z 3 dni czekać aby uzbierało mi się popiołu, na tyle aby podczymanie wytrzymywało więcej niż godzinę i przez te kilka dni palenie żar schodził poniżej napowietrzania.

Maher nie siej propagandy jak nie wiesz.

12-tka i 17-tka mają małe Ekoenergie natomiast 25kW ma już dużą a powiem Ci że widziałem już kotły znanych tu producentów gdzie 17-tka miała palnik duża Ekoenergia jak i 40kW Brucer, pewnie bardzo byś się zdziwił :)

Niema palnika typowo 15kW tylko od X do Y.

Tak samo mogę powiedzieć że mała Ekoenergia ma 15 a mogę że ma 25.

Nie chcę znowu podawać innego przykładu bo znowu bym podrażnił pewnego czepialskiego pana :)

Jeśli nie mogłeś zrobić popiołu wystarczyło zapytać co zrobić żeby nie odkrywało Ci otworów a nie snuć znowu swoich teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś u klienta niedaleko bo kocioł się dusił, była bardzo niska temp. spalin i wywalało alarm wygaszenia.

W rurze nazbierało się tyle pyłu ( nie zaglądał do rury chyba blisko dwa lata :) ), później gdzies przy jakimś wstrząsie, może zasyp węgla, osunęło się z to rury na suchą półkę i zatkało wylot z kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura kominowa było usyfiona dość mocno. Wyczyściłem ją wraz z piecem.

Rozpaliłem na nowo. W ogóle rozpaliło się szybko jakoś :)

 

Teraz wygląda, że na razie jest ok. Jedynie drzwiczki od palnika dymiły od środka, a wcześniej usmolone były w takie grudki czarne. Doczyściłem je bardziej, pewnie jak coś na nich zostało to się dopali.

Przy okazji pytanie. Te drzwiczki domykają się dość miękko. One mają tam jakiś materiał wyłożony (jakby wełnę). Rozumiem, że tego nie należy ruszać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Cie to ciekawi.

 

Mała ekoenergia dołem ma dziurę 10x13 czy 14cm. Tam jednak nie ma nadmuchu a palenisko rozszerza się ku górze, tam, gdzie jest nadmuch wymiar wynosi już jakies 14x17cm

brak szerszych rantów po opuszczeniu bezpośredniej strefy napowietrzania...

 

Ardeo z serii eco-burn ma dołem średnice 10cm a górą 13cm, tam, gdzie jest powietrze główne średnica wynosi ok. 12 - 12,5cm.

Ardeo serii azp do małego kotła ma natomiast wyjście kwadratowe 9x9cm dołem i mini-mini więcej górą.

 

Dzięki o to mi chodziło, nie mogłem tego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki o to mi chodziło, nie mogłem tego znaleźć.

 

Jak nie zapomnę mogę dokładniej sprawdzić z ekoenergią, wymiar, który podawałem 14x17cm był górą skosu, jutro zerknę jaki ten otwór jest przy fabrycznym nacięciu szczelin u dołu szczeliny i górą szczeliny. Ekoenergia przy palniku 25kW podaje 15-25, ewmar dla appm podaje 20kW, tam strefa napowietrzenia głównego jest o wymiarze 10x14cm. Tutaj mogę też jutro zerknąc, czy podaja tylko 20kW czy widełki. Ardeo dla eco-burna 15kW podaje zakres 5-18kW a dla eko-burna 25kW 8-28kW, nie pamiętam zakresu dla najmniejszego 12kW, jak będę odbierał w przyszłym tygodniu, to zerknę. Minertu ostatnio miał okazję ten mały odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami się zastanawiam po co Ty tego RBR-a kupiłeś ?

 

Jak wybierałem kocioł to RBR tak był wychwalany na forum, a kilku krytykujących było szybko uciszanych, także myślałem że to jednostkowe wypadki.

Jednak nie sądziłem że może być aż tak źle, i nie przypominam sobie w ostatnich latach abym się tak przejechał na czymś innym. Jest też kilka pozytywnych rzeczy co mi odpowiadało, jak np. układ zamknięty który o ile pamiętam w ogniwie jest niedostępny, znowu Skam-P przegrał w wyborze bo nie miał automatu ecoala (którego teraz już nie używam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ci tu Maher dogodzić ?

Jesteś tu jednym z nielicznych,któremu wiecznie coś nie pasuje.

Wiesz ilu użytkowników kupiło ten kocioł na tym forum?

Nie biadolą tylko zajmują się swoimi sprawami.

Co z niektórymi mam kontakt i jak z nimi rozmawiam to mówią "Panie Grzegorzu ręce opadają jak się czyta co kilku ludzi wypisuje w tym temacie" .

Możliwe,że któryś z nich przeczyta i to i sam coś od siebie skrobnie.

 

Przecież nikt na siłę Wam tych kotłów do kotłowni nie pchał a tym bardziej Tobie.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ci tu Maher dogodzić ?

Jesteś tu jednym z nielicznych,któremu wiecznie coś nie pasuje.

Wiesz ilu użytkowników kupiło ten kocioł na tym forum?

Nie biadolą tylko zajmują się swoimi sprawami.

Co z niektórymi mam kontakt i jak z nimi rozmawiam to mówią "Panie Grzegorzu ręce opadają jak się czyta co kilku ludzi wypisuje w tym temacie" .

Możliwe,że któryś z nich przeczyta i to i sam coś od siebie skrobnie.

 

Przecież nikt na siłę Wam tych kotłów do kotłowni nie pchał a tym bardziej Tobie.

 

Może jestem za bardzo wymagający i piec to tylko piec, tylko za cokolwiek przy nim robię to widać fuszerkę. W domu dużo drobniejszych rzeczy przerabiam aby działały idealnie (np. ostatnio jeden z zasilaczy do podświetlania kuchni zapalał się pół sekundy później niż pozostałe i został wymieniony, przerabiałem bramę garażową bo otwierała się wolniej niż ja podjeżdżałem z drogi głównej i pobierała w trybie stand-by 12W i została przerobiona, gdy włączała się jedna z pomp słychać było jak jak przez kilka sekund obraca wodę razem z powietrzem - został dołożony dodatkowy odpowietrznik automatyczny, po wejściu do pomieszczenia pod schody trzeba było zawsze zapalić światło - zostało przerobione tak że otwarcie drzwi je zapala , a zamknięcie gasi itd. ), jak u mnie działa coś idealnie to zapominam o sprawię i więcej się tym nie interesuje, a w przypadku RBR-a co chwilę coś wychodzi, jak kiedykolwiek uda mi się aby działał tak jak inne urządzenia w domu to pewnie o nim zapomnę i nie będę szukał na forum rozwiązania problemu i przy okazji nie będę pisał o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...