Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz taką miarkę, która podaje wymiary w "trochach"?

Chciałbym taką.

Nie wiem jak mierzył Minertu. Wiem, że w instytutach nie znają sposobu mierzenia, który wynik podaje w "Trochę" - mniejszy lub większy. Specjalnie dal "Mistrza" opiszę jak dokonuje się takiego pomiaru, dwóch podobnych obiektów. Sposób mierzenia (a w rzeczywistości) porównania wymiarów wewnętrznych. Bierzemy dwie listewki każda troczę krótsza niż mierzony wymiar. Wkładamy obie wewnątrz mierzonego obiektu trzymamy razem (równolegle) i rozsuwamy by dotknąć do mierzonych krawędzi. następnie mocno ściskamy nasz przyrząd pomiarowy przenosimy na drugi obiekt. Gdy "wchodzi" wymiar jest trochę większy, gdy nie wchodzi jest to wymiar trochę mniejszy. Mistrzu Zawijan w odróżnieniu od Ciebie swoją skromną wiedzą mogę podzielić się i z Tobą. Ty w przeszłości na forum odmówiłeś mi odpowiedzi, bardzo ceniąc własną wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie sądziłem że może być aż tak źle, i nie przypominam sobie w ostatnich latach abym się tak przejechał na czymś innym. Jest też kilka pozytywnych rzeczy co mi odpowiadało, jak np. układ zamknięty który o ile pamiętam w ogniwie jest niedostępny, znowu Skam-P przegrał w wyborze bo nie miał automatu ecoala (którego teraz już nie używam).

 

Jak mnie mój ostatni kocioł denerwował (delikatnie powiedziane), to po prostu go sprzedałem i kupiłem sobie taki, który w pełni spełnia moje oczekiwania.

 

P.S. Jak jesteś takim estetą, to po co pchałeś się w węgiel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popuść nakrętkę i dociągnij z pół obrotu.

Wszędzie masz regulację drzwiczek, po to żeby tego sznura nie wymieniać.

luźno zamyka się klameczka, to popuścić nakrętkę i dociągnąć, kocioł ma być zamknięty, będzie nieszczelność będzie kopcił, każdy :)

Ok, dzięki.

Dziś już dymu żadnego nie ma, pali się elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berdnard, jak czytasz, to doszły mnie wieści,że coś na zdrowiu podupadłeś.

Trzymaj się, będzie dobrze, ćwiczyć trzeba!

 

Bobasxx

wklejam fotki starsze z wymiarami eko i ewmara

są wiekowe

jak mówiłem sprawdzę za ok. godzinkę wymiar tam gdzie są nacięcia w ekoenergii dołem nacięć powinno być 10x13cm a góra musze zobaczyć

 

doklejam zdjęcie później zmierzonego, nowszego odlewu ekoenergii z typowym napowietrzeniem

jak macie wiercone głowice, to musicie sobie zmierzyć na jakiej wysokości i uproszczając policzyć wymiar A x wymiar B

 

niestety z prostej rozmowy robi się jatka i dokleja się ideologie

Nasz model palenisko wymiar.JPG

wymiar otworu paleniska mała ekoenergia.jpg

nowa eko25 z wymiarami.jpg

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prawie wszystko jasne w temacie palników.

A te Ardeo są stalowe ? Bo ślimaki chyba tak.

 

Nie, tj.

Eco-burn 15 oraz 25kW mają żeliwne środki palenisk i zewnętrzne puszki powietrzne stalowe, ślimak stalowy z płaskownika 8mm

ten mały12kW jest natomiast w wersji stalowej

 

Sprawdziłem wymiary ekoenergii

Dołem szczelin jest 10,5 x 14cm a górą szczelin 11,5cm x 15cm

Wklejam fotę

nowa eko25 z wymiarami.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mierzył Minertu. Wiem, że w instytutach nie znają sposobu mierzenia, który wynik podaje w "Trochę" - mniejszy lub większy. Specjalnie dal "Mistrza" opiszę jak dokonuje się takiego pomiaru, dwóch podobnych obiektów. Sposób mierzenia (a w rzeczywistości) porównania wymiarów wewnętrznych. Bierzemy dwie listewki każda troczę krótsza niż mierzony wymiar. Wkładamy obie wewnątrz mierzonego obiektu trzymamy razem (równolegle) i rozsuwamy by dotknąć do mierzonych krawędzi. następnie mocno ściskamy nasz przyrząd pomiarowy przenosimy na drugi obiekt. Gdy "wchodzi" wymiar jest trochę większy, gdy nie wchodzi jest to wymiar trochę mniejszy. Mistrzu Zawijan w odróżnieniu od Ciebie swoją skromną wiedzą mogę podzielić się i z Tobą. Ty w przeszłości na forum odmówiłeś mi odpowiedzi, bardzo ceniąc własną wiedzę.

No,i odpaliłeś doktorkowi.Tak trzymać.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne,producenci bram,zasilaczy itp sprzedali ci buble.

Ja bym kotłownie przerobił tak aby RBR-a nie było widać w ogóle ale żeby grzał mi dupsko w domu jak grzeje do tej pory.

 

Inni producenci nie sprzedali mi bubli, tylko trzeba było jakiś element wymienić, przeprogramować i przerobić po montażu przez instalatorów i temat zamknięty, i chciałem tak mieć dokładnie z RBR-em, a tu co jakiś czas coś wychodzi jakaś niedoróbka, a przecież zapłaciłem za towar z najwyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli patrząc na wymiary tych palników można stwierdzić że japy praktycznie są takie same.

 

Policz pole powierzchni prostokąta 10x14, prostokąta 11,5x15 oraz koła o średnicy 12cm czy tam 12,5cm a także kwadratu o boku 9cm

 

Etam, przeca pozostałe palniki są tylko TROCHA większe od tego najmniejszego.

 

 

ps.

Żeby nie było, że niemerytorycznie.

Podaje w kolejności wielkości powierzchni wewnętrznej paleniska 81 cm2 , 113 cm2 , 140 cm2 , 172,5 cm2 .

 

Teraz wypadało by jeszcze dodatkowo podać łączną powierzchnię otworów doprowadzających powietrze do paleniska.

 

 

ps2.

Czyli patrząc na wymiary tych palników można stwierdzić że japy praktycznie są takie same.

 

Czyli ten największy palnik ma powierzchnię wewnętrzną dwa razy większą i jeszcze TROCHA do tego najmniejszego

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam, przeca pozostałe palniki są tylko TROCHA większe od tego najmniejszego.

 

 

ps.

Żeby nie było, że niemerytorycznie.

Podaje w kolejności wielkości powierzchni wewnętrznej paleniska 81 cm2 , 113 cm2 , 140 cm2 , 172,5 cm2 .

 

Teraz wypadało by jeszcze dodatkowo podać łączną powierzchnię otworów doprowadzających powietrze do paleniska.

 

To "TROCHA" to większe to problemy i większe zużycie węgla w w lecie i w większości sezonu zimowego, ale co tam, można posłuchać sprzedawców kotłów i zawsze kupować lepszy węgiel na mroźną zimę i gorszy na resztę sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Andrzeju wiem że lubisz pofilozofować ale może najpierw popatrz na te fotki wstawione przez Jareckiego.

Przyjmują samo wyjście paliwa Ewmar ma wyjście 10 X 14, ta druga fotka obok Ewmara to fotka starszej wersji Ekoenergii i to wymiarami wyjścia u góry, nie wiem co jarecki miał na celu podając fotka przy fotce w jednym palniku wyjście od dołu a w drugim wyjście od góry.

Popatrz na chyba ze 3 posty niżej gdzie podaje wyjście od dołu Ekoenergii 10 X14,5 z tym że Ekoenergia nie jest prostokątem jak Ewmar tylko ma dwa zaokrąglenia kątów.

Popatrz sobie jeszcze raz na te zdjęcia zanim będziesz po raz kolejny chciał ze mnie sobie cepa zrobić.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...