Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
Pier...lisz jak by ci zęby szły człowieczku !!!

Od początku moja instalacja ma zawór 4D a głowice nie wszędzie były założone.Na wykresach podłogówka pokazuje ile puszczam na układ i powtarzam to każdemu co zapyta.Wskaż mi jeden post gdzie wyśmiewam się z termostatów.

Znajdę trochę czasu zimową porą i wysupłam twoje posty z wątku min,o Ogniwie.Chyba ,ze zniknęły...

Co do reszty,miałem coś napisać,ale szkoda prądu.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdę trochę czasu zimową porą i wysupłam twoje posty z wątku min,o Ogniwie.Chyba ,ze zniknęły...

 

 

 

Mnie się przewraca?Ciekawe.Kreujesz się na testera,wynalazcę itd.Żenada.Nic dziwnego,że softy ES wyglądaja jak wyglądają :)

Facet może robić co mu się podoba,może się ze mnie nabijać ile chce.pomógł mi bardzo i nie przeszkadza mi to.Niczego nie wysysam,gdybym sprzedawał prywatne maile jak Ty,podesłał bym ci treść rozmowy o tym co napisałem powyżej.

Nie sprzedaję maili tylko kotły to po pierwsze a jak już masz jakieś obawy to 2x się zastanów co do kogo piszesz a wtedy możesz spać spokojnie.

Nie piszę algorytmów bo się na tym nie znam ! Poza tym co Ciebie interesuje co ja testuję? Masz w końcu co chciałeś i ciesz się życiem. To jak ty się kreujesz to wszyscy wiedzą co forum czytają.Jak pierwszy kocioł kupiłeś taki mądry nie byłeś a teraz strugasz mądralę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodziło :) Znajdę jakieś koszulki termokurczliwe na styki i wsunę pod izolację. Mam już czujnik na wyjściu za zaworem, ale podłączony do sterownika zaworu, więc nie mogę go monitorować na www. A nie ma sensu kupować browaru, żeby się piwa napić...( czyt.: modułu Tech-ST500 ):)

Wystarczy taki jak do powrotu czy podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
a jak już masz jakieś obawy to 2x się zastanów co do kogo piszesz a wtedy możesz spać spokojnie.

A co to?Grozisz mi?

Czyli co,nie mogą spać spokojnie ci ,którzy mają czelność odpisywać na twoje publiczne posty?

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Może i wiesz ale ja wiem coś po czym zrobiło by ci się naprawdę głupio.

Koniec tematu.

Wal śmiało.Ani ty,ani karoka ,ani żaden z poznanych tu ludzi nie jest mi jakoś szczególnie bliski.Z Panem R powiedzieliśmy sobie wszystko,co jak pisałem nie zmienia faktu mojej wdzięczności.I tyle.Niech sobie mówi co tam chce,mam to w ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamontowany, taki jak do wew/zew. Mam wprawdzie po starym Techu od śmieciucha oraz po sterowniku ST 431 kilka czujników, przypominających te od podajnika czy c.w.u. z eCoala, ale nie jestem pewien, czy się nadadzą (nie znam ich typu).

 

Gmaj, jak chcesz wykorzystać, to zadzwoń do producenta tych urządzeń i zapytaj, czy są KTY 81-210 czy cyfrowe np. DS18B20

W eCoalu są KTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię to na pewno...

Trochę offtopu: byłem dziś świadkiem przywiezienia kotła do znajomego. Kocioł wysoki na około 160 cm, 25 kW, z palnikiem z dużej Ekoenergii, sterownikiem Bruli. Chce tym kolosem ogrzać niewiele ponad 200 m2. Na pytanie, dlaczego taki wielki, sprzedawca (?) odpowiedział, że z tym palnikiem i sterownikiem zejdzie spokojnie do1,5 kW. Trudno mi to sobie wyobrazić, skoro producent podaje zakres mocy 8-25 kW, a nawet jeśli uda się zejść niżej to jak to wysterować? Sam jestem ciekaw rezultatów, ale przestrzegłem znajomka, że sadzy to może sporo zobaczyć. Tym bardziej, że ten kocioł ma (chyba-nie przyjrzałem się dokładnie) ruszt wodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu głównego i proszę o odpowiedź fachowców z doświadczeniem a nie ignorantów jakich w poprzednich postach czytać musiałem (przepraszam, że nie przebrnąłem całego tematu - nie miałem tyle czasu). Kupiłem kocioł RBR 11Kw - zresztą od Minertu, który nota bene nawet późną porą służył mi fachową pomocą telefoniczną - i mam pytanie odnośnie węgla. Mam dostęp do tzw.retopalu w cenie 720 zł/t - spalał się ok. ale zostawiał dużo spieków, takich żużlowych. Brat polecał mi miał z Piasta 23 za 410 zł/t i kupiłem na próbę. Pali się dobrze, bo kupiłem suchy. Radźcie, czy na tym miale w tym kociołku dobrze przepalę zimę? A może doradzicie inny węgiel? Nadmienię tylko, że najbliżej mam kopalnię Piasta i Brzeszcze.

 

P.S. :) na początku nie podobało mi się wykonanie RBRa ale od kiedy zacząłem palić a i sąsiedzi zaczęli do mnie zaglądać i zachwalać, zmieniłem zdanie. Kociołek ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...