Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ty dajesz?A ja myślałem ,że kocioł jest wysyłany bezpośrednio z Instalco i oni wszystko pakują.Chyba sie nie myle co nie?

 

Pewnie był w Instalco jak pakowali kocioł dla mnie i podmienił przekładnie i jeszcze przekręcił ją aby obracała się w przeciwnym kierunku i rąbnął z kilka wtyczek i czujników i ma z czego rozdawać swoim klientom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher mi nie chodzi o czepiane , tylko stwierdzam fakty.A są chyba takie ,że ja naprzykład zamawiam kocioł u sprzedającego (pisze jakie chciałbym np.zasilania i jakie powroty , bo u mnie np.są 4 calowe powroty,itp , itd).Sprzedający składa zamówienie w Instalco a oni wszystko ślą bezpośrednio do mnie.A odnośnie tych czujników i kabli to pakują w pudełko w standardzie(u mnie były trzy : pokojowy , podłogowy i zew. , trzy kable do pompek , zapas śrubek do ślimaka,rura,kolano,jakaś łopatka do czyszczenia).Tak chyba wysyłają wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty dajesz?A ja myślałem ,że kocioł jest wysyłany bezpośrednio z Instalco i oni wszystko pakują.Chyba sie nie myle co nie?

Tak, mimo wszystko się mylisz.

Idą z Instalco, idą ode mnie, idą czasem z innych miejsc, czasem sam dowożę, zależy, ale ode mnie też zależy w jakimś zakresie co idzie z kotłem :)

Jak myślisz, kto może więcej, ten co bierze 10 kotłów rocznie czy ten co bierze 150 kotłów w tym samym czasie od producenta ?

Nie chcę być tutaj niegrzeczny bo powiedziałbym Ci dokładnie to co Ty dostałeś i zakończę na tym.

Gdyby wszystko wysyłali z Instalco to po co jetem ja potrzebny, minertu czy inni dystrybutorzy ?

po to żeby doradzać tym co kupili u producenta ?

Producent ma dużo więcej na głowie niż sprzedaż, ma od tego ludzi, tyle że różnych, tych którzy coś wiedzą o kotle i zawsze potrafią wybrnąć prawie z każdej sytuacji i takich którzy chcą tylko zarabiać na sprzedaży, ci drudzy są cały czas eliminowani przez to Macher ma tyle do gadania bo jego sprzedawca chciał tylko zarabiać.

Powiedz dlaczego pytasz na forum ?

Odpowiedzi na wszystkie swoje pytania powinieneś uzyskać u swojego sprzedawcy, jeśli coś oferuję ludziom staram się coś o tym wiedzieć bo ktoś może o coś zapytać, no nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idą z Instalco, idą ode mnie, idą czasem z innych miejsc, czasem sam dowożę, zależy, ale ode mnie też zależy w jakimś zakresie co idzie z kotłem :)

 

Pewnie, wszystkie z Instalco idą do ciebie kurierem, a ty szybko przepakowujesz na taczki i rura do klienta. Nie ma problemu to ustalić bo jest coś takiego jak listy przewozowe, u mnie szedł bezpośrednio z Instalco, sprzedawca go nawet nie widział i podejrzewam że tak jest w 99% przypadków, a co idzie z kotłem piszę się przy zamówieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kotły wysyłane są bezpośrednio od producenta do klienta więc nie wiem po co to bicie piany. Gdyby jechał od nas to musiał by być o jedną przesyłkę droższy a po co?

 

O i jak zwykle minertu konkretnie i krótko napisze.Tak trzymaj.

Edytowane przez mchomen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sorki za zmianę tematu ale dzisiaj przy otwieraniu zasobnika stwierdziłem, że siłownik, który do tej pory chodził dobrze - padł i nie działa :( W ogóle nie podnosi klapy. We wcześniejszych postach coś tam obiło mi się o uszy, że te siłowniki coś nie tak. Ale, szczerze mówiąc, nie chce mi się wracać do czytania tylu postów. Zwłaszcza, że 3/4 z nich nie na temat! Proszę podpowiedzcie jaki mam kupić. Tzn. długość i ew. inne parametry.

 

A tak pozytywnie to powiem, że na miale 23 (tu nie znam tej jednostki) z Piasta, po kilku dniach (próbnie) pali mi się bardzo dobrze i nie zauważyłem żadnej szczególnej różnicy pomiędzy retopalem za 720 zł/t. No może poza nieco większą ilością popiołu. Ogólnie na automacie Ecoal pali mi ten miał bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sorki za zmianę tematu ale dzisiaj przy otwieraniu zasobnika stwierdziłem, że siłownik, który do tej pory chodził dobrze - padł i nie działa :( W ogóle nie podnosi klapy. We wcześniejszych postach coś tam obiło mi się o uszy, że te siłowniki coś nie tak. Ale, szczerze mówiąc, nie chce mi się wracać do czytania tylu postów. Zwłaszcza, że 3/4 z nich nie na temat! Proszę podpowiedzcie jaki mam kupić. Tzn. długość i ew. inne parametry.

 

A tak pozytywnie to powiem, że na miale 23 (tu nie znam tej jednostki) z Piasta, po kilku dniach (próbnie) pali mi się bardzo dobrze i nie zauważyłem żadnej szczególnej różnicy pomiędzy retopalem za 720 zł/t. No może poza nieco większą ilością popiołu. Ogólnie na automacie Ecoal pali mi ten miał bardzo dobrze :)

 

Wrzuć fotki tego miału , nie blokuje się przy wejściu do palnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotki tego miału , nie blokuje się przy wejściu do palnika ?

 

Fotek nie mam. Ale powiem, tak organoleptycznie, że jest to mieszanka takiego piachu węglowego z groszkopodobnymi kawałkami. Taka frakcja od 0,2 cm do, myślę gdzieś ok. 5 cm. A zdarza się więcej. Te większe kawałki bywają różne i często ponadnormatywne, tzn. czasem mają po kilka ładnych centymetrów długości. Ale ślimak podajnika pożera je bez mrugnięcia okiem :) Na składzie radzili mi wybranie miału z Piasta typu 25. Niby ma więcej groszku w zawartości. Tak też sugeruje admin tego działu (i tu dziękuję mu za przekazane informacje). Ceny mam następujące: miał 23 - 410zł/t, miał 25 - 500 zł/t. Sam nie wiem, bo ten 23 pali się bardzo dobrze. Przynajmniej w moim RBRze na Ecoalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mimo wszystko się mylisz.

Idą z Instalco, idą ode mnie, idą czasem z innych miejsc, czasem sam dowożę, zależy, ale ode mnie też zależy w jakimś zakresie co idzie z kotłem :)

 

Wszystkie kotły wysyłane są bezpośrednio od producenta do klienta więc nie wiem po co to bicie piany. Gdyby jechał od nas to musiał by być o jedną przesyłkę droższy a po co?

 

Ciekawe kto tu kłamię, chyba nie macie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sorki za zmianę tematu ale dzisiaj przy otwieraniu zasobnika stwierdziłem, że siłownik, który do tej pory chodził dobrze - padł i nie działa :( W ogóle nie podnosi klapy. We wcześniejszych postach coś tam obiło mi się o uszy, że te siłowniki coś nie tak. Ale, szczerze mówiąc, nie chce mi się wracać do czytania tylu postów. Zwłaszcza, że 3/4 z nich nie na temat! Proszę podpowiedzcie jaki mam kupić. Tzn. długość i ew. inne parametry.

 

A tak pozytywnie to powiem, że na miale 23 (tu nie znam tej jednostki) z Piasta, po kilku dniach (próbnie) pali mi się bardzo dobrze i nie zauważyłem żadnej szczególnej różnicy pomiędzy retopalem za 720 zł/t. No może poza nieco większą ilością popiołu. Ogólnie na automacie Ecoal pali mi ten miał bardzo dobrze :)

Wadliwy siłownik a właściwie sprężyna gazowa,jest elementem kotła i podlega gwarancji a co za tym idzie wymianie.Skontaktuj się ze sprzedawcą i dostaniesz nowy a nie kupuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak pozytywnie to powiem, że na miale 23 (tu nie znam tej jednostki) z Piasta, po kilku dniach (próbnie) pali mi się bardzo dobrze i nie zauważyłem żadnej szczególnej różnicy pomiędzy retopalem za 720 zł/t. No może poza nieco większą ilością popiołu. Ogólnie na automacie Ecoal pali mi ten miał bardzo dobrze :)

 

Ja na ten sezon kupiłem miał niby z Piasta. Sprzedawca sprzedaje go jako 24MJ ...

Biorę drugi sezon ,w tamtym sezonie miałem problem ze spaleniem , ale pod sam koniec jakoś w miare się spalał.

 

W tym roku wiązłem jeszcze 2 tony i niestety albo nie jest to Piast albo Piast "chrzczony" innym miałem , bo niestety niezależnie jak mocno dmucham , niezależnie jak często podaje opał , niezależnie jak długa jest przerwa pomiędzy podawaniem to zawsze opał się skleja już w samym palniku i do popielnika wpadają duże zupełnie nie spalone , sklejone kawałki miału z kawałkami węgla (tak to wygląda) .

Masakryczny opał ...

 

Dziś kupiłem trociny i zaczynam mieszać. Nauczka na przyszłość , najpierw zamówić z 2 worki a dopiero wtedy tony ;)

 

U mnie pakowany miał z "niby Piasta 24MJ" to 580zł za tonę , ale zapewne jest to miał 23MJ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...