Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Nie ma co się stresować , trolle mają już nóż na gardle - widać na forum - ostatnio frustracja leje się litrami , nawet asolta się czepili ...

 

Na elektrodzie takie tematy ("oszczegam ...") dawno by w koszu lądowały ...

 

 

Wracając do tematu - jak skutecznie wysuszyć mokry/wilgotny opał w kotłowni - czekam na propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma co się stresować , trolle mają już nóż na gardle - widać na forum - ostatnio frustracja leje się litrami , nawet asolta się czepili ...

 

Na elektrodzie takie tematy ("oszczegam ...") dawno by w koszu lądowały ...

 

 

Wracając do tematu - jak skutecznie wysuszyć mokry/wilgotny opał w kotłowni - czekam na propozycje :)

 

A zimno masz w kotłowni ?? :D

U mnie pięknie wszystko schnie w jutowych workach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dostałeś dokładnie to co ja.

Czyli jak zwykle Karoka sieje zamęt że powinny być 3szt. czujników.

 

Może Karoka dorzuca od siebie po 1 czujniku. W końcu koszt takowego to 2zł. Jak ma chody w Instalco to nie problem.

W instrukcji obsługi wyraźnie napisane jest że czujnik zew. i wew. w zestawie. Nic o podłogowym nie napisano.

Zresztą jak w każde instrukcji do poważnego urządzenia powinna być lista wchodzących w skład akcesoriów.

Przy zakupie sprawdzasz i wiesz czy dostałeś wszystko czy nie. A tak to bądź tu wróżką! :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może forumowicze którzy kupili u Karoki się wypowiedzą, oczywiście jak dostali to co producent dostarcza czyli 2szt. czujników zewnętrznych dostaną brakujący trzeci czujnik od niego.

 

Kupilem u kolegi Karoka i dostalem 3 czujniki. Dwa wykorzystalem a trzeci zamierzam zamontowac za zaworem 4-droznym zeby widziec jaka temp idzie na grzejniki ale ciezko mi sie do tego zabrac. Przy okazji zapytam pod ktore zaciski podlaczyc go trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - jak skutecznie wysuszyć mokry/wilgotny opał w kotłowni - czekam na propozycje :)

 

Co powiesz na lekkie przedmuchiwanie pewnej objętości węgla podobnie jak ma to miejsce w zasobnikach z osuszaniem. Z tym że tam idzie to przez palnik. Powietrze nabierając wilgoci zmniejsza temperaturę więc robi się cięższe. Warto więc współgrać z naturą. Swoją drogą jeśli takie dosuszanie powoduje przemianę wody w parę jeszcze przed palnikiem czy powoduje to stratę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co powiesz na lekkie przedmuchiwanie pewnej objętości węgla podobnie jak ma to miejsce w zasobnikach z osuszaniem. Z tym że tam idzie to przez palnik. Powietrze nabierając wilgoci zmniejsza temperaturę więc robi się cięższe. Warto więc współgrać z naturą. Swoją drogą jeśli takie dosuszanie powoduje przemianę wody w parę jeszcze przed palnikiem czy powoduje to stratę?

 

 

W zasobniku groszek dosuszał się idealnie , miału/goeszko-miału się nie da ... chyba że zamontuję promiennik z mikrofalówki ;)

 

Myślałem że ma ktoś jakiś prosty gotowiec na miał :)

 

Znalazłem parę koszyków plastikowych po pomidorach , wyłożyłem siatką elewacyjną i wsypałem na to groszko-miał , "piasek" spadł reszta zostaje i schnie ... w workach nie chce się wysuszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma to luzem z odsiewki wungla, w sumie to ja zapieprzyłem bo go pospieszałem że już pogody nie będzie ... poworkował i teleportował mi do kotłowni :) Byłem przed chwilką - w sumie jest coraz lepiej, zaczyna schodzić bez pomocy :D

 

Wiesław , ja to za wygodny jestem na luzem ... :)

 

 

Co do czujników , panowie i panie KTY81 kosztuje 2-3PLN , kostka +przewód lub lutownica w dłoń jak ktoś potrafi i gotowe

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem parę koszyków plastikowych po pomidorach , wyłożyłem siatką elewacyjną i wsypałem na to groszko-miał , "piasek" spadł reszta zostaje i schnie ... w workach nie chce się wysuszyć

Z foliowych przesypałem do jutowych i na palecie doschło. Jak tak sobie poustawiasz na jednej palecie to wejdzie ci 12-15 worków a wtedy jedne do zasobnika a nowe na paletę. Mój też się zawieszał o czym pisałem i wstawiałem zdjęcia na emacie o grochu, teraz mam spokój. Tylko ja kupiłem duuużo wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z foliowych przesypałem do jutowych i na palecie doschło. Jak tak sobie poustawiasz na jednej palecie to wejdzie ci 12-15 worków a wtedy jedne do zasobnika a nowe na paletę. Mój też się zawieszał o czym pisałem i wstawiałem zdjęcia na emacie o grochu, teraz mam spokój. Tylko ja kupiłem duuużo wcześniej.

 

palety mam w kotłowni , jutro kupię w casto worki jutowe i spróbuje - dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...