Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.Panowie jaka może być przyczyna że po otwarciu klapy w zasobniku zaczyna unosić się dym,czy może tak ma być?

otwierając klapę robisz jakby drugi komin i to krótszy. dodatkowo spaliny i dym mają tędy krótszą drogę na zewnątrz stąd też dymienie.

czasem warto na czas operacji z zasobnikiem(dosypywanie opału, kontrola poziomu) wyłączyć wentylator i odczekać z minutę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher Ty to naprawdę jesteś chodzące niescenscje :)

po co pchasz paluchy tam gdzie nie trzeba ?

Zobacz na mój czy coś grzebałem 5535

 

Godzina się zmieniła to rano posprawdzałem gdzie w domu sama się nie zsynchronizowała i ją zsynchronizowałem, tylko w ecoalu godzina się zsynchronizowała, ale wykresy już nie.

Ty ostatnio widziałem bawisz się Defro, to i pewnie masz dużo nowsze oprogramowanie i samo sobie synchronizuje (ładnie to wygląda na mapie Polski).

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o pomoc w doborze kotła tzn. nie wiem czy 12KW czy 17KW. Czym się różnią oprócz ceny?

Dom 150 m2 120m parter reszta poddasze użytkowe, ściana 29 cm na to styropian grafitowy 16cm, dach ocieplony wełną 20cm ISO z najlępszą lambdą,

od podłoża 13 cm styropianu. Kocioł na 4 osoby grzanie plus woda.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o pomoc w doborze kotła tzn. nie wiem czy 12KW czy 17KW. Czym się różnią oprócz ceny?

Dom 150 m2 120m parter reszta poddasze użytkowe, ściana 29 cm na to styropian grafitowy 16cm, dach ocieplony wełną 20cm ISO z najlępszą lambdą,

od podłoża 13 cm styropianu. Kocioł na 4 osoby grzanie plus woda.

Dziękuję i pozdrawiam.

 

Różnią się głównie wymiennikami.

 

Do takiego domu to i 12 kW będzie za dużo ale taki RBR jest najmniejszy.

 

Dziwi mnie tylko, że dom ma 150 m2 a na parterze 120 m2 - malutkie to poddasze, no ale nawet jakby miało też 120 m2 to 12 kW da radę.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się głównie palnikami i wymiennikami.

 

Do takiego domu to i 12 kW będzie za dużo ale taki RBR jest najmniejszy.

 

Dziwi mnie tylko, że dom ma 150 m2 a na parterze 120 m2 - malutkie to poddasze, no ale nawet jakby miało też 120 m2 to 12 kW da radę.

 

Palniki są w RBR-ach takie same, wymienniki różnią się tylko tym że w 12Kw wycieli półkę wodną i nie piszę jakie są przez to problemy bo znowu będzie ze 100 postów awantury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy to ma Maher i jeszcze chyba ze dwóch userów którzy wszystko wiedzą lepiej.

Awantury ?

Mi się już nawet nie chce, nie mam czasu na te dziecinady.

 

POST NR 1 czekam na następne 99.

Pisałem z kilkaset postów wcześniej o różnicach i tzw. "wykastrowaniu" półki wodnej nic nie dając w zamian, także nie będę się powtarzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, baźgrzesz i baźgrzesz i co z tego ?

Niczym nie możesz potwierdzić swojego baźgrania, tyle że sobie pobaźgrzesz :)

Że Tobie się coś wydaje to ma to być jakąś prawdą.

Pisałem też kilka tysięcy postów temu, po co zmniejsza się powierzchnię wymiennika, przecież można by klepać jednakowe kotły.

Popatrz też na innych producentów, stosują te same palniki a kotły o różnych powierzchniach wymiennika.

Tutaj zamiast półki wodnej jest sucha żeby wydłużyć drogę spalin do komina i widać że to wystarcza żeby uzyskać to co było zamierzone.

Nie pisałeś jeszcze do producenta dlaczego tak zrobił ?

Zapytaj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, baźgrzesz i baźgrzesz i co z tego ?

Niczym nie możesz potwierdzić swojego baźgrania, tyle że sobie pobaźgrzesz :)

Że Tobie się coś wydaje to ma to być jakąś prawdą.

Pisałem też kilka tysięcy postów temu, po co zmniejsza się powierzchnię wymiennika, przecież można by klepać jednakowe kotły.

Popatrz też na innych producentów, stosują te same palniki a kotły o różnych powierzchniach wymiennika.

Tutaj zamiast półki wodnej jest sucha żeby wydłużyć drogę spalin do komina i widać że to wystarcza żeby uzyskać to co było zamierzone.

Nie pisałeś jeszcze do producenta dlaczego tak zrobił ?

Zapytaj ?

 

To jak według producenta RBR-a będzie wyglądać np.RBR-7KW (palnik zostanie bez zmian i wytną ostatnią półkę wodną i przez komin na dachu można będzie oglądać prace palnika).

A tak poważnie w zeszłym tygodniu włączyło mi się właśnie ogrzewanie w małym 11-12KW RBR-eże, dobrze że mam ecoala i mam możliwość ustawienia mocy kotła bo miałem do wyboru przy pełnym obciążeniu grzania ustawić pełną moc kotła i spaliny pewnie by przekroczyły 300C i połowa energii z węgla uszła by kominem lub zmniejszyć moc do minimum tylko że temperatura CO spadła z 50 kilku stopni do 35C (spaliny utrzymałem do 140C i wyłączone było wtedy grzanie CWU). W RBR-eże 17KW nie musiałbym nic takiego robić lub w mniejszym piecu innego producenta.

Ps. Komin mam systemowy także niskie temperatury spalin przy niskich mocach mi nie grożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu Ci się tylko wydaje, bo nie miałeś kotła innego producenta.

Widzisz Maher Ty czytasz tylko bełkot jakim inni producenci się tu reklamują ale takiego kotła nigdy nawet nie widziałeś a już nie mówiąc o jego eksploatacji.

Wiesz szkoda że nawet nie widziałeś, wtedy naprawdę miałbyś o czym pisać :)

Dobrej nocy niech Ci się przyśnią znowu jakieś nowe teorie :)

Aaa i nie myśl tylko o sobie, że Tobie coś nie grozi, Ty nie jesteś oczkiem w głowie ani pępkiem tego świata, jest wielu innych i producent pewnie myśli o wszystkich.

Nie wszyscy mają nowe domy i kominy ceramiczne.

To co dla Ciebie jest za dużo dla mnie jest ledwo jakimś bezpiecznym minimum.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu Ci się tylko wydaje, bo nie miałeś kotła innego producenta.

Widzisz Maher Ty czytasz tylko bełkot jakim inni producenci się tu reklamują ale takiego kotła nigdy nawet nie widziałeś a już nie mówiąc o jego eksploatacji.

Wiesz szkoda że nawet nie widziałeś, wtedy naprawdę miałbyś o czym pisać :)

Dobrej nocy niech Ci się przyśnią znowu jakieś nowe teorie :)

 

Nie trzeba wcale jeździć i oglądać konstrukcje pieca aby wiedzieć jak działa, wystarczy przeanalizować charakterystyki z wykresów internetowych pracy kotła i można dużo o nim powiedzieć i jego sprawności. To samo dotyczy nawet RBR-a, jeden dzień puszczę go na pełnym automacie, spaliny poszybują powyżej 300C, drugi dzień ograniczę moc uzyskam ten sam efekt tylko w dłuższym czasie i ze statystyk zobaczę ile w pierwszym wypadku węgla wyleciało kominem i ogrzało atmosferę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...