Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

To teraz z czystej ciekawości: Czy w mniejszy kotłach jest wężownica schładzająca czy zawór musi być taki by wymieniać wodę kotłową?

Krzyś niema wężownicy.

Kocioł w układzie zamkniętym ma być zabezpieczony albo wężownicą schładzającą ale to dużo droższe rozwiązanie ja zawór DBV1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To teraz z czystej ciekawości: Czy w mniejszy kotłach jest wężownica schładzająca czy zawór musi być taki by wymieniać wodę kotłową?

Aha, i wężownica do produkcji CWU w większych kotłach nie jest zabezpieczeniem.

To wężownica w płaszczu wodnym kotła która podgrzewa nam CWU zamiast bojlera, tylko tyle.

Rozumiemy się ?

Z tego co mi wiadomo Instalco montowało już te wężownice chyba jakieś 10 do 12 lat temu i jest to opatentowane.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym ale nie mam czasu na zabawę , zresztą znalazłem lepszą zabawkę (soft sterownika ... ) a kocioł sobie pracuje spokojnie w automacie dalej w trybie auto-lato ! :)

 

Jak masz wyspawany taki dinks to mógłbyś go włożyć na dobę/dwie i opisać jak to w zimie funguje :)

Wyginałem z blachy 1,5mm na próbę a jak by zdało egzamin miało być z 2 - 2,5mm. Zrobiłem to z blachy ocynk bo taką miałem i może ten cynk wszedł w reakcję? Nie pospawałem tego tylko poukładałem. Na jednej półce było trzy kawałki bez możliwości pospawania bo inaczej bym nie wyjął. Na drugiej podobnie tylko inne kształty ze względu na ujście spalin do czopucha. Może tej zimy jak mi się przypomni to coś popróbuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba amerykę odkryłeś ?

Nie. Amerykę kto inny już udkrył ,ja się niestety spóźniłem :)

Widać następny filozof który wszystko wie i pojawił się pewnie w nowym płaszczyku na forum.

 

A potrafisz inaczej rozmawiać z ludzmi ?

Czy ja wszystko wiem ? Nie, ale przynajmniej wiem czego nie wiem i z chęcią nauczę się czegoś nowego od kogoś ...widać od Ciebie nie ma szans za głupi jestem:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o belki i (montaż rotamerów) to w większości zestawach producentów są ona umieszczone na zasilani anie na powrocie, więc czy może wytłumaczyć dlaczego tak powinny być?

Do czego ma służyć ten zawór zwrotny bo nie bardzo zrozumiałem?

Widzę, że pompę będę musiał jednak zamontować.

Dziękuję Wam za cenne uwagi i proszę o jeszcze jeśli są.

Będzie bardziej wiarygodny pomiar nie zakłócony ciśnieniem pompy, niby dużej różnicy nie robi ale dochodzi do tego prawo zwężki Venturiego.

Odnośnie zaworu zwrotnego to rozrysuj sobie przepływ przez zawór 3D i zobaczysz że wodą nie popłynie do rozdzielacza tylko wróci do pieca tą rurką pionową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się jednak wreszcie zdecyduje, szczególnie z Tych zadowolonych użytkowników kotłów RBR i pokarze przekrój kotła z tą tajemniczą półką.

Nie jest to żadna tajemnica jak znowu chcesz sugerować.

Przeczytaj może ten wątek od początku to zobaczysz ilu jest zadowolonych a ile jest niezadowolonych i kto jest niezadowolony i od kiedy.

ty przyczyniłeś się wraz ze swoim nieodżałowanym mentorem do tego żeby zrobić tu sobie gnojownik.

tego nie dało się czytać to po co ludzie mieli tu zaglądać ? żeby czytać jakiś zazdrosnych producentów, krzykaczy którzy podawali się za użytkowników tyle że kotła na oczy nie widzieli ? jeden nawet wstawił wycinek niby swojego kotła a zdjęcie było wycinkiem zdjęcia pobranym z innego forum żeby się uwiarygodnić.

Zajmij Ty się lepiej swoim Lazarem, jak będziesz chciał kupić RBRa to wal ja w dym, dostaniesz DTRkę i certyfikat w ładnej ramce, specjalnie dla Ciebie po starej znajomości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Dwa na półkę , dwa pod - rozstawić , "doklejić" uchwyt i gotowe - 4 na raz wyciągane i wkładane ... pozostaje kwestia czy rzeczywiście coś dadzą - w kg/d

 

Ale to ciągle "głowkowanie" za Rabarbarowego Goblina :)

Why?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Wyginałem z blachy 1,5mm na próbę a jak by zdało egzamin miało być z 2 - 2,5mm. Zrobiłem to z blachy ocynk bo taką miałem i może ten cynk wszedł w reakcję? Nie pospawałem tego tylko poukładałem. Na jednej półce było trzy kawałki bez możliwości pospawania bo inaczej bym nie wyjął. Na drugiej podobnie tylko inne kształty ze względu na ujście spalin do czopucha. Może tej zimy jak mi się przypomni to coś popróbuję.

Jak się chce wyginać śmiało ciało,to trza się troszkę znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A potrafisz inaczej rozmawiać z ludzmi ?

Czy ja wszystko wiem ? Nie, ale przynajmniej wiem czego nie wiem i z chęcią nauczę się czegoś nowego od kogoś ...widać od Ciebie nie ma szans za głupi jestem:cool:

Ja też nie jestem alfą i omegą i jak czegoś nie wiem to też pytam na forum, ostatnio chłopaki pomogli w wyborze serwera ( Adam, Marek, Kniazio) za co podziękowałem bo oni się na tym znają a dla mnie to trochę czarna magia.

Ty zaś pojawiłeś ni z stąd ni zowąd i zaczynasz mnie podszczypywać a ja nie jestem tanią dziwką.

Zrozumiałeś ?

Tak potrafię, z ludźmi, ale z cwianiaczkami czy z tymi którzy mnie nie znają a próbują sobie za dużo pozwalać już nie potrafię.

Ty nie jesteś Tu obcy, ubrałeś tylko nowy płaszczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ciągle "głowkowanie" za Rabarbarowego Goblina :)

Why?

 

 

Generalnie nie muszę ale mogę i to jest różnica i ten dreszczyk ... bawię sie softem sterownika - już raz go prawie uwaliłem (loading w kółko) - na szczęście panowie z ES nie są złośliwi i po wgraniu czegoś czego ich loader nie trawi można ster przywrócić do używalności :) Teraz jestem bardziej ostrożny :) Więcej analizy mniej wgrywania na pałę ;)

 

Co do "zawirowywaczy" jestem ciekawy ile kg na dobę wungla mniej zejdzie ... temp spalin pewnie się zmniejszy tylko jakiego rzędu jest to oszczędność jak kocioł pracuje 6h/dobę - 0,5kg ? Więcej ? Mniej ?

 

 

@Andrzej_M_

 

polka.jpg

Tak to mniej-więcej wygląda - mogłem się "dupnąć" o centymetry w posadowieniu półki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Generalnie nie muszę ale mogę i to jest różnica i ten dreszczyk ... bawię sie softem sterownika - już raz go prawie uwaliłem (loading w kółko) - na szczęście panowie z ES nie są złośliwi i po wgraniu czegoś czego ich loader nie trawi można ster przywrócić do używalności :) Teraz jestem bardziej ostrożny :) Więcej analizy mniej wgrywania na pałę ;)

 

Co do "zawirowywaczy" jestem ciekawy ile kg na dobę wungla mniej zejdzie ... temp spalin pewnie się zmniejszy tylko jakiego rzędu jest to oszczędność jak kocioł pracuje 6h/dobę - 0,5kg ? Więcej ? Mniej ?

 

 

@Andrzej_M_

 

[ATTACH=CONFIG]286803[/ATTACH]

Tak to mniej-więcej wygląda - mogłem się "dupnąć" o centymetry w posadowieniu półki :)

 

Nie tu,mój drogi.Nie tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,,@Andrzej_M_

 

[ATTACH=CONFIG]286803[/ATTACH]

Tak to mniej-więcej wygląda - mogłem się "dupnąć" o centymetry w posadowieniu półki :)

 

Dzięki.

Jutro sobie poczytam co o tej przegrodzie wydłużającej drogę spalin pisaliście.

 

ps.

Teraz się zaczynam nieco niepokoić o Twój kocioł.

Czy Ty czasem, nie utracisz gwarancji poprzez upublicznienie szkiców przekroju kotła ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...