Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Nie raz to badałem i wynik jest zawsze ten sam, ciepłomierza nie mam bo dotychczas licznik podawania się zawsze zgadza (na 125kg idealnie się czas kończy gdy widzę ślimaka). Kocioł od samego początku jest udostępniony, tylko nie dopisany do stopki i nie raz podawałem linka do niego i widzę że zainteresowani zaglądają do ustawień i potrafią go odnaleźć.

 

To jak go odnaleźć ? Pod "maher" go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie raz to badałem i wynik jest zawsze ten sam, ciepłomierza nie mam bo dotychczas licznik podawania się zawsze zgadza (na 125kg idealnie się czas kończy gdy widzę ślimaka). Kocioł od samego początku jest udostępniony, tylko nie dopisany do stopki i nie raz podawałem linka do niego i widzę że zainteresowani zaglądają do ustawień i potrafią go odnaleźć.

A to ci nowina ! Mnie też co zasyp licznik się zgadza.

No teraz się nie zgadza bo zasypałem pelletem a nie chciało mi się opału w ustawieniach zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher ile chciałbyś spalać?

 

Nie o to chodzi ile, tylko ekonomicznie.

Teraz przez kilka dni palę tak aby mieć ładne wykresy i "kreski" (równomierny odbiór ciepła w domu" i co z tego jak spalanie jest zawsze większe o kilkanaście procent niż jak palę bez ładnych wykresów (odbiór ciepła skokowy - wtedy gdy jest na nie zapotrzebowanie ).

Tylko w tym drugim sposobie palenia "palenie skokowe" nie mogę przekroczyć 50% mocy pieca bo są wtedy duże straty kominowe i muszę odpowiednio zmniejszać moc co jest mniej ekonomiczniejsze niż palenie z mocą nominalną (oczywiście nie w przypadku RBR-12 bo jest konstrukcyjnym bublem).

Po drugie palenie z ładnymi "kreskami" i równym odbiorem ciepła powoduje że nigdy tego odbioru ciepła nie ustawie idealnie i przegrzewam niepotrzebnie dom i cały czas trzeba coś regulować aby zminimalizować te straty.

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrysuj cała instalacje i ze schematu ci wyjdzie gdzie ZZ jest potrzebny, a gdzie nie. Ja u ciebie bym najpierw dołożył ZZ pod 3D, zdławił górne kaloryfery i puścił bym to na jednej pompce i zobaczył czy uzyskasz jakieś przepływy na rotametrach, może to wystarczy aby dół wystartował.

 

Pisałem już wcześniej, żę od tego trójnika idzie na poddasze do drugiego rozdzielacza, z którego są zasilane 4 grzejniki + jeden łazienkowy i jedna pętla podłogówki. Postaram się przez weekend rozrysować schemat. Czy jak dam po zaworem 3D zawór zwrotny to za zaworem 3D jak dam pompkę to będę musiał jeszcze dać zawór zwrotny za pomką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher ile chciałbyś spalać?

Zawsze tyle ile to dom potrzebuje tej energii,ni mniej żeby nie było zimno ni więcej żeby nie przegrzewac.

Problem w tym że nikt z Was nie wie ile tej energii grzewczej potrzebuje dom a przez to nie będziecie mieli pojęcia czy spala dużo czy mało także pytanie o spalanie bezsensowne bez tej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Moi klienci którzy kupili przed badaniami kotły 11 i 17 kW byli informowani osobiście prze zemnie ,że nie posiadają certyfikatu.Kupiłeś gdzie kupiłeś,zaoszczędziłeś parę złotych a sprzedawca cię w Ciu.a zrobił bo kasę skasował i miał cię w głębokich czterech literach. Teraz tu łzy wylewasz!!!

Kupił byś go wiedząc,że nie ma badań?

 

Takie pytanie, jaka jest różnica w budowie kotłów RBR 11kW i 12kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, jaka jest różnica w budowie kotłów RBR 11kW i 12kW?

Taka że nie ma RBR11 odkąd zostały zrobione badania i stwierdzono że powienein mieć w nazwie 12kW :)

 

Może wy coś poradzicie na moją tmp podajnika, popatrzcie na wykresy dokładnie zanim napiszecie coś;)

https://device.esterownik.pl/device/3579/

 

I jeszcze jedno czemu mam alarm ustawiony na 90C a wyskoczył przy 88C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka że nie ma RBR11 odkąd zostały zrobione badania i stwierdzono że powienein mieć w nazwie 12kW :)

 

Może wy coś poradzicie na moją tmp podajnika, popatrzcie na wykresy dokładnie zanim napiszecie coś;)

https://device.esterownik.pl/device/3579/

 

I jeszcze jedno czemu mam alarm ustawiony na 90C a wyskoczył przy 88C ?

 

Gdzie jest "przyklejony" i jaką masz temp w pomieszczeniu z kotłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi ile, tylko ekonomicznie.

Teraz przez kilka dni palę tak aby mieć ładne wykresy i "kreski" (równomierny odbiór ciepła w domu" i co z tego jak spalanie jest zawsze większe o kilkanaście procent niż jak palę bez ładnych wykresów (odbiór ciepła skokowy - wtedy gdy jest na nie zapotrzebowanie ).

Tylko w tym drugim sposobie palenia "palenie skokowe" nie mogę przekroczyć 50% mocy pieca bo są wtedy duże straty kominowe i muszę odpowiednio zmniejszać moc co jest mniej ekonomiczniejsze niż palenie z mocą nominalną (oczywiście nie w przypadku RBR-12 bo jest konstrukcyjnym bublem).

Po drugie palenie z ładnymi "kreskami" i równym odbiorem ciepła powoduje że nigdy tego odbioru ciepła nie ustawie idealnie i przegrzewam niepotrzebnie dom i cały czas trzeba coś regulować aby zminimalizować te straty.

 

Czym palisz ?

Sam piszesz że przegrzewasz pomieszczenia, czyli kociołek produkuje więcej energii, więc stąd większe spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam kopiec, nie zapada się, może ostatnio wieje u Ciebie , masz RCK ?

Ostatnio nie wieje u mnie w cale(po rozmowie z pewnym Panem już nawet uchylałem wyczystkę dla pewności), fakt dzieje mi się tak po zmianie węgla, kopiec sie nie zapada ale jak już wywalałem 2 razy węgiel żar wchodzi nisko, jeżeli ktoś ma jakieś pomysły oprócz zmiany węgla jestem otwarty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie wieje u mnie w cale(po rozmowie z pewnym Panem już nawet uchylałem wyczystkę dla pewności), fakt dzieje mi się tak po zmianie węgla, kopiec sie nie zapada ale jak już wywalałem 2 razy węgiel żar wchodzi nisko, jeżeli ktoś ma jakieś pomysły oprócz zmiany węgla jestem otwarty ;)

 

Mam jeden ale nie wiem czy Ci się spodoba ;)

 

Rozbierz palnik w połowie i zaspawaj otwory antyspalinowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...