Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czym palisz ?

Sam piszesz że przegrzewasz pomieszczenia, czyli kociołek produkuje więcej energii, więc stąd większe spalanie.

 

Nie wiem czy przegranie pomieszczenia o 0.3C spowoduje dużo większe spalanie, prędzej chodzi o to że trzeba co dziennie coś przeregulować aby nie podnieść temperatury o kolejne np. 0.3C do tego taki sposób palenia z ładnymi wykresami jest mniej ekonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ruszałem, ale z tego co gdzieś wcześniej czytałem nie da sie zmniejszyć bez doróbki ?

 

Da się, wsadź w wąż od dosuszania nasadkę 10-tkę 1/2" ;)

 

Jak za szybko dochodzi, to zmniejsz moc, np. zmniejszając nadmuch, chyba że zaczyna kopcić. Ale przed jakąkolwiek zmianą podnieś kopiec w trybie ręcznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20141101_145929.jpg

 

Zamieszczem zdjęcie rozdzielacza na piecu. W tym rozdzielaczu idzie grzanie na 4 grzejniki + jeden grzejni łazienkowy i jeden obwód podłogówki w łazience. Wiem, że jest do spi.......e. Jak można to naprawić? Czy można gdzieś podłączyć do tego układu jaki jest zawór termostatyczny z kapilarą, czy coś podobnego, czy trzeba powiększać szafkę i dokładać dodatkowy rozdzielacz? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by poprowadził dodatkowe rury i połączył tą podłogówkę z poddasza do zozdzielacza na dole gdzie mam inne pętle podłogówki, a grzejnik z łazienki na dole podpioł do rozdzielacza na górze? Wtedy będe miał jeden rozdzielacz tylko do podłogówki, a drugi tylko do grzejników. Czy pompa przepcha wodę z parteru na poddaszę do podłogówki w łazience?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by poprowadził dodatkowe rury i połączył tą podłogówkę z poddasza do zozdzielacza na dole gdzie mam inne pętle podłogówki, a grzejnik z łazienki na dole podpioł do rozdzielacza na górze? Wtedy będe miał jeden rozdzielacz tylko do podłogówki, a drugi tylko do grzejników. Czy pompa przepcha wodę z parteru na poddaszę do podłogówki w łazience?

 

Dobry plan ale w założeniach. W wykonaniu potrzebne miejsce na 4 pexy. Dodatkowo by z podłogą na górze nie mieć problemów musisz tam umieścić odpowietrznik - celowo by rurka wychodziła powyżej i wracała w podłogę. Rozwiązanie niespotykane, nieprofesjonalne ale ma szanse działać.

 

Zbigmaz01 proponujesz RTL umieścić w pętli podłogi w szeregu na powrocie? Zasilanie i tak podłoga dostanie wysokie. Chyba że źle o tym myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja autora tego rozwiązania zapytał bym co miał na myśli.Zazwyczaj wiąże się to z tym,że jak ma być tanio to jest byle jak.

Instalatorowi zadał bym pytanie czy u siebie też by tak zrobił i czy jest pewien czy to będzie odpowiednio działało.

Jak widać w tym przypadku źle zrobiona robota kosztuje 2 x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry plan ale w założeniach. W wykonaniu potrzebne miejsce na 4 pexy. Dodatkowo by z podłogą na górze nie mieć problemów musisz tam umieścić odpowietrznik - celowo by rurka wychodziła powyżej i wracała w podłogę. Rozwiązanie niespotykane, nieprofesjonalne ale ma szanse działać.

 

Zbigmaz01 proponujesz RTL umieścić w pętli podłogi w szeregu na powrocie? Zasilanie i tak podłoga dostanie wysokie. Chyba że źle o tym myślę?

 

Po co aż 4 rurki? Przecieżą jak bym tylko zamienił rurki w rozdzielaczach,czyli na dole gdzie jest podpięty grzejnik podłączył podłogówkę z poddasza z łazienki, a podłączenie grzejnika z łazienki na dole podłączył do rozdzielacza na poddaszu gdzie są wszyskie grzejnik to wtedy na jednym rozdzielaczy była by sama podłogówka na drugim same grzejniki.

 

Ptam się tylko czy jak bym spróbował uratować tylko podłogówkę u góry i założył regulator na powrocie, który przedstawiłem wcześniej to czy zda to egzamin.

Patrząc na wszystkie zestawy jakie sprzedają w sklepach to wszędzie mątują zawory termostatyczne na powrocie. Czyli zsilanie idzie normalna temperatura z pieca a dopiero później na powrocie zawór to reguluje.

Rozdzielacz_dwufunkcyjny6_opis_aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...