Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest to do odratowania.Możesz połączyć tak jak piszesz.Pytanie tylko co wyreguluje przepływy na obiegi podłogowe?

Przydały by się przynajmniej jakieś zaworki na powrotach aby dało się obiegi zdławić.

 

Na dole w rozdzielaczu są rotamery i jest zawór 3D, więc było by OK. Myślę również, że można by było zrobić na na poddaszu dodam zawór z kapilarą, a na dole mogę dodać poza rozdzielaczem jakieś zawory i połączyć grzejnik do zasilania kotła przed zaworem 3D. W kotłowni to może to być na wierzchu. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole w rozdzielaczu są rotamery i jest zawór 3D, więc było by OK. Myślę również, że można by było zrobić na na poddaszu dodam zawór z kapilarą, a na dole mogę dodać poza rozdzielaczem jakieś zawory i połączyć grzejnik do zasilania kotła przed zaworem 3D. W kotłowni to może to być na wierzchu. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Jeżeli grzejniki są z głowicami to tam sobie przepływy wyregulujesz grunt aby pompka sobie dała radę.Wg mnie w takiej sytuacji daj do jednej szafki same grzejniki a do drugiej same obiegi podłogowe,mieszacz i rotametry zrobią swoje a do grzejników zasilanie ale poza mieszaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]287037[/ATTACH]

 

Zamieszczem zdjęcie rozdzielacza na piecu. W tym rozdzielaczu idzie grzanie na 4 grzejniki + jeden grzejni łazienkowy i jeden obwód podłogówki w łazience. Wiem, że jest do spi.......e. Jak można to naprawić? Czy można gdzieś podłączyć do tego układu jaki jest zawór termostatyczny z kapilarą, czy coś podobnego, czy trzeba powiększać szafkę i dokładać dodatkowy rozdzielacz? Proszę o pomoc.

 

A ten zawór na zdjęciu na końcu to nie czasem RLT do podłogówki?

Jeżeli tak to masz wszystko w porządku, tylko odpowiednio musisz zdławić kaloryfery, aby woda poszła do podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdławić można albo nie można, kolego Maher.

Raz się da i przyniesie to jakiś skutek a drugi raz się nie da i kiszka panie.

Ten co bigosu nawarzył stulił dupę w troki, czyta, uczy się, a czy wyciągnie wnioski z tego żeby drugich w koszty nie wciągnąć i niepotrzebną robotę nie wiadomo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka że nie ma RBR11 odkąd zostały zrobione badania i stwierdzono że powienein mieć w nazwie 12kW :)

 

Może wy coś poradzicie na moją tmp podajnika, popatrzcie na wykresy dokładnie zanim napiszecie coś;)

https://device.esterownik.pl/device/3579/

 

I jeszcze jedno czemu mam alarm ustawiony na 90C a wyskoczył przy 88C ?

 

 

I jak ustaliłeś coś z tą podwyższoną temperaturą podajnika bo u mnie od dwóch dni mam podobne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś. stosuje lub stosował zamiast pompy cwu zawór elektromagnetyczny NC. (beznapięciowo zamknięty ). Zadaniem jego byłoby nie pozwolić na przebijanie temp. CWU przy instalacji na jednej pompie. Miałby być podłączony do zasilania pompy cwu w sterowniku. Pytanie jak się to sprawdza, czy nie przegrzewa cewki przy obciążeniu np. przez pół godziny. Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś. stosuje lub stosował zamiast pompy cwu zawór elektromagnetyczny NC. (beznapięciowo zamknięty ). Zadaniem jego byłoby nie pozwolić na przebijanie temp. CWU przy instalacji na jednej pompie. Miałby być podłączony do zasilania pompy cwu w sterowniku. Pytanie jak się to sprawdza, czy nie przegrzewa cewki przy obciążeniu np. przez pół godziny.

 

Ja w starym domu mam 3D z siłownikiem (od pieca gazowego termet) i nie raz w sezonie letnim był włączony do prądu aby grzać tylko CWU i nic się tam nie grzało. Odnośnie ceny to wychodziło to podobnie jakbyś wstawił drugą pompę z ZZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher...silnik synchroniczny z wyłącznikami krańcowymi w napędzie 3D to zupełnie co innego niż cewka elektromagnetyczna w elektrozaworze. A ja pytam o to drugie ;)

 

Jest tam silniczek, ale krańcówek nie ma, podajesz napięcie i silniczek kręci się do momentu aż zamknie/przełączy zawór, braknie napięcia sprężyna odkręci zawór do pozycji wyjściowej. Myślę że jest to lepsze rozwiązanie bo gdy nie podasz napięcia to grzejesz CO podajesz napięcie grzejesz CWU, do tego jest dźwignia blokująca którą jak przełączysz to woda popłynie i do CO i CWU, jedyny minus to grzanie w lecie bo chodzi pompa i zawór 3D. Zawsze w tym zaworze możesz zaślepić jedno z wyjść i masz wtedy kombinacje czy to napięciową czy bez napięciową. Ale wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem jest dodatkowa pompa i ZZ bo do tego jest sterownik zaprogramowany, a w razie awarii masz jedną pompę w zapasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno mnie tu nie było i aby być na bieżąco czytam wszystko od mojej ostatniej wizyty. Niniejszym chciałbym dołączyć do grona klientów zadowolonych z zakupu pieca RBR 11KW czy jak go tam inni nazywają 12KW (dla mnie różnica w nazwie nie ma najmniejszego znaczenia) . Jestem człowiekiem bez doświadczenia w sprawach opalania domu i przyznać się muszę, że wejście w świat ogrzewania z tym piecem było bardzo przyjemne. To już trzeci sezon grzewczy mojego pieca zakupionego (tu podkreślę) u karoka65. Dziękuję Panie Wieśku za wcześniejsze doradztwo na i za dobry według mnie piec. Proszę mnie dopisać do swoich zadowolonych klientów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też takie,gdzie różnica ciśnienia nie jest wymagana, tzw. bezpośredniego działania.

 

Macher wspomina o siłownikach jakie znam z wentylacji. W sumie to kiedyś się zastanawiałem nad wykorzystaniem elektrozaworu zamiast pompki. Skończyło się na tym że po zamknięciu mojego układu (wcześniej otwarty) zrobiłem bufor według projektu Adama_mk. Puki co grzeje w nim CWU z kilku źródeł. Następną przeróbkę pokieruje w kierunku wykorzystania bufora również do zasilenia grzejników. Tu jednak dylemat bo bufor w układzie otwartym a grzejniki już w zamkniętym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ustaliłeś coś z tą podwyższoną temperaturą podajnika bo u mnie od dwóch dni mam podobne objawy.

 

Wsypałem węgiel który kupilem miesiąc później z tego samego składu i tmp nie przekracza 70C, Na razie nie mam czasu sprawdzić rad innych czyli rodzaj otworów w koronie i przytkanie tej rurki do suszenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...