Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Panowie,

Czy byłby ktoś z Was tak uprzejmy i zamieściłby schemat instalacji podpiętej do kotła RBR, która śmiga na samych kaloryferach (bez podłogówki)? Chciałbym wprowadzić korektę do swojej instalacji, gdyż przy obecnej mam zbyt wysokie spalanie.

 

 

Dlaczego sądzisz że to problem instalacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wydaje mi się, że albo: jest to problem prowadzenia przeze mnie kotła, albo właśnie instalacji. Myślę tak, gdyż mam stosunkowo małą powierzchnię do ogrzania, dom wprawdzie stary, ale ocieplony, a mimo to, w zeszłym sezonie (chociaż lepiej powiedzieć w ciągu całego roku, bo mowa o okresie od września 2013 do września 2014) spaliłem ok 4,7 tony ekogroszku.

 

Jak wspomniałem wcześniej mam same kaloryfery. Na obiegu CO zamontowane 2x pompki (zasilanie i powrót) nie mam zaworu 3d, ani 4d, a jedynie wymiennik płytowy. Cała ciepła woda idzie zatem w kaloryfery z równą temperaturą 50*C. Na kaloryferach termostaty, więc w pokoju ręczna regulacja temperatury wewnętrznej. Ciągła praca pomp sprawia, że kocioł w praktyce ma do ogrzania całą wodę z układu, gdy temperatura tylko spadnie poniżej zadanej. CWU na osobnym, niezależnym obiegu.

 

Myślałem o przeróbce instalacji, dodając właśnie zawór 3d lub 4d. Jednakże może to ja niewłaściwie palę w kotle i może zmiana samego sterowania tutaj by pomogła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że albo: jest to problem prowadzenia przeze mnie kotła, albo właśnie instalacji. Myślę tak, gdyż mam stosunkowo małą powierzchnię do ogrzania, dom wprawdzie stary, ale ocieplony, a mimo to, w zeszłym sezonie (chociaż lepiej powiedzieć w ciągu całego roku, bo mowa o okresie od września 2013 do września 2014) spaliłem ok 4,7 tony ekogroszku.

 

Jak wspomniałem wcześniej mam same kaloryfery. Na obiegu CO zamontowane 2x pompki (zasilanie i powrót) nie mam zaworu 3d, ani 4d, a jedynie wymiennik płytowy. Cała ciepła woda idzie zatem w kaloryfery z równą temperaturą 50*C. Na kaloryferach termostaty, więc w pokoju ręczna regulacja temperatury wewnętrznej. Ciągła praca pomp sprawia, że kocioł w praktyce ma do ogrzania całą wodę z układu, gdy temperatura tylko spadnie poniżej zadanej. CWU na osobnym, niezależnym obiegu.

 

Myślałem o przeróbce instalacji, dodając właśnie zawór 3d lub 4d. Jednakże może to ja niewłaściwie palę w kotle i może zmiana samego sterowania tutaj by pomogła?

 

Napisz jaką masz powierzchnię ogrzewaną , wysokość pomieszczeń , jakie ocieplenie , jakie okna i drzwi i oczywiście jaka wentylacja.

 

Gdzie stoi kocioł ? W piwnicy ?

 

Napisz jeszcze czym karmisz kociołek :)

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda:

1. Budynek wolnostojący z białej cegły z 1987 roku, ocieplony styropianem (10 cm),

2. Powierzchnia 150 m^2, ale na 2 kondygnacjach,

3. Parter nieogrzewany (oprócz jednego pomieszczenia), garaż z szczelną bramą,

4. Wysokość pomieszczeń 2,6 m,

5. Wentylacja grawitacyjna,

6. Kocioł stoi w piwnicy,

7. W zeszłym sezonie paliłem Eco Power i Składywęgla.pl (mniej więcej 50/50).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphion jak Ty to robisz, że dzisiejsze spalanie masz na poziomie 0,8 kg doba ? Wczoraj 3,3 kg ? Przy tych temperaturach jest to dla mnie jakaś abstrakcja. Zazdroszczę :)

 

Znalazłem wytłumaczenie źle zapisałem w statystykach zamiast 0,32 wpisalem ,032 już poprawione:-)

Edytowane przez Delphion1
odp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widziałem w kilku tematach że czasami lepiej sie pomartwić, głównie z myslą o moim slimaku przytkałem otwór dosuszania taka tmp predzęj czy później pewnie doprowadziła by do jego peknięcia, ktoś nawet pokazywał w tym temacie jak wyglądał jego ślimak gdy spory czas sie bronił przed przegrzaniem podajnika.

 

Jednak jak zrobię dobrą wentylacja w kotłowni i skończy mi się ten felerny węgiel oczywiścię wyjme koreczek bo widzę że po przytkaniu palnik jakoś inaczej pracuje ;)

 

A jaką inność pracy palnika zaobserwowałeś ? Ja jeszcze nie przytykałem i nie wiem czy sie w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda:

1. Budynek wolnostojący z białej cegły z 1987 roku, ocieplony styropianem (10 cm),

2. Powierzchnia 150 m^2, ale na 2 kondygnacjach,

3. Parter nieogrzewany (oprócz jednego pomieszczenia), garaż z szczelną bramą,

4. Wysokość pomieszczeń 2,6 m,

5. Wentylacja grawitacyjna,

6. Kocioł stoi w piwnicy,

7. W zeszłym sezonie paliłem Eco Power i Składywęgla.pl (mniej więcej 50/50).

 

Mało konkretów ...

 

Wejdź tu : http://cieplowlasciwie.pl/start , wypełnij starannie - będzie wiadomo z grubsza ile powinieneś spalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzisz aby zaślepić całkowicie czy tylko przytłumić ?

Wsadz sobie koreczek po napoju roboty 10sekund, a sam zaobserwujesz plusy i minusy :)

U mnie od pewnego czasu strasznie nisko mi sie pali na palniku i nie wiem czy to dlatego że wieje i przydało by się RCK, czy to przytkanie dosuszania tez ma coś wspólnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy byłby ktoś z Was tak uprzejmy i zamieściłby schemat instalacji podpiętej do kotła RBR, która śmiga na samych kaloryferach (bez podłogówki)? Chciałbym wprowadzić korektę do swojej instalacji, gdyż przy obecnej mam zbyt wysokie spalanie.

Może być grawitacyjna?

 

Czym palisz?Nie za bardzo dmuchasz?

Zmień soft na testowy 0.3.1.8 i ustaw krotność na 4x z wentylem 37%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zrobi koledze przysługę? Chodzi mi o podanie wysokości pogrzebacza tato po 2 latach palenia mi się zwierzył, że ten firmowy jest nie poręczny ciężki i trochę za wysoki i się blokuje przy czyszczeniu i najlepiej czyściło mu się wyciorem, na necie mam do wybory wyciory 2,3,4,5 cm. Który brać?

 

3cm, długi na 15cm , rączka 85,5cm ale wygięta coby fajnie wchodziła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...