Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
Novy Ty jesteś jak magnes :)

Chyba wszyscy "Ogniwopalacze" ściągną tu za Tobą hehe.

Nie długo z grzeskiem nam klientów przybędzie :)

 

I oby tak było.

Oficjalnie raz jeszcze przepraszam za ostre słowa,Pana i przy okazji Grzegorza (Minertu).

Pomimo wielu słów krytyki a propos kotłów ,sterów itd.-serwis Karoki jest na europejskim poziomie.Dziękuję też właścicielowi Instalco.

Dziś miałem okazje przekonać się ,jak działa serwis [email protected]ć awaria była niewielka,a godzina późna-Wiesław@syn -dał 100% mocy.Bardzo dziękuję.Niech Pan dalej robi swoje.

Pozdrawiam.

!Novy@Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakos piec dodatkowo zabezpieczony, slyszales o mozliwosci cofniecia zaru przy paleniu peletem w piecach z podajnikiem slimakowym? Wysoka temperatura podajnika moze byc pierwszym tego objawem.

 

Przy ustabilizowanym ciągu kominowym i odpowiednich parametrach, można spokojnie pelletem palić.

Chyba kolega ketemij palił samym pelletem z powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie miesza pelletu z mialem to rzeczywiscie tak sie dzieje. Dlatego proponowalem krotkie i czeste cykle, zeby wyrpychac zar z podajnika do gory. Podtrzymanie ok, zmienilbym jeszcze czas podawania na jak najkrotszy z mozliwych i dobrac nadmuch tak aby tylko dobic do zadanej. I przede wszystkim zapewnic stabilny odbior, czyli na poczatek pompe c.o. dalbym na prace ciagla. Poczekac, az uklad sie ustabilizuje i wtedy dobrac podawanie i wiatr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co mam zmienić żeby pompa podłogowki się nie wylanczala po spadku temperatury zadanej czy obnizonej. Mam wpieta pod sterownik gdy piec ma 40 to sie wylancza ...

 

Ale chyba nie ma podglądu tutaj twojego stera.Ja mam pompe podłogową ustawioną poprzez czujnik podłogowy ( temperatura zadana dużo , dużo powyżej osiągalnej i pomka śmiga non top).No chyba, że masz zadaną CO niską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdeczne dzięki przyjaciele za okazaną pomoc!!!! Podziękowania dla Jareckiego 79 za zorganizowanie akcji...nie miałem śmiałości prosić o pomoc ale mnie namówił i dzięki temu zaczynamy miec troche cywilizacji w domu a to najwazniejsze....dachu połowy nie ma ale jest zabezpieczony....na głowe sie nie leje...centralne uruchomione na wariata i jak sie pilnuje to dajemy rade,,,jutro ster od Wiesia karoki dotrze to nan noc bedziemy mogli zostawiac kocioł.....za datki które otrzymalismy zakupiłem naswietlacze i kabel elektryczny coby instalacje działac w nastepnej kolejnosci jak zgliszcze uprzątniemy....jeszcze raz wielkie dzięki dla WAS!!!!!!!! dzieki wam znowu wierze w ludzi...WIELKIE DZIĘKI!!!!!!!!!!! więcej napisać nie moge bo łza w oku sie kręci.....pozdrawiam!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...