Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Kocioł jest na gwarancji i co mam zaspawywac otwory antyspalinowe?,instalko jezeli jest taka firma jak ja przedstawiaja sprzedawcy tych kotłow na tym forum powinno samo przyznac sie do błędu i przeprowadzic akcje serwisowa i pozaklejac,pozaspawywac czy cos zeby bylo tak jak ma byc.Kazdemu przytrafi sie jakis bubel tylko z twarzą trzeba by z tego wyjsc.Mercedesowi tez sie wtopy zdarzają.

 

U mnie pomogło zaspawanie, pewnie masz rację.

Jak długo masz kocioł, bo nie wiem czy wiesz ale na palnik masz 24 miesiące gwarancji, a to tu tkwi problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W pazdzirniku mineły 2 lata,jak w autach wykryja usterke to serwisy wzywaja na bezplatne usuniecie jej.I tak powinno byc z tymi otworami.Wysłac fachmanow lub jak ktos ich tu nazwał Czesiów i niech zaspawywują

 

Wybacz, nowego auta za 8 kółek nie kupisz...

 

A gdzie kociołek kupiłeś ? Myślę że "Czesio" Cię nie zostawi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz od minertu zalezy....

Za przeproszeniem Grzechu ale Minertu czy ja mamy guzik do powiedzenia jeśli chodzi o palnik.

Czy powiesz sprzedawcy w Casto czy sklepie żeby Ci palnik pospawał ?

Piszesz o błędach ?

Palniki produkuje Ekoenergia i dalej są odlewane jak były, ktoś te palniki musiał sprawdzić ( zbadać ) określić na tej podstawie ich moc i pewnie tak były wdrożone i dopuszczone do sprzedaży.

Instalco czy inna firma która je kupuję ma tyle samo do gadania co i Ci dwaj wyżej :)

Wiem tyle że szef Instalco dostał teraz zgodę na to żeby zaspawywać te otwory, kiedyś byłe klejone i też na własną rękę ale do sylikonu nikt się nie czepi.

Powiem Ci że chyba dwa tygodnie temu wymieniałem starego RBRa na tego z "izolacją" i w tym starym już prawie nie było śladu po tym sylikonie i przeważnie miałem temp. na podajniku około 40 stopni, jak już popiołu było ponad palnik a zdarzało się nawet że wyłaził na furtkę od drzwiczek palnika to wtedy rosło do około 60 stopni.

Może miałem takiego farta :)

Ostatnio kolega prz3kus pisał że ma zaspawane od zeszłego roku i też podajnik mu się grzeje, ostatnio chyba Tomek ( szczudło) też kleił czy spawał i też chyba pisał że wiele to nie pomogło.

Nie wiem czym i jak palicie ale na tyle sprzedanych kotłów a jest tego trochę, w tym roku chyba 3 czy 4 osoby dzwoniło w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu,alarm wywalało by co chwile ale zona sama w domu jest i miala by problem z zasypanym palnikiem.Kalibruje czujnik -6oC juz odejmuje zeby alarmu nie było.

A nie robią się spieki w palniku?

Poza tym temp podbija zawsze jak się odstawi.

Kiedy wracasz?

Zadzwoń jak będziesz.

A kalibracje masz -6,0 czy -60 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie RCK :

Gdzie lepiej go zamontować: na kominie poniżej czopucha czy na czopuchu?

 

RCK na czopuch taki jak tutaj:

http://allegro.pl/regulator-ciagu-kominowego-rcr-ch-darco-na-rure-i4873201703.htmlj

 

Szczerze mówiąc to z tą drugą opcją jest mniej pracy.

 

Dokładnie takie montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do cofania się żaru - wczoraj wyczyściłem piec bardzo, bardzo dokładnie, sprawdziłem szczelność zamknięcia zasobnika, podciągnąłem docisk drzwiczek, sprawdziłem szczelność domknięcia klapki spalin, nie zasypałem zasobnika do pełna i dzisiaj wygląda to znacznie lepiej. Zobaczymy co będzie za tydzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś podejrzy w moje wykresy i ustawiania, bo zrobiło sie na zewnątrz zimniej i piec coś ma problem z podbiciem temp.

 

 

Ps. jak widać w histori zdarzeń przełączyłem na ręczny ,włączyłem podajnik na jakieś 10 sekund,pózniej znowu na auto i jak widać temp. w mig została podbita.Może ktoś jakieś sugestie?

Edytowane przez mchomen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś podejrzy w moje wykresy i ustawiania, bo zrobiło sie na zewnątrz zimniej i piec coś ma problem z podbiciem temp.

 

 

Ps. jak widać w histori zdarzeń przełączyłem na ręczny ,włączyłem podajnik na jakieś 10 sekund,pózniej znowu na auto i jak widać temp. w mig została podbita.Może ktoś jakieś sugestie?

 

A na ręcznym jaki masz nadmuch? Może dużo większy niż w auto. Widzę że masz korektę +2 nie pomogło?

Jak coś spróbuj grupowego 8/12 i ustaw doświadczalnie nadmuch żeby "dochodził".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...