Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Może i masz pan racje, pożyjemy zobaczymy.Dziś zarzuciłem Pański wungielek( wyskrobay od kogoś....) no i widze,że jakaś niewielka ale poprawa jest i to zaledwie po paru godzinkach.

 

Ps: Ta :"niewielka róznica" to jest zaledwie po paru godzikach, a myśle ,że po kilku dniach okaże sie "duża różica".Pozdrawiam

A gdzie podział się Twój sterownik bo coś go nie widzę ?

Trochę się pośpieszyłem z wysyłką bo nie byłem pewny czy uda mi się wydrzeć jeszcze co innego.

Dostałem tylko dwa tiry, ma jeszcze większego kopa i jeszcze mniej popiołu a co najważniejsze nie piecze się.

Może na drugi rok, może w końcu będzie zima :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie rozumie Zbyszku jak znika?Podaj szczegóły gdyż ja mam go cały czas.

 

Po prostu pojawiał się i znikał, jak w słowach piosenki Bajmu. Jak się pojawił, to okazało się że masę postów niewygodnych dla Instalko i RBR-a usunięto. Dobry wujek stoi na straży.

Posty przeniesione na wątek bez cenzury i tam wszystko jest poza obrazliwymi.

 

Dziękuję za odpowiedz.

Edytowane przez carlos68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pojawiał się i znikał, jak w słowach piosenki Bajmu. Jak się pojawił, to okazało się że masę postów niewygodnych dla Instalko i RBR-a usunięto. Dobry wujek stoi na straży.

Posty przeniesione na wątek bez cenzury i tam wszystko jest poza obrazliwymi.

 

Dziękuję za odpowiedz.

 

 

To może dopisać do nagłówka, że w tym wątku piszemy tylko o pozytywnych efektach palenia w RBR-eże i temat jest przeznaczony dla naiwnych kupujących i sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisz o negatywnych , sam jestem ciekaw.

Ja mam 2 piece różnych producentów tych samych mocy i teraz mogę porównywać sobie,fajnie.Do tego drugiego papierów dziadek po dziś dzień nie ma a są w internecie a ster nie podpiety do sieci.Ostatnio odpadła mu rączka z drzwiczek i wielkiego halo nie robi.

 

U mnie również problemy z wysoka temperatura :/

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisz o negatywnych , sam jestem ciekaw.

Ja mam 2 piece różnych producentów tych samych mocy i teraz mogę porównywać sobie,fajnie.Do tego drugiego papierów dziadek po dziś dzień nie ma a są w internecie a ster nie podpiety do sieci.Ostatnio odpadła mu rączka z drzwiczek i wielkiego halo nie robi.

 

U mnie również problemy z wysoka temperatura :/

 

Jaki jest sens pisania o negatywnych stronach RBR-a jak zaraz post zostanie usunięty, wcześniej była przynajmniej krytyka od strony sprzedawców, ale można było się szybko zorientować kto piszę prawdę, teraz posty negatywne zostają usunięte także czytanie po kilka dni nie ma sensu bo wątek traci sens jak zostają tylko pozytywne odpowiedzi.

Było też fajny link o wszystkich zaletach/wadach RBR-a i porównanie z innymi kotłami i też został usunięty (pewnie było za dużo negatywnych rzeczy opisanych o RBR-eże).

Po drugie kupując kocioł za 8000zł wymaga się od niego więcej niż od podobnego kotła kupionego w markecie poniżej 4000zł, nie powinno być w nim takich podstawowych rzeczy jak kawałki elektrod i nie wyczyszczone i nie zabezpieczone blachy po spawach, spawy krzywe (nie piszę już tylko o nierównych spawach tylko o półkach które są pod kątem przyspawane), o wystających śrubach na których można przeciąć rękę i źle dobranych siłownikach przy nieumiejętnym otwarciu można stracić zęby i docinanych blachach palnikiem (kiedyś dołączyłem zdjęcie ale też zostało usunięte). Zresztą gałka od czyszczenia tylnej komory też po drugim użyciu mi odpadła i by mi to tak nie przeszkadzało jakbym kupił najtańszy kocioł, ale jak płacę za kocioł drugie tyle to nie powinno być takich rzeczy.

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens pisania o negatywnych stronach RBR-a jak zaraz post zostanie usunięty, wcześniej była przynajmniej krytyka od strony sprzedawców, ale można było się szybko zorientować kto piszę prawdę, teraz posty negatywne zostają usunięte także czytanie po kilka dni nie ma sensu bo wątek traci sens jak zostają tylko pozytywne odpowiedzi.

Było też fajny link o wszystkich zaletach/wadach RBR-a i porównanie z innymi kotłami i też został usunięty (pewnie było za dużo negatywnych rzeczy opisanych o RBR-eże).

Po drugie kupując kocioł za 8000zł wymaga się od niego więcej niż od podobnego kotła kupionego w markecie poniżej 4000zł, nie powinno być w nim takich podstawowych rzeczy jak kawałki elektrod i nie wyczyszczone i nie zabezpieczone blachy po spawach, spawy krzywe (nie piszę już tylko o nierównych spawach tylko o półkach które są pod kątem przyspawane), o wystających śrubach na których można przeciąć rękę i źle dobranych siłownikach przy nieumiejętnym otwarciu można stracić zęby i docinanych blachach palnikiem (kiedyś dołączyłem zdjęcie ale też zostało usunięte). Zresztą gałka od czyszczenia tylnej komory też po drugim użyciu mi odpadła i by mi to tak nie przeszkadzało jakbym kupił najtańszy kocioł, ale jak płacę za kocioł drugie tyle to nie powinno być takich rzeczy.

 

Nie ma sensu .... tak jak napisałeś, skasują post i jeszcze Ciebie zwyzywają od najgorszych.

 

 

 

Czy ktoś może porównać rbr12kW z ceramiką i bez niej? Czy są jakieś różnice w spalaniu ,czystości kotła ,komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Czy ktoś może porównać rbr12kW z ceramiką i bez niej? Czy są jakieś różnice w spalaniu ,czystości kotła ,komina?

 

Porównać może chyba tylko ten kto miał u siebie obydwa te kotły.

 

Novy najpierw miał "ceramika", później usunął płyty, karoka65 najpierw miał kocioł bez ceramiki, niedawno wymienił na "ceramika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Defro Sigma

 

Do Defro Smart II, algorytm typu Sigma jak już.
No i dalej nie wiem, bo:

  • DEFRO
    SMART II
    V1.0
    Internetowy sterownik kotła
    Instrukcja obsługi

  • 1.Wstęp
    Sterownik DEFRO SMART II – jest regulatorem kotła C.O. przeznaczonym do
    sterownia kotłów na paliwo stałe.

  • algorytm typu sigma ???

A piec jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...