Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sławko na razie jak widzisz cisza nawet na stronie firmy.

Z tego co wiem kocioł ma się nazywać jak sterownik i tylko tyle.

Typy kotła zawarte w grupowym-auto noszą nazwy: Sigma12 i Sigma16.

Czy będzie się to nazywało Smart, Sigma czy jeszcze inaczej to ochrzczą nie wiem.

 

są już pierwsze egzemplarze z tym sterem i nawet chyba na FM pojawił się jeden użytkownik z takim zestawem ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławko na razie jak widzisz cisza nawet na stronie firmy.

...................

Czy będzie się to nazywało Smart, Sigma czy jeszcze inaczej to ochrzczą nie wiem.

Dzięki, no właśnie, na stronie cisza.

Zastanawia mnie fakt, ze niektórzy widzieli to w sklepie na żywo. Czy to prawda, to nie wiem, ale....

 

Witam,

mam pytanie do bywalców forum o porównanie.

Od kilku lat na rynku jest OEP.

Widziałem różne porównania, ale nie do Defro Sigma z ECOAL.

Defro Sigma16kW (nowość?) jest b. podobny: czyszczony od góry, stały żeliwny ruszt, żeliwny ślimak, eCoal, czopuch z tyłu...

Pewne jest, że jest zajebiście ciężki. ok 500kg

Grubsza blacha niż w OEP.

6mm.

Wygląda solidnie, a ze sprawdzoną konstrukcją, sterownikiem i siecią serwisu może być wunderwaffe http://forum.muratordom.pl/images/smilies/wink-2.gif

Wadę wyłapałem jedną: jest nieco większy, no i .... główna niewiadoma dla mnie to palnik.

Chyba Ekoenergia, ale to hasło rzucone przez jednego instalatora.

Teraz pytania:

1. Jeśli Ekonergia to gorzej niż Burner-S w OEP? Jak sobie radzą z gorszym opałem? Jak przy pracy z małą mocą?

2. Grubsza blacha Defro to nadmiarowość, czy Ogniwo bardziej dba o ruch w interesie http://forum.muratordom.pl/images/smilies/wink-2.gif ?

3. Czy jest Defro Sigma mniejszy od 16kW? Na necie brak jakiejkolwiek wzmianki o Sigmie, a kocioł widziałem na własne oczy. Półka cenowa OEP.

 

DEFRO Sigma z ECOAL jest/będzie (?) też w wersji 10 kW.

Dzwoniłem - wsparcie techniczne w Defro dysponuje DTR-ką.

Przejrzałem i ostatecznie kupiłem OEP 10kW z czopuchem bocznym.

Defro takiego nie oferował, a czopuch boczny lepiej mi pasuje - mam wygodne przejście, obsługę, dostęp serwisowy.

Gdyby ktoś szukał informacji to kocioł Defro Sigma jest nieco większy, z grubszą blachą, sterownikiem eCoal, ma palnik Ekoenergii.

Edytowane przez Slawko123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie fachowcy jaka max temp. podajnika można tolerować aby nie doszło w przyszłości do awarii?

Powiem szczerze że nie wiem. Fabrycznie sterowniku ustawione są na 90 stopni także można tak założyć.

Chodzi o to żeby nie schodzić za nisko z paleniem, nie palić mokrym paliwem bo pamiętam że w starszej wersji były jakieś pojedyncze przypadki ze ślimakami, jarecki chyba pisał dawno temu. Ja na razie nie słyszałem o jakiejś awarii ślimaka, myślę że o to Ci chodziło ?

Wymieniałem nie dawno palenisko w jednym palniku u kolegi Marka i znam jak na razie ten jeden przypadek.

Ze trzy lata temu był inny przypadek u kolegi sipus31 gdzie w nowym kotle często rwało zabezpieczenia na ślimaku, wiem że raz był kamień, później już nic nie znalazł a w przeciągu chyba 1,5 miesiąca poszło chyba z 5 zawleczek.

Stwierdzono że ślimak był słabo oszlifowany i za ciasny, była wymiana całego palnika jak wszystko dobrze pamiętam.

Sipus rzadko teraz zagląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie wiem. Fabrycznie sterowniku ustawione są na 90 stopni także można tak założyć.

Chodzi o to żeby nie schodzić za nisko z paleniem, nie palić mokrym paliwem bo pamiętam że w starszej wersji były jakieś pojedyncze przypadki ze ślimakami, jarecki chyba pisał dawno temu. Ja na razie nie słyszałem o jakiejś awarii ślimaka, myślę że o to Ci chodziło ?

Wymieniałem nie dawno palenisko w jednym palniku u kolegi Marka i znam jak na razie ten jeden przypadek.

Ze trzy lata temu był inny przypadek u kolegi sipus31 gdzie w nowym kotle często rwało zabezpieczenia na ślimaku, wiem że raz był kamień, później już nic nie znalazł a w przeciągu chyba 1,5 miesiąca poszło chyba z 5 zawleczek.

Stwierdzono że ślimak był słabo oszlifowany i za ciasny, była wymiana całego palnika jak wszystko dobrze pamiętam.

Sipus rzadko teraz zagląda.

 

Tak chodzi mi o awarie ślimaka. Przy jakich temp. może dochodzić często do tych awarii a przy innych można spać spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmijcie ślimaki z rury podajnika,jak na wysokości tych otworów (pod nimi) ślimak ma inny kolor, to trzeba się zacząć martwić.

ślimak po 2,5roku.JPG

Ja bym Wam sugerował zaspawanie choćby różową elektrodą.

Rzadkie przypadki ukręceń ślimaka żeliwnego dotyczą głównie miejsc pod tymi otworami w przypadku tego palnika, rzadziej przy gołym ślimaku (stara wersja palnika) dochodzi do wygięcia ślimaka w palenisku lub jego ukręcenia.pękniety slimor.jpg

 

Jak macie więcej drożnych otworów, to w przypadku paliwa drobnego zaczyna ono być wypychane przez otwory do kanału dmuchawy i zaczyna go blokować pogarszając dystrybucję powietrza.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmijcie ślimaki z rury podajnika,jak na wysokości tych otworów (pod nimi) ślimak ma inny kolor, to trzeba się zacząć martwić.

[ATTACH=CONFIG]294865[/ATTACH]

Ja bym Wam sugerował zaspawanie choćby różową elektrodą.

Rzadkie przypadki ukręceń ślimaka żeliwnego dotyczą głównie miejsc pod tymi otworami w przypadku tego palnika, rzadziej przy gołym ślimaku (stara wersja palnika) dochodzi do wygięcia ślimaka w palenisku lub jego ukręcenia.[ATTACH=CONFIG]294866[/ATTACH]

 

Jak macie więcej drożnych otworów, to w przypadku paliwa drobnego zaczyna ono być wypychane przez otwory do kanału dmuchawy i zaczyna go blokować pogarszając dystrybucję powietrza.

 

Jarecki dobrze prawi...

Od jakiegoś czasu można zaobserwować że problem z wysoką temperaturą podajnika coraz częściej się pojawia. Pewnie spowodowane jest to tym, że producent palnika zaślepia otwory antyspalinowe sylikonem który po pewnym czasie zostaje wypchnięty przez opał (moja teoria). Jedynym słusznym rozwiązaniem jest trwałe ich zaślepienie poprzez np. zaspawanie lub zaklejenie klejem do metalu albo cementem do tłumików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dosuszanie robi dużo pożytku .

 

To prawda pomaga, ale powinno mieć regulacje gdyż czasem nie da się z nim palić (już chyba przykładów było kilka)

Ja teraz prowadzę kociołek na pracy ciągłej i tmp podajnika trzyma się w granicy 42C ale jak na moment dojdzie do zadanej tmp skacze do 60C (dosuszanie przytkane teraz na jakieś 30%). Jak bym chciał palić cyklicznie to muszę dosuszanie przytkac jakieś60%

 

Po zimie wyjmę ślimak na ogledziny

 

ps.

ile taki ślimak kosztuje nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Defro Smart II, algorytm typu Sigma jak już.

 

...jak już ,to:

DEFRO SMART II jest regulatorem kotła przeznaczonym do sterowania kotłów wodnych na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym. SMART II jest internetowym sterownikiem kotła - umożliwia zdalną obsługę i ustawienie parametrów pracy sterownika z każdego miejsca na świecie przy pomocy przeglądarki internetowej. Czytaj więcej . Nawet nie wiesz co 'testujesz' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak już ,to:

DEFRO SMART II jest regulatorem kotła przeznaczonym do sterowania kotłów wodnych na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym. SMART II jest internetowym sterownikiem kotła - umożliwia zdalną obsługę i ustawienie parametrów pracy sterownika z każdego miejsca na świecie przy pomocy przeglądarki internetowej. Czytaj więcej . Nawet nie wiesz co 'testujesz' :)

Jak chcesz się kogoś czepić to zawsze taki dokładny jesteś?

Cytowałeś czy sam wymyśliłeś?

Jak to pierwsze to powinieneś podać stronę źródłową.

 

Nie bierz tego do siebie ale takie sprostowania wywołują uśmiech (u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak już ,to:

DEFRO SMART II jest regulatorem kotła przeznaczonym do sterowania kotłów wodnych na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym. SMART II jest internetowym sterownikiem kotła - umożliwia zdalną obsługę i ustawienie parametrów pracy sterownika z każdego miejsca na świecie przy pomocy przeglądarki internetowej. Czytaj więcej . Nawet nie wiesz co 'testujesz' :)

 

Przecież jasno napisał ,że testuje algorytm Sigma!!!

Jak rzep na psim ogonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla was to jest jasne i śmieszne? Proszę cofnijcie się do tych wcześniejszych postów ,to pośmiejemy się razem :)

Padło pytanie :

W jakich kotłach będą/są montowane sterowniki DEFRO SMART II .

Moja odpowiedź :

Do kotłów DEFRO Sigma ,

Szanowny kolega Wiesław poprawia mnie z ironią ,że do do DEFRO SMART II , śmieszne prawda ........ :):):):)

Nie wprowadzajcie ludzi w błąd swoją niekompetencją!!!

A dwa, jak stado wilków....widać kto z kim ma powiązania...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki dobrze prawi...

Od jakiegoś czasu można zaobserwować że problem z wysoką temperaturą podajnika coraz częściej się pojawia. Pewnie spowodowane jest to tym, że producent palnika zaślepia otwory antyspalinowe sylikonem który po pewnym czasie zostaje wypchnięty przez opał (moja teoria). Jedynym słusznym rozwiązaniem jest trwałe ich zaślepienie poprzez np. zaspawanie lub zaklejenie klejem do metalu albo cementem do tłumików.

 

Postaram się sprecyzowac sprawę, bo nie lubię zamiatania problemów pod dywan.

Otóż pierwsze wersje ekoenergii żadnych dziur nie miały, kolejne miały nacięcia robione szlifierką i to było dośc dobre rozwiązanie, nie miałem z tym żadnego zgłoszenia czy problemu.

 

Kolejna wersja to model z lat ok. 2010-2011 i ten był problematyczny, zdjęcia uszkodzeń są z tego modelu odlewu i z tego okresu produkcji palnika.

Tutaj były dwa rzędy otworów antyspalinowych od mocowania dmuchawy w stronę paleniska, najczęściej było ich 6szt., dziury wielkości małego palca, zatem na mniejszych mocach powietrze tamtędy łatwiej trafiało na ślimak jak w wąskie szczeliny napowietrzające. W laboratorium w wersji fabrycznej ten model palnika był źle napowietrzony, od strony kosza spory nadmiar powietrza przez te dziury a tył paleniska miał już niedomiar, wraz ze wzrostem mocy problem złego napowietrzenia narasta (od kosza wypala dziure i robi spieki a na tyle palnika rosną kolby kukurydzy z czarnym koksem). Przegrzawał sie tutaj zatem ślimak na wejściu w palenisko i przegrzewała się przednia ścianka odlewu komory powietrznej.

 

Ja się w tamtym czasie najeździłem do momentu, aż mi nerwy puściły i dalej zgłaszałem do serwisu, niech coś z tym robią. Ja to w pierwszym okresie zaklejałem, ale nie z winy tego,że pękały ślimaki (bo wówczas takich zgłoszeń jeszcze nie było), tylko powodem zaklejania był w początkowym okresie problem z tym,że tymi otworami w górę przeciskał się groszek blokując z czasem kanał powietrzny. Uszkodzenia ślimaków wyszły dużo później.

 

Nie mniej jak zorientowaliśmy się,że zaklejanie nic nie daje- bardzo szybko zaczęliśmy to zaspawywać, dla mnie to jedynie słuszne rozwiązanie. Choć powiem też szczerze, że jak się wściekłem w tamtym czasie z wyjazdami, to ekoenergia znalazła na to pomysł nie wymagający jeżdżenia - wysyłali moim klientom takie blaszki zakrywające otwory w kanale dmuchawy, nigdy ich na żywo nie widziałem, to wiem od klientów.

 

Ostatnie modele mają 4dziury w rzędzie, ja zaspawuję 3otwory, jeden, drugi od dmuchawy zostawiam, jak korzystam z dużej eko, z którą nigdy większych problemów nie było. Sprawdziło się to także na starszych brucerach (tutaj robiliśmy 1otworek) i sprawdza się w ewmarze (fabrycznie jest 1otworek będący elementem zgłoszenia patentowego).

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...