Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kazek13 czyli odkręcam te 4 śruby (zaznaczyłem na zdjęciu) i podajnik schodzi? A co ze ślimakiem tez się go wyciąga? Nie ma potem problemów żeby to złożyć do kupy, slimak wchodzi na swoje miejsce??

 

Ekoenergia.jpg

 

OK. Dzięki chłopaki. Uprzedziliście moje pytania. ;-)

Edytowane przez fenix2
dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam instrukcję przemieszczania kierownicy spalin, co by nie przeszkadzała w czyszczeniu.

 

[ATTACH=CONFIG]295276[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]295277[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]295278[/ATTACH]

 

 

Czy teraz kolego Maher będzie prostsze czyszczenie?

 

I o to chodzi, a już miałem schodzić do kotłowni i filmik kręcić dla Mahera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem też by mi się przydało dokupić czegoś do zmieszania. Bo ten niby retopal to kiszka, popiół się zlepia, spieka i Bóg wie co jeszcze. Mieszałem 1:1 z KWK "Kazimierz-Juliusz" - Groszek Eco Kazimierz ale g..o to daje. Codziennie muszę zaglądać na palnik i strącać spieczony popiół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazek13 czyli odkręcam te 4 śruby (zaznaczyłem na zdjęciu) i podajnik schodzi? A co ze ślimakiem tez się go wyciąga? Nie ma potem problemów żeby to złożyć do kupy, slimak wchodzi na swoje miejsce??

 

Dokładnie te śruby. Popatrz na zdjęcie, które zapodałem - tak samo ma Ci się rozejść. Potem trzeba oczyścić z ew. popiołu miejsce gdzie wchodzi ślimak i po kłopocie - no chyba, że Ci się śruby zapiekły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta sucha półkę najbardziej irytuje w czyszczeniu bo się rusza w lewo prawo, jak wejdzie trochę sadzy na te kątowniki co na nich leży, to nie chce wejść czyścik potem na górę :)

 

ps. Ta półka nie mogła być przyspawana? :D

 

A jesteś pewien że dobrze leży ? Góra suchej półki powinna być na równo z pionową ścianką kątowników (u mnie wchodzi na ciasno) I nie ma prawa się przesuwać. Może pomyliłeś z deflektorem.

 

Fakt oryginalny czyszczak który dostałem z kotłem był za wysoki o 5mm ale co sobie przyciąłem i teraz wszędzie wchodzi. Z resztą Karoka pisał kiedyś, że już to poprawili, teraz jest niższy i bodajże na rurce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak pisałem wcześniej cały dom mam w podłogówce żadnego grzejnika niemam, piec się odstawić i przebija o 10stopni zadaną potem jak temp. zaczyna spadać to obniża się o 10-12 poniżej zadanej. Czy jak przestawie pompę cwu na cwu +mieszająca to temp. przestanie tak spadać poniżej zadanej

Podbijam jescze raz pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien że dobrze leży ? Góra suchej półki powinna być na równo z pionową ścianką kątowników (u mnie wchodzi na ciasno) I nie ma prawa się przesuwać. Może pomyliłeś z deflektorem.

 

Fakt oryginalny czyszczak który dostałem z kotłem był za wysoki o 5mm ale co sobie przyciąłem i teraz wszędzie wchodzi. Z resztą Karoka pisał kiedyś, że już to poprawili, teraz jest niższy i bodajże na rurce.

 

Nie pomyliłem, muszę też troszkę szlifnąć bo jak półka się zeskosuje to dupa, za to ta kierownica leży normalnie i nie sprawia problemów w czyszczniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko odnośnie 12 KW a 17.Otóż obecnie mam 12 , niby 130 m/2(jednak zapotrzeowanie na ciepło jest duże) ale widze , że jak temperatura spada poniżej zera to kociołek męczy sie chodzi na dużych mocach(temp. spalin goni mocno do góry).A jak by to wyglądało gdyby był kocioł 17KW(wiem ,że palnik ten sam),ma on większą powierzchie odbierania ciepła,większą pojemność wodną ,czy taki nie miałby lżej z utrzymywaniem zadanej temperatury i mniej by szło ciepła w komin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam jescze raz pytanie

nie mam Rabarbara ale musisz zmienić ustawienia. masz zbyt dużą moc i stąd tak mocno przebija po odstawieniu. potem całość się mocno wychładza zanim znów odbuduje to co na palniku i zagrzeje całość. nie wiem w jakim trybie palisz więc nie powiem co konkretnie poprawić . wrzuć link do stera albo ogólnie albo któremuś z chłopaków to napiszą co zmienic. generalnie moc w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłem, muszę też troszkę szlifnąć bo jak półka się zeskosuje to dupa, za to ta kierownica leży normalnie i nie sprawia problemów w czyszczniu

 

nie mam Rabarbara ale musisz zmienić ustawienia. masz zbyt dużą moc i stąd tak mocno przebija po odstawieniu. potem całość się mocno wychładza zanim znów odbuduje to co na palniku i zagrzeje całość. nie wiem w jakim trybie palisz więc nie powiem co konkretnie poprawić . wrzuć link do stera albo ogólnie albo któremuś z chłopaków to napiszą co zmienic. generalnie moc w dół

 

Teraz palę w trybie ręcznym z ustawieniami czas podawania 3 przerwa 45s dmuchawa 38% temp. spalin 90-100. Linka do sterownika niepodeślę bo niemam jeszcze internetu w domu. Wcześniej paliłem na automacie ale przebiła jescze więcej, palę pieklorzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz palę w trybie ręcznym z ustawieniami czas podawania 3 przerwa 45s dmuchawa 38% temp. spalin 90-100. Linka do sterownika niepodeślę bo niemam jeszcze internetu w domu. Wcześniej paliłem na automacie ale przebiła jescze więcej, palę pieklorzem

 

A jaka histereza CO? Może spróbuj grupowego.

Jak pompa od podłogówki cały czas pracuje? to dziwne że aż 10 przebija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec stoi czasami 40 minut zazwyczaj to bojler go zmusza do pracy, dlatego zastanawiam się czy jak przestawilbym pompkę cwu na cwu+mieszająca czy coś by to dało może wtedy piec by tak nisko nie spadał z temp. co o tym sądzicie Panowie?

 

Spróbuj to się przekonasz, ustaw cwu+mieszająca i wysoko temperaturę załączenia pompy mieszającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...