Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Piec stoi czasami 40 minut zazwyczaj to bojler go zmusza do pracy, dlatego zastanawiam się czy jak przestawilbym pompkę cwu na cwu+mieszająca czy coś by to dało może wtedy piec by tak nisko nie spadał z temp. co o tym sądzicie Panowie?

jak stoi 40 minut przy podawaniu 3sek i przerwie 45sek to znaczy że ma jeszcze za dużo mocy. wydłuż przerwę do 50 sek i zobacz co wtedy będzie

skontroluj też w podtrzymaniu jak jest takie długie czy żar nie schodzi za nisko? może potem długo budować kopiec i stąd takie skoki. może trzeba częściej w podtrzymaniu podać i problem się rozwiąże w połączeniu z redukcja mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zamieszczam instrukcję przemieszczania kierownicy spalin, co by nie przeszkadzała w czyszczeniu.

 

[ATTACH=CONFIG]295276[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]295277[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]295278[/ATTACH]

 

 

Czy teraz kolego Maher będzie prostsze czyszczenie?

 

Byłem jeszcze raz w kotłowni aby upewnić się w 100% i u mnie taka operacja nie jest możliwa, bo kierownicę nie jestem w stanie tak unieść do góry (blokuje góra pieca) aby położyć ją tak jak na zdjęciu nr 3, maksymalne można ją podnieść tylko tak że dół kierownicy sięga do połowy grubości półki wodnej.

 

I o to chodzi, a już miałem schodzić do kotłowni i filmik kręcić dla Mahera.

 

Może ja nakręcę i zobaczysz że u mnie to nie jest do wykonania, może dostałem kierownice spalin od innego modelu i jest za duża?

 

Ja nie piszę o Twoich analizach bo już tych mundrości Twoich trochę tu było a chwały to one Tobie raczej nie przyniosły.

Oskarżasz mnie znowu teraz że okradam ludzi, szkląc ich na wadze sprzedając węgiel.

Powiem Ci kolego że nie mam nawet wagi, węgiel tylko workowany na paletach bo o luz akurat w tym roku pytała mnie 1 osoba.

Znowu widzisz Ci nie wyszło.

Piszesz że jak Ty napiszesz coś niepochlebnego, Ty na każdym kroku co stronę płaczesz jakiego gniota kupiłeś a to różnica, widzisz nie tylko ja to widzę bo od tego Twojego biadolenia to już niektórym rzygać się chce.

A co do mnie i Twojego kotła to akurat miałem z tym tyle wspólnego że zareagowałem zaraz po tym jak napisałeś na forum że Twój sprzedawca rąbnął Cię na dopłacie do przekładni Nord a dostałeś inną.

Ty zamiast chociaż powiedzieć dziękuję ( leję zresztą na to Twoje dziękuję ) to i tak napisałeś co chciałeś, że to nieprawda, jak to Ty załatwiłeś i tere-fere.

Różne idiotyzmy tutaj pisałeś, że to moja zemsta, że kotła nie kupiłeś u mnie czy minertu, że takiego gniota Ci wysłali przez to, jednak chyba ta psychika siada.

Po tych wszystkich napaściach na moją osobę mogę Ci teraz obiecać że prędzej czy później będziesz obsłużony tak jak książka pisze.

Oczerniałeś mnie gdzie i ile razy miałeś tylko okazję.

 

Akurat na Twoje chamskie odzywki odpowiadam tak samo, nie będziesz mnie obrażał to ja ci też nie będę w taki sposób odpowiadał.

Odnośnie przekładni i całego mojego RBR-a to nie wiem jakie masz te układy w Instalco, ale widziałem zamówienie mojego sprzedawcy i dodatkowo potwierdzałem to telefonicznie w Instalco i nie wiem kto w tym maczał palce że przekładnia przyszła nie ta co była zamówiona, ale na pewno nie był to sprzedawca i jak ty rzeczywiście nie przyłożyłeś do tego ręki chociaż chwalisz się że tak to producent wysłał towar niezgodny z zamówieniem.

 

A ja trzymam sobie kierownicę spalin pogrzebaczem, tego czyszczenia niema aż tyle żeby to było jakieś uciążliwe

 

A jesteś w stanie wykonać taki manewr jak na zdjęciach czy może jednak wychodziło kilka rodzajów RBR-a z różnymi kierownicami spalin?

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zamówienie nie dotarło Maher do Instalco. Dzwoniłem wtedy jeszcze wieczorem chyba dobrze po 22-ej jak napisałeś na forum.

Nie zamówiłeś w Instalco, także jak ktoś Ci wysłał niezgodnie z zamówieniem to Twój sprzedawca ale Ty wiesz przecież lepiej.

Mówiłem Ci wtedy zadzwoń do firmy i sprawdź czy mówię prawdę czy nie, Ty jednak wolisz szkalować mnie i kocioł.

Pamiętasz jak smarowałeś o przegrzanej osłonie drzwiczek z nierdzewki ?

Okazało się jednak że Maherowi nie chciało się jej wyczyścić bo ja jeszcze nie widziałem tej blachy żeby zmieniła kolor od temperatury, od brudu tak.

Ale w świat poleciało, nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher, odpowiem Ci tak...

11ka czy tam 12ka to jednak młoda konstrukcja w wykonaniu tej firmy.

Zrób film i pokaż, bo tak to ciężko uwierzyć.

 

Każdy producent, także ja z czasem wprowadza drobne modyfikacje, bo to, co na początku wydawało się dobre - jak się okazuje po uwagach użytkowników może wymagać korekt.

U mnie np. było tak z podzieleniem środkowych drzwiczek (wcześniej były jedne, dłuższe i wyższe.. jeszcze za czasów popularności rusztu wodnego) , tam był mniej wygodny dostęp do pierwszej wyczystki. Także nieco czasu zabrało wprowadzanie korekt przy ruszcie żeliwnym , który ostatecznie ewoluował do formy deflektora-separującego.

 

Tutaj większość osób może się dziwić, bo całkiem możliwe, że nawet jak kupili miesiąc później - to dostali już nieco skorygowany model i nie ma w tym nic dziwnego.

Większość producentów wprowadza też krótki zapis w dtr z informacją, że zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian wynikających z realizacji planu postępu technicznego.

Czasami sa to drobiazgi, niektóre sprawy pewnie sam mógłbyś poprawić, jakby z kolei inny użytkownik Tobie wkleił filmik lub fotki.

 

Kompletnie nie wierzę jednak,że ktoś celowo namieszał w Twoim zamówieniu, wszędzie pracują jednak ludzie i najzwyczajniej w świeci ktoś mógł mieć słabszy dzień i czegoś nie wyłapał i tyle, nie ma co się doszukiwać teorii spiskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazek13 czyli odkręcam te 4 śruby (zaznaczyłem na zdjęciu) i podajnik schodzi? A co ze ślimakiem tez się go wyciąga? Nie ma potem problemów żeby to złożyć do kupy, slimak wchodzi na swoje miejsce??

 

[ATTACH=CONFIG]295283[/ATTACH]

 

OK. Dzięki chłopaki. Uprzedziliście moje pytania. ;-)

 

Odkręciłem te 4-ry śruby przed sezonem grzewczym i nawet próba rozdzielenia ostrym, cienkim przecinakiem się nie powidła. Nie było możliwości rozdzielić te dwie części. Podarowałem sobie mocno siłowe rozbieranie w obawie o korpus żeliwny. Żeliwo jest niestety dość podatne na udary mechaniczne. Nie wiem czym to producent skleił, ale z kontroli zaślepionych otworów lipa. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko odnośnie 12 KW a 17.Otóż obecnie mam 12 , niby 130 m/2(jednak zapotrzeowanie na ciepło jest duże) ale widze , że jak temperatura spada poniżej zera to kociołek męczy sie chodzi na dużych mocach(temp. spalin goni mocno do góry).A jak by to wyglądało gdyby był kocioł 17KW(wiem ,że palnik ten sam),ma on większą powierzchie odbierania ciepła,większą pojemność wodną ,czy taki nie miałby lżej z utrzymywaniem zadanej temperatury i mniej by szło ciepła w komin?

 

Zobacz jak u mnie oscyluje temperatura spalin na 17-tce. Trudno mi przeskoczyć 100oC przy prawidłowo ustawionej kierownicy spalin (szczelność zachowana). taka jest różnica między 17 a 11 czy tam 12kW. Mały wymiennik = duża temp spalin przy większej mocy. Praw fizyki nikt nie oszuka. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ty rzeczywiście nie przyłożyłeś do tego ręki chociaż chwalisz się że tak to producent wysłał towar niezgodny z zamówieniem.

 

 

 

Zobacz jak pięknie znowu zmataczyłeś moją odpowiedź.

Napisałem że dzwoniłem w Twojej sprawie ale nie po to żeby Ci dali co innego ale po to żeby wyjaśnić dlaczego dopłaciłeś do Norda a dostałeś Transtecno.

Wiem że Daniel zaraz dzwonił do Twojego sprzedawcy bo takiego zamówienia nie było.

Albo żeby Ci oddali kasę albo wysłali właściwą przekładnię za jaką zapłaciłeś.

I jak to wygląda co napisałeś ?

Chamstwo, złośliwość i matactwo panie Maher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem te 4-ry śruby przed sezonem grzewczym i nawet próba rozdzielenia ostrym, cienkim przecinakiem się nie powidła.

 

To tylko slicon trzyma.

W pierwszych ekoenergiach było to jeszcze na kołeczkach centrujących, albo bardzo bardzo krótko.

Na około idzie tylko paseczek czarnego sliconu. Nożyk do tapet i wio.

 

Sliconem nie zaklejaj tych dziur, bo to nic nie da- wyleci prędzej czy później.

Ja polecam spawanie, jak potrafisz, a jak nie potrafisz to tzw spawanie na zimno, czyli ten tzw klej do tłumików samochodowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyma na tyle mocno, że nie odważyłem się bardziej siłowo tego rozdzielać. Nie mam problemu z wysoką temp podajnika, więc rozbieranie podajnika nie było moim celem. Bez żalu sobie odpuściłem. Może kiedyś, a jeśli już do tego dojdzie to chłopaki w firmie pospawają. Mam elektrody do spawania żeliwa na zimno, więc nie będzie żadnego problemu. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek jakbyś Ty trochę odpuścił, to i maher też by się inaczej zachowywał.

A tak ani jeden ani drugi i we dwójkę oboje zawalacie wątek. Tracą na tym inni, co mogli by się czegoś dowiedzieć, czy czegoś szukają.

 

Święta idą, odpuść trochę, to i Maher z tonu zejdzie.

 

Jestem za. Wrogość i agresja niesie za sobą dokładnie taki sam oddźwięk. Więcej luzu Panowie i grzeczności.

Święta za pasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak u mnie oscyluje temperatura spalin na 17-tce. Trudno mi przeskoczyć 100oC przy prawidłowo ustawionej kierownicy spalin (szczelność zachowana). taka jest różnica między 17 a 11 czy tam 12kW. Mały wymiennik = duża temp spalin przy większej mocy. Praw fizyki nikt nie oszuka. :yes:

Marku niektórzy mają swoje teorie na temat tej temperatury, ja przecież też mogę mieć swoją.

My jesteśmy na tyle "uprzywilejowani" że to widzimy, widzisz ilu ludzi jest szczęśliwych bo tego nie widzą :)

Mają pewnie i po 500 niektórzy i jest ok.

Dla mnie jest to temp. niebezpieczna.

Gdyby dostał trochę w du.. to byś i po 200 spokojnie zobaczył, wtedy by dopiero trochę popracował.

Dlaczego zatem robi się mniejszej mocy kotły, przecież robić jeden 50kW, wymiennik będzie jeszcze większy, niby lepiej też będzie odbierał a spaliny będą po 40 stopni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku niektórzy mają swoje teorie na temat tej temperatury, ja przecież też mogę mieć swoją.

My jesteśmy na tyle "uprzywilejowani" że to widzimy, widzisz ilu ludzi jest szczęśliwych bo tego nie widzą :)

Mają pewnie i po 500 niektórzy i jest ok.

Dla mnie jest to temp. niebezpieczna.

Gdyby dostał trochę w du.. to byś i po 200 spokojnie zobaczył, wtedy by dopiero trochę popracował.

Dlaczego zatem robi się mniejszej mocy kotły, przecież robić jeden 50kW, wymiennik będzie jeszcze większy, niby lepiej też będzie odbierał a spaliny będą po 40 stopni :)

 

Przy 165m2 nieocieplonego, wolno stojącego na otwartej przestrzeni domu nie zaryzykowałem 11kW kociołka. I nadal uważam, że kocioł 17kW to dla mnie dobry wybór. Nic się złego w kociołku nie dzieje (całkowity brak jakichkolwiek skroplin etc...), a i na kominie nie ma żadnych niespodzianek.

I oby tak dalej. Komin podniszczył mi poprzedni kocioł dolnego spalania o niebotycznej mocy 27kW. :o.

Teraz jest OK. Palnik w 17 i 11 oraz obecnie 12kW jest taki sam, więc prowadzenie kotła na małej mocy nie stanowi problemu, no i inny algorytm spalania ( obecnie automatyczny wybór mocy palnika w zależności od zapotrzebowania na moc kotła w 5-ciu ustawianych progach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracą na tym inni, co mogli by się czegoś dowiedzieć, czy czegoś szukają.

Przecież odpisuję jak ktoś o coś pyta, święta idą :) mam więcej czasu choć jeszcze trochę.

Gdyby nie pisał tych samych durnot co post i nie mataczył żeby tylko mi dokopać pewnie i bym się nie odzywał.

Niech kopie tego co mu to sprzedał :)

Ktoś od niego kasę wziął to dlaczego do mnie pije ?

Ty byś nic nie powiedział na coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...