Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przelalem,cisnienie stabilne.Nie wiem czy ostatnio jakiejs awari nie było bo cisnienie było słabe.Dzisiaj tez troche żółtej wody popłyneło z kranu i powietrzem parskało.Czy to tez moze byc powodem powietrza w ukladzie?

 

CUW nie powinno mieć wpływu na ciśnienie w CO. Chyba że masz nieszczelny układ np. bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelalem,cisnienie stabilne.Nie wiem czy ostatnio jakiejs awari nie było bo cisnienie było słabe.Dzisiaj tez troche żółtej wody popłyneło z kranu i powietrzem parskało.Czy to tez moze byc powodem powietrza w ukladzie?

 

Może piszesz o bulgotaniu powietrza nie w układzie pieca, tylko w układzie CWU i tam nie ma odpowietrzników i ty nie masz wpływu na zapowietrzanie układu jak awaria jest po stronie wodociągów i puszczą trochę powietrza do wodociągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ciagłe zapowietrzanie sie CWU moze byc objawem uszkodzenia naczynia przeponowego?,dzis sprawdzałem po wcisnieciu bolca nic nie syczy.Jak dobic naczynie?zakrecic dopływ wody i spuscic cisnienie ze zbiornika CWU przez odkrecenie kranu? Edytowane przez grzeh2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ciagłe zapowietrzanie sie CWU moze byc objawem uszkodzenia naczynia przeponowego?,dzis sprawdzałem po wcisnieciu bolca nic nie syczy.Jak dobic naczynie?zakrecic dopływ wody i spuscic cisnienie ze zbiornika CWU przez odkrecenie kranu?
Tak jak piszesz, spuścić ciśnienie i przy odkręconym kranie dobijasz ciśnienie takie jak masz na naklejce która powinna być na zbiorniku. Czasami jest to na kołnierzu koło zaworka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby ktoś zechciał podać jakieś konkretne nastawy, to wcale nie znaczy, że u Ciebie miałyby sie one sprawdzić. Tym bardziej, że nie znamy typu kotła, palnika i innych informacji na temat instalacji. Wstępnie można ustawić standardowo: krotność "3" dla 8 kW i nadmuch 38% i obserwować palnik i komorę spalania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś pisał że serwis kasuje za "nieuzasadnione wezwanie serwisu", chyba nawet kogoś skasowano.

 

to taki dobry artykuł na sen http://prokonsumencki.pl/blog/kto-ponosi-koszty-nieuzasadnionej-reklamacji-towaru/

Jak byś się tym zajmował i jeździł kotły czyścić bo użytkownik twierdzi,że jest wyczyszczony a później się okazuje,że nie to co byś zrobił?

Poklepał byś go po pleckach?

Czasami zapylam po 150 km w jedną stronę tylko po to,aby mu przypomnieć i pokazać jak się to robi.Aż tak dobrze nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgla z MJ, Popiołu z małymi %, palników bez szlaki, wybierania z popielnika pyłów jak z papierosa, ciepła w domu wtedy kiedy chcemy i w wartościach jakie chcemy a nie jakie musimy, tanich i dobrych zakupów.

Tego wszystkim palaczom obecnym i przyszłym życzę.

 

Wszystkiego najlepszego w nadchodzącym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2015 !!!

 

Dodatkowo, nie zapominajcie wybierać popiołu, ostatnie dwa załadunki opału, wypadły u mnie w święta i wczoraj (dopiero dzisiaj dodałem zapis), a popiół miałem wynieść "na drugi dzień..." No i dzisiaj w końcu sobie przypomniałem, popiół równo z koroną, a kociołek się bujał do zadanej bardzo długo. Czyli ma to wpływ na zużycie opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...