Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bywało po 80oC i wiecej.Musiałem kalibrowac czujnik podajnika zeby alarmu nie wywalało.Zadnego śladu po fabrycznym silikonie u mnie nie było.Zakleiłem 3 dziury czyli wszystkie.Zauwazylem ze temp podajnika rosła wraz z ubywaniem groszku w podajniku.Im mniej tym coraz wieksza temp rosła

U mnie podobnie było,kupiłem cement do tlumikow i nim zakleilem.

W miejscu klejonych otworów slimak nie wyglądał "zdrowo" widać efekty temperatur wysokich.

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam takie pytanie. Popiół od strony podajnika jest jakby słabiej dopalony od tego z przeciwnej strony podajnika.

Ten lepiej dopalony jest prawie jak popiół z papierosa. Ten od strony podajnika jest czarny i bardziej zbrylony (duże grudy). Jak rozkruszam te czarne bryłki to w środku są szare (czyli chyba się spaliło).

Czy nie jest tak że po przeciwnej stronie od podajnika groszek jest bardziej przemielony (robi się miał) i się lepiej dopala? Bo tak to wygląda.

 

Dodatkowo osadza mi się dużo sadzy na wewnętrznych drzwiczkach i w ogóle nie wymienniku w okolicy palnika to normalne?

Pale grochem z casto 20.

Edytowane przez USER_RBR_12kW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casto zaopatruje Tani Opał ze Zgorzelca, myślę że palisz czechem od nich, sadzy będzie z czecha dużo niestety.

Spróbuj jak zibi proponuje dołożyć trochę wiatru ale sadzy nie unikniesz przy tym węglu.

 

Jak pali czechem to chyba powinien rozróżnić brunatny od kamiennego i niestety jak to brunatny to jest masę sadzy. Ja drzwiczek nigdy nie czyszczę, nie są wymiennikiem i przynajmniej się tak nie nagrzewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy czechu ciężko uzyskać koks chyba że już na prawdę zaaplikować bardzo mały wiatr ale i tak ciężko.

Dobre by było wstawić zdjęcie tego spieka.

 

Może właśnie pali jakąś mieszanką właśnie z tamtych okolic, czytałem że właśnie brunatny z czech jest jeszcze najlepszy, a przy granicy są kopalnie które wydobywają węgiel brunatny/kamienny o kaloryczności około 6MJ i może to mieszają z jakimś lepszym i tak to się spala.

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, z brunatnego nie ma koksu. Znaczy spieków koksowych, bo koks na palniku jest jak z każdego węgla po odgazowaniu. Tyle że wagowo jest go mało ( duża zawartość części lotnych więc dużo z wagi ubywa przy odgazowaniu ) więc i spalić ten koks jest łatwo, tym bardziej że się nie łączy w jakieś figurki. Spieków koksowych w popielniku nie ma prawa być - może być co najwyżej niedopał ale to już naprawdę trzeba solidnie z dawką przewalić żeby z brunatnego mieć niedopał. A syf na wymienniku najczęściej bierze się z wilgoci zawartej w brunatnym węglu. On powinien być naprawdę solidnie wysuszony przed paleniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sadza to za mało powietrza a co do tych spieków to po przełamaniu nie wygląda to jak koks?

Podnieś o 1 do 2% nadmuch, wyczyść kociołek z sadzy i poczekaj co z tego wyszło.

 

Zobaczę po dzisiejszym dniu palenia jak to wygląda.

Może jutro cyknę fotkę.

Jak coś podniosę nadmuch o 1 palę w grupowym 8kW.

A jak wygląda koks? Wydaje mi się że to popiół bo kruszy się w palcach. Tylko z wierzchu czarny.

Edytowane przez USER_RBR_12kW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casto zaopatruje Tani Opał ze Zgorzelca, myślę że palisz czechem od nich, sadzy będzie z czecha dużo niestety.

Spróbuj jak zibi proponuje dołożyć trochę wiatru ale sadzy nie unikniesz przy tym węglu.

 

Tak na workach widnieje Tani Opał.

Sadza na drzwiczkach jest do przeżyć tylko, że jak je otwieram to cześć spada na ziemię i jest syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy czy mozecie m powiedziec ile poinnno trwac aktualizowanie oprogramowania w sterowniku bo od 5 minut mam napisane : oczekiwanie na sterownik i nie wiem czy wszystko jest ok czy raczej cos sie pokrzaczyło ?

 

akt.jpg

 

 

EDIT: ok juz wiem, że zle wybralem port COM, za drugim razem poszło i trwalo okolo minuty

Edytowane przez simonsaid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to wiele nie nawojujesz, taka mieszanina w worku że nie wiadomo co do tego czecha dosypali. Walcz z sadzą podnosząc nadmuch a w wyższej temp. może się lepiej wypali ale bym na to nie liczył.

Nie wiem czy czegoś domieszali. Worki mam otwarte i te bryły z wierzchu po wyschnięciu robią się jaśniejsze stąd na zdjęciu jedne bryłki są ciemniejsze a drugie jaśniejsze (pisze o worku).

 

Podniosłem o jedno oczko na 39%.

Tanie to więc nie liczę na cuda.

Domieszanie do tego coś zmieni?

Mam worek tego http://www.castorama.pl/katalog-produktow/ogrzewanie-2/paliwa-do-kotlow/ekogroszek-ultra-25-kg.html

Edytowane przez USER_RBR_12kW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...