Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Witam,prosze o rade.Mam skopana podłogowke,tzn wylewke na niej.Na parterze otwartym nie liczac łazienki i wc mam kilka petli i rozne grobosci betonu nad nimi.Potrzebuje posterowac rotametrami zeby wyrownac grzanie poszczegolnych petli.Przykreciłem wczoraj 2 z nich ale ja nie widze jakis zmian we wskaznikach.Zalaczam zdjecia,Poradzcie cos http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/62781466b30d0fb9.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9aa33e1bc0da7447.html

 

 

A na którym biegu szaleje pompka do podłogówki (nie widzę niestety zdjęć, bo mam zblokowane w robocie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,prosze o rade.Mam skopana podłogowke,tzn wylewke na niej.Na parterze otwartym nie liczac łazienki i wc mam kilka petli i rozne grobosci betonu nad nimi.Potrzebuje posterowac rotametrami zeby wyrownac grzanie poszczegolnych petli.Przykreciłem wczoraj 2 z nich ale ja nie widze jakis zmian we wskaznikach.Zalaczam zdjecia,Poradzcie cos http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/62781466b30d0fb9.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9aa33e1bc0da7447.html

 

 

Rotametrami ciężko się kręci ... ja u siebie odkręciłem je na max i przykręcałem zaworami na dolnej belce - dużo lepiej mi się tak reguluje.

 

Dodatkowo warto ustawić pompkę na max biegu - żeby przepływy się pokazały (na zdjęciach masz zerowe przepływy...) - wyrównać , zejść bieg niżej wyrównać itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa na 1 chodzi,cyklicznie 3min praca,15min postoj.Czyli zeby zobaczyc przepływ pompka musi pracowac?Jak dlugo?

 

Rotametr działa pod wpływem ciśnienia cieczy wytwarzanego przez pracująca pompę na skutek przepływu wody.

Pompa stoi - przepływu zero - rotametry wskażą zero.

 

rotametry możesz ustawić tylko, jeśli:

pompa pracuje i swobodny przepływ cieczy jest możliwy.

 

Dobrze jakbyś w instalacji miał po włączane wszystkie obwody które mogą działać jednocześnie, bo może to zmieniać przepływy wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotametrami ciężko się kręci ... ja u siebie odkręciłem je na max i przykręcałem zaworami na dolnej belce - dużo lepiej mi się tak reguluje.

 

Dodatkowo warto ustawić pompkę na max biegu - żeby przepływy się pokazały (na zdjęciach masz zerowe przepływy...) - wyrównać , zejść bieg niżej wyrównać itd

A czy przypadkiem rotametry nie sa tylko wskaźnikami? a tak naprawdę to reguluje się tylko zaworami na dolnej belce? Przecież rotametr ma za zadanie tylko pokazanie jaki jest przepływ, a zawór na drugiej belce działa jak zawór w grzejniku i służy do regulacji przepływu/zamknięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem rotametry nie sa tylko wskaźnikami? a tak naprawdę to reguluje się tylko zaworami na dolnej belce? Przecież rotametr ma za zadanie tylko pokazanie jaki jest przepływ, a zawór na drugiej belce działa jak zawór w grzejniku i służy do regulacji przepływu/zamknięcia.

 

Rotametr służy do regulacji i to dokładnej przepływu i przy okazji posiada wskaźnik. Jak podłogówka jest dobrze zrobiona, odpowietrzona i dobrze dobrana pompa i rotametry to nie ma najmniejszego problemu ją prawidłowo ustawić. U mnie rotametry mają maksymalny przepływ 2.5L/min bo większego i tak wiedziałem że nie uzyskam, a za to skala jest większa (pętle wahają się od 40m do 110m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jedziemy o ratometrach to co może byc przyczyna jak jeden nie działa, przepływ jest ale ratometr pokazuje null pomimo że jest odkręcony na maxa na górze i dole :)

 

Może jest taki mały przepływ że tego nie widać (poniżej 0,5L/min) i pewnie jest to najdłuższa pętla, jak chcesz się przekonać to zakręć pozostałe, włącz pompę na najwyższy bieg i powinien przepływ się zwiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najwyższym biegu pompy też się nie rusza?

 

Nawet jak zakręcę resztę pompka na 3 to ni chuchu, i fakt przepływ jest ale czy taki jak powinen nie mam pojecia, juz mi woda dała po gebie jak odkrecilem ratometr za daleko, i wspone ze juz byl taki problem, woda dala po pysku mojemu instalatorowi jak sie starał odpowietzryc, ale potem jakos mu to ruszyło, ja od wiosny nieststy jak załączyłem pompke ponownie problem nie znika, wiec nie wie co moge jeszcze sprobowac, przeplyw wlasnie sie wydaje ze jest na tym obwodzie ale maly a obwod ma okolo 50-60m wiec nie jest jakis ogoromny ale jest jednym z najwiekszych jaki posiadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...