Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Super technika - to Wasze czyszczenie...

 

Pisałem nie raz że do tylnej komory powinni w RBR-eże zrobić jakieś drzwiczki rewizyjne (jak to jest w nowym ogniwie OEPM) i jak użytkownik chcę dobrze wyczyścić to czyści przez klapę, jak nie chcę lub nie ma czasu czyści wajchą ze świadomością że sprawność kotła przy takim czyszczeniu jest niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako czlowiek biorący udział w projektowaniu tego rozwiązania możesz się wypowiedzieć w tym temacie czy jest ono dobre czy problematyczne?

 

Czyszczenia wajchą w RBR akurat nie projektowałem.

Zresztą, kotła RBR też nie projektowałem. Udzieliłem tylko jego konstruktorom wskazówek, co i jak powinno być zrobione, aby spełnił on (tzn. RBR 23kW) wymagane kryteria. Po uzyskaniu kryteriów współpraca się urwała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Koń, jaki jest, każdy widzi" i o czym tu znowu stękać. Jak ktoś chciał kanały pionowe czyścić przez otwierane klapki, odkrecać motylki wyciągać i czyścić zawirowywacze itp atrakcje to powinien kupić sobie inny kocioł, ludzie to jest kocioł na wungiel i cudu nie będzie. Czasami mam jak widzę tą walkę z cieniem o 1 % sprawności gdzie w kotle o mocy 12kW jedzie się z mocą 4kW toż to jakaś masakra. To nie lepiej kupić sobie opał porządnej jakości i żyć i spać spokojnie,

Tak za namową powyższych wypowiedzi wlazłem na forum Boleckiego coby zobaczyć co za cuda robi sterownik i wlazłem na wątek test spp rbr 17, no patrząc na te fotki faktycznie cuda wianki, ale żeby nie było że ja neguję używanie tego sterownika tylko nie widzę różnicy więc po co przepłacać za dodatkowy sterownik jak ma się taki sam a może i lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dowód efektu jaki to przyniosło,zapraszam na "mój ster" (godz. od ok.23- ciej ) u najlepszego producenta sterowników-forum Bolka Boleckiego.

 

 

Hej Novy, a czas na tamtym forum macie dobrze zsynchronizowany ? Bo przed 23 coś tam się działo ale później jakichś zmian nie widzę, może przez te wykresy.

Sama temperatura spalin utrzymywała się na podobnym poziomie. Najlepiej sam napisz co zaobserwowałeś po tym zabiegu, będzie prościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Novy, a czas na tamtym forum macie dobrze zsynchronizowany ? Bo przed 23 coś tam się działo ale później jakichś zmian nie widzę, może przez te wykresy.

Sama temperatura spalin utrzymywała się na podobnym poziomie. Najlepiej sam napisz co zaobserwowałeś po tym zabiegu, będzie prościej.

 

Nie czyściłem jeszcze RBR-a łańcuchami, ale po czyszczeniu wajchą widzę że te czyszczenie dużo nie daje, dużo większy efekt daje czyszczenie komory spalania i albo rzeczywiście machanie wajchą to taki pic na wodę albo dużo więcej ciepła odbiera komora spalania, a czyszczenie innych elementów nie ma dużego znaczenia przy paleniu na małych mocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czyściłem jeszcze RBR-a łańcuchami, ale po czyszczeniu wajchą widzę że te czyszczenie dużo nie daje, dużo większy efekt daje czyszczenie komory spalania i albo rzeczywiście machanie wajchą to taki pic na wodę albo dużo więcej ciepła odbiera komora spalania, a czyszczenie innych elementów nie ma dużego znaczenia przy paleniu na małych mocach.

 

Nigdy nie próbowałem czyścić tylko wajchą albo tylko półek poziomych, zawsze czyszczę komplet przy załadunku opału, muszę kiedyś spróbować.

Zdarzało mi się ogarnąć samą komorę spalania i wtedy temperatura spalin spadała.

 

Niech się ktoś poświęci i wsadzi łapę z aparatem od spodu i zrobi fotki przed i po czyszczeniu wajchą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Hej Novy, a czas na tamtym forum macie dobrze zsynchronizowany ? Bo przed 23 coś tam się działo ale później jakichś zmian nie widzę, może przez te wykresy.

Sama temperatura spalin utrzymywała się na podobnym poziomie. Najlepiej sam napisz co zaobserwowałeś po tym zabiegu, będzie prościej.

 

Hej.

Nie udało mi się go wyczyścić zapewne w 100%.Ta "metoda" pozwala na wyczyszczenie tylko jednej powierzchni.Niestety.

Wyleciało tego sporo,suche-ale sporo.

Stopień zabrudzenia,wynika z bardzo wielu rzeczy.Opał,nadmuch,a wreszcie ilość spalonego węgla.

Jak wiesz,mam kocioł na styk-albo ciut za mały (póki co,bo będzie docieplenie stropodachu).Dla mnie to "marne 1kW,jak pisał ktoś powyżej,to też strata-w sprawności instalacji,a tym samym finansowa.

Uwierz mi prosze,spala mniej o co najmniej 0,1kg/h ;)

Jedni o tyle walczą,jedni tyle tracą-bo "czyszczak" załatwia sprawę w ....no może 50%.

Pozdrawiam.

Miłego "łańcuchowania" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Nie udało mi się go wyczyścić zapewne w 100%.Ta "metoda" pozwala na wyczyszczenie tylko jednej powierzchni.Niestety.

Wyleciało tego sporo,suche-ale sporo.

Stopień zabrudzenia,wynika z bardzo wielu rzeczy.Opał,nadmuch,a wreszcie ilość spalonego węgla.

Jak wiesz,mam kocioł na styk-albo ciut za mały (póki co,bo będzie docieplenie stropodachu).Dla mnie to "marne 1kW,jak pisał ktoś powyżej,to też strata-w sprawności instalacji,a tym samym finansowa.

Uwierz mi prosze,spala mniej o co najmniej 0,1kg/h ;)

Jedni o tyle walczą,jedni tyle tracą-bo "czyszczak" załatwia sprawę w ....no może 50%.

Pozdrawiam.

Miłego "łańcuchowania" :)

 

Nie pozostaje nic innego jak jechać do żelaznego po łańcuch :lol2: a jakby tak kupić stalowy czyszczak powiedzmy 50mm do niego dwie linki i wtedy wyświksować :confused:

Chyba jednak za leniwy jestem, może ktoś inny się pokusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Super technika - to Wasze czyszczenie...

 

Jednego bądź pewien.

Tysiąc razy wolę zasuwać dzień w dzień łańcuchem aby wyczyścić RBR-a,a niżeli mieć z waszymi "wynalazkami" do czynienia.Nawet jak maja symbol "M" w nazwie.Chyba na BMW się ktoś zapatrzył :)

Jak zacznie się sprzedawać w Czechach,to nawet ich dobre piwo się spieprzy.Bo nie wystarczy im już czasu na warzenie,zamieszkają w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Nie pozostaje nic innego jak jechać do żelaznego po łańcuch :lol2: a jakby tak kupić stalowy czyszczak powiedzmy 50mm do niego dwie linki i wtedy wyświksować :confused:

Chyba jednak za leniwy jestem, może ktoś inny się pokusi.

 

Słuchaj,czasy są takie -a nie inne.Ja nie mam składu opału jak p.Wiesław.Nie mam też deputatów jak Minertu (liczę ,że niebawem nikt ich nie będzie miał i słowo deputat zniknie na zawsze z naszego słownika-bez obrazy Grzegorz) i liczę się z każdą złotówką.Takie czasy.

Napisałem,bo jest to wątek o tym produkcie.A dopiero teraz,bo problem nastąpił w wyniku zbiegu różnych wydarzeń, o których pisałem powyżej.

Twoja wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Czasami mam jak widzę tą walkę z cieniem o 1 % sprawności gdzie w kotle o mocy 12kW jedzie się z mocą 4kW toż to jakaś masakra.

 

Hmmm...naród jaki mamy,każdy sam widzi.

Bogaty.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego bądź pewien.

Tysiąc razy wolę zasuwać dzień w dzień łańcuchem aby wyczyścić RBR-a,a niżeli mieć z waszymi "wynalazkami" do czynienia.Nawet jak maja symbol "M" w nazwie.Chyba na BMW się ktoś zapatrzył :)

Jak zacznie się sprzedawać w Czechach,to nawet ich dobre piwo się spieprzy.Bo nie wystarczy im już czasu na warzenie,zamieszkają w kotłowni.

 

Dobre :). Choć może ten najnowszy wynalazek okaże się hitem? lub shitem.

Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...