Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiesz dla mnie 7,5kW a 10kW to jest różnica i jak słusznie piszesz że zakładasz 29,5MJ/kg.

Kopalnia podawała kiedyś że ich węgiel waha się między 28 a 29,5MJ/kg, podobnie jak pieklorz z bobrka a czasem nawet do 30MJ/kg.

Zobacz jaka będzie różnica jeśli jednak nie będzie miał 29,5 a 28 i nie jest to zależne ile wody Ci się trafi a raczej jaki pokład.

 

Przypomnę więc od czego zaczęliśmy - otóż napisałem, że:

 

"8kW mam przy 2/24 więc 10 kW by było przy 2/20"

 

więc jak widzisz różnicę zauważam.

 

A była to odpowiedź na:

 

http://forum.muratordom.pl/images/mdom_misc/quote_icon.png Napisał karoka65 http://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png

Grześ piszesz o większym zapotrzebowaniu ?

Dobra.

To powiedz mi czy przy np. 10kW będziesz palił 2/80, 2/60 ?

Na pewno nie.

Będziesz palił 2/10. 2/8 a żeby to spalić musisz dołożyć wiaterku, nie ?

I co wtedy będzie ?

Będą gluty jak talala i du.a z tych 2s i popiołu z papierosa a jedyna słuszna rada żeby tą Wesołą zmieszać z czechem.

W takim razie po co było ją kupować ?

Lepiej kupić coś 24MJ/kg i nie studiować nastaw cała zimę.

 

 

8kW mam przy 2/24 więc 10 kW by było przy 2/20, obecnie na minimum mam 2/50 i bardziej z mocą zejść już się raczej u mnie nie da - nie wiem skąd wziąłeś 2/60 czy 2/80.

 

 

Zakładam tyle ile wyszło w laboratorium o czym już pisałem.

 

Kończę offtop bo nic nowego nie wnosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pobawisz się dłużej w węgiel to zobaczysz że każda dostawa z tej samej kopalni może być inna a każdej na pewno nie badasz bo to za droga impreza.

Naciąłem się tak w 2011 na bobrku, przyjeżdżał dobry a naraz się przytrafiło, dobrze że sprawdziłem u siebie ale też za późno już było bo poczęstowałem tym 7 osób.

Zanim na kopalni to wyłapali było po ptokach w efekcie zawiesili pieklorza na dość długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pobawisz się dłużej w węgiel to zobaczysz że każda dostawa z tej samej kopalni może być inna a każdej na pewno nie badasz bo to za droga impreza.

Naciąłem się tak w 2011 na bobrku, przyjeżdżał dobry a naraz się przytrafiło, dobrze że sprawdziłem u siebie ale też za późno już było bo poczęstowałem tym 7 osób.

Zanim na kopalni to wyłapali było po ptokach w efekcie zawiesili pieklorza na dość długo.

 

Już się bawię dłużej więc swoje wiem :)

 

Co do badania musisz uważniej czytać bo napisałem:

 

"Sprawdzam u siebie węgiel z każdej dostawy i na Wesołej mam bardzo zbliżone wyniki."

 

Już nie pamiętam kiedy do zasobnika wsypywałem więcej niż 2 worki węgla bo ciągle coś sprawdzam, zmieniam itp. - po prostu to moja pasja :)

 

 

Raz tylko zdarzyło się zawieźć pilnie bez sprawdzenia i jak to bywa licho nie śpi, i dwóm klientom trzeba było węgiel wymienić - na szczęście wyłapałem to w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyciągniesz ślimak w razie zablokowania czy ewentualnej wymiany po zużyciu ?

Palnik jest dzielony ale ślimak w całości.

Z drugiej strony to jak bobas napisał tyle żeby kranik spustowy obsłyżyć ale od strony podajnika około 50cm

 

Od strony podajnika wystarczy 25cm w ekstremalnych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...