Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Kiedyś zapodałem swój szkic instalacji którą mam u siebie. Może coś ci z tego rozwiązania podpasuje?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6006696&viewfull=1#post6006696

 

Stanąłem przed kolejnym dylematem. CWU grzac latem bezpośredni z kotła czy przez bufor. Zasobnik 200L bufor 1000L. Jakie rozwiazanie jest korzystniejsze dla pracy kotła w lecie, gdy jest przygotowywana wyłącznie CWU

Jaki bufor/zasobnik CWU masz usiebie? i jak wygląda u Ciebie praca latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Stanąłem przed kolejnym dylematem. CWU grzac latem bezpośredni z kotła czy przez bufor. Zasobnik 200L bufor 1000L. Jakie rozwiazanie jest korzystniejsze dla pracy kotła w lecie, gdy jest przygotowywana wyłącznie CWU

Jaki bufor/zasobnik CWU masz usiebie? i jak wygląda u Ciebie praca latem.

 

Ja bym grzał tylko zasobnik bo 200 litrów to i tak bardzo dużo, a nie ma sensu, żeby dokładać węgla na straty bufora - a te straty bufora będą grzały pomieszczenie co latem nie jest korzystne.

 

U mnie wystarcza zasobnik 120 litrów i taki grzałem latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze kocił pracuje w sposób ciągły

Przy grzaniu tylko CWU jest to prawie niemożliwe, latem przeważnie pracuje w podtrzymaniu poza okresami gdzie spada temp. CWU i trzeba ją dogrzać.

Nie wiem co dla Ciebie jest tryb ciągły, bo jeśli chodzi o to czy trzeba wygaszać i rozpalać to nie potrzeba, pracuje ciągle bez wygaszania i rozpalania.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro działa u innych, to czemu nie u mnie?? :)

Jestem optymistą, najważniejsze, że jest to możliwe, do nauki ustawień kotła droga jeszcze daleka. Najpierw ogarniam temat sprzętów i ich wzajemnej konfiguracji. No i się w bólach pomieszczenie kotłowni rodzi:yes:

 

U mnie zasobnik wystarczał prawie na 2 miesiące i minimalnie wychodziło taniej grzanie CWU + podczymanie niż grzanie CWU prądem to piec chodzi 24h przez 365dni w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Maher jednak nie pisaliśmy z minertu głupot żeby sprzedaż rosła :)

Bo jak ja pisałem że zasobnikiem opędzę 7,5 czy 8 tygodni to zaraz się to niektórym nie podobało że to tylko reklama.

Coraz więcej chłopaków zaczęło grzać kotłem CWU i widać że też tak potrafią, Ty z resztą też jak widać :)

Od kiedy używam kotła z podajnikiem tylko tym grzeję wodę latem.

Piszą prąd, tak zgodzę się, jak w domu dwie starsze osoby i zasobniczek z 80L, grzałem kupę lat wodę prądem także nikt mnie nie musi bałamucic ile to kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Maher jednak nie pisaliśmy z minertu głupot żeby sprzedaż rosła :)

Bo jak ja pisałem że zasobnikiem opędzę 7,5 czy 8 tygodni to zaraz się to niektórym nie podobało że to tylko reklama.

Coraz więcej chłopaków zaczęło grzać kotłem CWU i widać że też tak potrafią, Ty z resztą też jak widać :)

Od kiedy używam kotła z podajnikiem tylko tym grzeję wodę latem.

Piszą prąd, tak zgodzę się, jak w domu dwie starsze osoby i zasobniczek z 80L, grzałem kupę lat wodę prądem także nikt mnie nie musi bałamucic ile to kosztowało.

 

Grzałkę w bojlerze do CWU w razie czego mam, ale jak cenowo wychodzi podobnie doliczając dodatkowo stratę na prace pieca w podczymaniu i nie wiadomo czy nie będzie gorzej dla pieca jak będzie wyłączony i będzie przy wilgoci zżerać go rdza to wolę aby pracował przez cały rok i to w pełnym automacie (ecoal sam go włącza/wyłącza na grzanie podłogówek), a nieraz po wykresach widziałem jak potrafił włączyć ogrzewanie nawet w czerwcu jak trafiły się chłodniejsze dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałkę w bojlerze do CWU w razie czego mam, ale jak cenowo wychodzi podobnie doliczając dodatkowo stratę na prace pieca w podczymaniu i nie wiadomo czy nie będzie gorzej dla pieca jak będzie wyłączony i będzie przy wilgoci zżerać go rdza to wolę aby pracował przez cały rok i to w pełnym automacie (ecoal sam go włącza/wyłącza na grzanie podłogówek), a nieraz po wykresach widziałem jak potrafił włączyć ogrzewanie nawet w czerwcu jak trafiły się chłodniejsze dni.

Miałem Ci już dawno zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w podtrzymaniu wychodziło latem pomiędzy 58 a 62 dni 160 kg bez jakiegoś większego ustawiania, zbiornik CWU 140 l ,5 osób w domu.Kocioł pracuje w automacie cały rok bez wyłanczania ( no chyba,że coś kombinuję sobie z palnikiem :) ) sam przechodzi w tryb letni i tryb grzania kiedy zachodzi taka potrzeba.

O solarach nie chcę nawet słyszeć i pogonię każdego , kto mi z tą ofertą wskakuje :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w podtrzymaniu wychodziło latem pomiędzy 58 a 62 dni 160 kg bez jakiegoś większego ustawiania, zbiornik CWU 140 l ,5 osób w domu.Kocioł pracuje w automacie cały rok bez wyłanczania ( no chyba,że coś kombinuję sobie z palnikiem :) ) sam przechodzi w tryb letni i tryb grzania kiedy zachodzi taka potrzeba.

O solarach nie chcę nawet słyszeć i pogonię każdego , kto mi z tą ofertą wskakuje :p

 

U mnie ogrzewanie ciepłej wody w okresie letnim to koszt 50-60zł miesięcznie, nawet jakby solary przejęły 100% tej kwoty w okresie letnim i 50% w okresie zimowym to koszt rocznego ogrzewania CWU to ok. 500zł. Przy średniej cenie solarów z instalacją i osprzętem w granicach 10 000zł instalacja zacznie na siebie zarabiać jak się nie zepsuje po 20 latach (oczywiście jak nie zainstaluje ją na kredyt), także jest to marny interes, chociaż rozmawiałem z znajomym który sobie to założył z tym że koszt całkowity był ok. 2000zł ( z ochrony środowiska dopłata 40% + 40% z jakiegoś funduszu europejskiego), wtedy jest to opłacalne. Dokładnie tak samo analizowałem inne instalacje i różne rodzaje ogrzewania w domu i postawiłem na ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...