Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlatego pytam, bo nie jestem przekonany czy koniecznie potrzebny jest mi zawór 3D. Pompę mam, i mógłbym skorzystac z niej jako mieszającej, jeżeli jest to rozwiązanie zbliżone skutecznością do zaworu.

zbigmaz01 ma instalację dośc zblizoną do mojej i widzę, po wykresach, że instalacja sama daje sobie radę

Dla mnie kg + czy - nie robi różnicy. Ma pracować sama. Tak jak piszesz, zasilanie i powrót do bufora, czujnik powrotu w buforze na dnie, mieszająca jest też i ona w razie czego miesza wcześniej jak dostanie sygnał. Możesz sobie ustawić do ilu może zejść. Z bufora na kocioł idzie o 7-10*C więcej jak na czujniku - zasilany z wyższego poziomu niż czujnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł będzie grzał tylko bufor, cała reszta za buforem, czyli zasilanie i powrót = bufor a nie kocioł.

Tylko jedno "ale", powrót z kotła będzie pobierany z dna bufora a tam trafia cały powrót z instalacji. Obecnie na powrocie mam jakies trzydzieści kilka stopni, a jak dorzucę do tego powrót z podłogówki to będzie jeszcze niżej. Nie jestem w tej chwili w stanie określic rozkładu tem. w buforze. Na razie temat otwarty muszę się jeszcze dopytac, bo to nie moja branża.

Edytowane przez rübezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie w buforze będziesz miał z 1000 litrów gorącej wody, a w piecu około 100 litrów i jakbyś to mieszał i tak na kocioł nie poleci zimna woda.

Dokładnie, ale po tym jak ją nagrzeję :)

 

Z bufora na kocioł idzie o 7-10*C więcej jak na czujniku - zasilany z wyższego poziomu niż czujnik.

Czyli u Ciebie powrót=dno bufora. Ja dam czujkę powrotu przy samym piecu. Na dno trafi jakaś inna.

Jak patrzę na Twoje obecne wykresy to generalnie trzyma się na poziomie 40-48°C, ale są też wahanie kilka stopni w dół. Zimą było ciut wyżej, bo i zasilanie lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót z bufora będzie wyższy niż byś puścił powroty z instalacji prosto do kotła.

Nie mam pojęcia:confused:. Z tego, co doczytałem, to woda w buforze układa się warstwowo, a przepływ z dołu do góry, nie jest na tyle burzliwy, żeby następowało mieszanie się całej zawartości bufora, przy takiej ilości wody, wiec na górze gorąca, na dole zimna.

Ale jak pisałem, to nie moja działka, jeszcze się wywiem od mądrzejszych ode mnie i skrobnę, co ustaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia:confused:. Z tego, co doczytałem, to woda w buforze układa się warstwowo, a przepływ z dołu do góry, nie jest na tyle burzliwy, żeby następowało mieszanie się całej zawartości bufora, przy takiej ilości wody, wiec na górze gorąca, na dole zimna.

Ale jak pisałem, to nie moja działka, jeszcze się wywiem od mądrzejszych ode mnie i skrobnę, co ustaliłem.

daj takie coś http://i.ytimg.com/vi/keCxQJddD0o/maxresdefault.jpg

 

ewentualnie zawór trójdrożny mieszający termostatyczny i pompa na powrocie pomiędzy zaworem a kotłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wprowadzasz powrót do bufora? Na wprost czy masz wewnątrz kolano? A to jak się będzie mieszać zależy od prędkości wpływu, biegu pompy chyba że grawitacja?

Bufora jeszcze niet. W obecnej instalacji obie pompy pracują na I biegu

Jaki jest u Ciebie rozkład temperatur w buforze? - mamy dośc podobne warunki powierzchniowe oraz rozwiązania instalacyjne.

Edytowane przez rübezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj takie coś http://i.ytimg.com/vi/keCxQJddD0o/maxresdefault.jpg

 

ewentualnie zawór trójdrożny mieszający termostatyczny i pompa na powrocie pomiędzy zaworem a kotłem

Loddomat jest najlepszym rozwiązaniem, ale dośc drogi. Zawór +mieszacz+ pompa + sterowanie jest w schemacie który otrzymałem, ale jeżli sama funkcja mieszania spełni swoje zadanie, to skorzystam z takiego rozwiązania. Zasięgnę jeszcze języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loddomat jest najlepszym rozwiązaniem, ale dośc drogi. Zawór +mieszacz+ pompa + sterowanie jest w schemacie który otrzymałem, ale jeżli sama funkcja mieszania spełni swoje zadanie, to skorzystam z takiego rozwiązania. Zasięgnę jeszcze języka.
Nie zawór +mieszacz +pompa+sterowanie, tylko zawór np. taki http://www.ferro.pl/foto/1/c/280xxx.jpg

i pompa w takim układzie

http://www.atmos.cz/poland/images/zapojeni/10.gif

 

sterowanie pompą masz w sterowniku

 

zawór (5) , pompa (9)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...