Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Tylko pamiętaj o tym, że węgiel wietrzeje na świeżym powietrzu to nie warto go kupować w zbyt dużych ilościach jak nie masz gdzie go składować.

 

Co do pompy ciepła to sprawdzałeś ile by Cię to kosztowało? Nie byłoby to lepsze dla Ciebie?

 

Skoro tutaj piszesz to RBRa pewnie bierzesz. Pewnie już pisałeś co i jak, ale chyba powtórka nie zaszkodzi. Ile będziesz grzał i czym?

Węgiel zakopie :)

 

Sprawdzałem, z reguły w okolicach 60 tys. zaznaczam, że nie interesuje mnie inna niż z gruntowym wymiennikiem. Żadna powietrze-powietrze, powietrze woda itp.

 

będę grzał ok 200m2 do temperatury 23-24*C. Mniejsza temperatura mnie nie interesuje, bo jestem straszny zmarzluch(żona też) , poza tym nie lubię siedzieć w kalesonach i polarze zawinięty w koc.

Grzał będę cały rok węglem. W lato cwu, w zimę wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i bardzo dobrze, przynajmniej za kilka lat utrzymasz się na rynku ;)

Liwko na razie to nie widzę w tym przyszłości i bardzo szybko bym skończył na manowcach wchodząc w pompki jak Arturo ze swoją firmą.

Za kilka lat piszesz ?

Obawiam się że ciężko będzie, ale dożyć :)

Wungiel górą jest i basta :)

Co byście tu nie pisali i jest obecnie najczęściej wybieranym nośnikiem do ogrzewania domów czy to starych czy tych nowych i jeszcze bardzo długo tak będzie z tego co widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne, że ja dostałem zupełnie inne wyceny od instalatorów (i w dziale z pompami ciepła też rzucają zupełnie inne ceny), ale to nie jest temat o pompach ciepła... skoro wolisz węgiel, to szufluj :)
wiesz, to wszystko pięknie ładnie wygląda tu na forum i na odległość. Jak przychodzi co do czego, to cena nagle rośnie w kosmos.

 

identycznie miałem z brama garażową. Ekipa przywiozła w/g specyfikacji, ale okazało się, że uszkodzone są dwa panele, więc powiedziałem aby zabierali i przywieźli wszystko dobre, a oni, ze zamontują, ja mówię, że ok, ale zapłacę dopiero jak wymienią te dwa panele, no to oni, ze jednak zabiorą. Ta sama ekipa montowała mi inne drzwi zewnętrzne, więc sami mi zaproponowali, że załatwia mi identyczną bramę w innej firmie za mniejsze pieniądze(pi razy oko 1500zł). Zgodziłem się. Za tydzień telefon, abym podjechał do firmy X i tam wszystko uzgodnił. Pojechałem, zaczynam uzgadniać i co???? cena wyszła o 500zł więcej niż w firmie poprzedniej. Oczywiście wczesniej uzgadniali z firma X cenę.

To samo jest z pompami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, to wszystko pięknie ładnie wygląda tu na forum i na odległość. Jak przychodzi co do czego, to cena nagle rośnie w kosmos.

 

Jest dokładnie jak piszesz.

Userzy forów to garstka ludzi i nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie :)

Jeden się przyzna a drugi nie, czym pachnie, z resztą były już takie przykłady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, to wszystko pięknie ładnie wygląda tu na forum i na odległość. Jak przychodzi co do czego, to cena nagle rośnie w kosmos.

 

identycznie miałem z brama garażową. Ekipa przywiozła w/g specyfikacji, ale okazało się, że uszkodzone są dwa panele, więc powiedziałem aby zabierali i przywieźli wszystko dobre, a oni, ze zamontują, ja mówię, że ok, ale zapłacę dopiero jak wymienią te dwa panele, no to oni, ze jednak zabiorą. Ta sama ekipa montowała mi inne drzwi zewnętrzne, więc sami mi zaproponowali, że załatwia mi identyczną bramę w innej firmie za mniejsze pieniądze(pi razy oko 1500zł). Zgodziłem się. Za tydzień telefon, abym podjechał do firmy X i tam wszystko uzgodnił. Pojechałem, zaczynam uzgadniać i co???? cena wyszła o 500zł więcej niż w firmie poprzedniej. Oczywiście wczesniej uzgadniali z firma X cenę.

To samo jest z pompami.

 

może masz pecha. ja z niczym nie miałem takich cyrków do tej pory. wycena pompy to była wycena kompletnej kotłowni z podłączeniem do rozdzielaczy. nic nie wygląda fajnie na odległość, podobna pompa od tego samego instalatora (który zresztą oferuje także kotły węglowe i gazowe) została zainstalowana kilka km ode mnie i wiem, że to nie żadne bajki. na Górnym Śląsku to nie problem kupić pompę ciepła w dobrej cenie, konkurencja chyba jest spora. może inaczej jest w innych rejonach kraju. dobrze wiedzieć dokładnie czego się chce, wtedy nikt nie próbuje wcisnąć kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Sprawdzałem, z reguły w okolicach 60 tys. zaznaczam, że nie interesuje mnie inna niż z gruntowym wymiennikiem. Żadna powietrze-powietrze, powietrze woda itp. .

A z jakiego powodu nie moze być p-w ? Jakiś zabobon wiejski ?

 

będę grzał ok 200m2 do temperatury 23-24*C. Mniejsza temperatura mnie nie interesuje, bo jestem straszny zmarzluch(żona też) , poza tym nie lubię siedzieć w kalesonach i polarze zawinięty w koc.

Jaki widzisz w tym problem bez syfu w domu ?

Ja mam cały czas 23st.C w tym sezonie i 1500kWh czyli jakieś 500zl od września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A Ty inaczej zrobiłeś ?

Też 300%, jakieś wiejskie zabobony ? :)

Nie zabobony a zwykly przypadek. Poza tym ja mam inwenter i przewymiarowanie tylko jest na moją korzyść co w przypadku ekosyfu jest na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, dlatego będzie rbr 17kWh. Miał być ogniwo eko+, ale mam do niego kilka uwag natury technicznej. i byłby, dopóki nie zobaczyłem rbr'a. Pasi mi idealnie.

 

Można zapytać na jaki metraż?

 

Link do cennika pomp ci podałem. Jeżeli będziesz miał około 140m2 i średnie ocieplenie to 7kW ci wystarczy. Do tego poszukaj firmy z odwiertami, dolicz 2-3 tysiąca do elementów kotłowni, 2-3 tysiące dla instalatora i masz cenę zestawu.

Szybko się poddajesz, zawsze tak robisz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Szkoda że nie zostałeś przy swoich pierwszych pomysłach na ogrzewanie domu.

Pamiętasz ?

Pierwsza była chyba świeczka, później farelka z marketu ?

To by dopiero było tanie :)

Pamiętam,ogrzewanie prądem,koszt systemu 9kW 3tys.zł,zuzycie prądu na ogrzewanie 5000kWh,koszt 1500zł.

Jakiś ekosyf by to przebił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Ja swój dom ogrzewałem od zawsze gazem. W latach dziewięcdziesiątych rachunki za gaz były na akceptowalnym dla mnie poziomie, i nagle z roku na rok rachunki rosną mi trzykrotnie. Nie mam zamiaru płacic po dwa tysiące za jeden miesiąc ogrzewania gazem i zachwycac się jak w domu jest cieplutko i zakładac kolejny polarek.

Policz na palcach jednej ręki ilu jest tutaj inwestorów ze starymi domami a ilu jest inwestorów bezmyślnie budujących swoje nowe domy i pakujących tam nie nadający się do tych domów kocioł na ekogroszek.

Masz powyższy przykład ze Sławko,potrzebuje ok.9kW a pakuje 17kW,gdzie myślenie takich inwestorów ?

A sprzedawcy ekosyfu właśnie na takich tutaj bazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...