Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

..........

To tyle w kwestii odpowiedzi na próbę zdyskredytowania mnie.

 

........

No i po co Ci to Suspenser było? To taki typ jest. Wszyscy go oszukują. Ogniwo go oszukało - sprzedało mu za duży kocioł i jeszcze z serwisu się nie wywiązywało. Jak się nie paliło kazali sobie zapłacić za przyjazd - no bo jakiś syf blokujący węgiel w koszu znaleźli i stwierdzili że opał nie miał możliwości osypywać się na ślimak. Bałka z RBR -a go oszukał sprzedając mu RBR CERAMIC ( którym nota bene na początku był zachwycony aż do orgazmu ). Biedaczysko młotkiem ceramikę skuć musiało. ES go oszukał sprzedając mu eCoala ( którym nota bene na początku był zachwycony tak że aż piał z zachwytu ) - bo to paździerz nie sterownik jest. Już i Bolecki ze swoim SPP powoli oszustem się staje, bo nie realizuje pomysłów Novego tylko własną koncepcję rozwoju swojego produktu. Nie reaguje natychmiastowymi zmianami na każdego bąka przez Novego puszczonego. Suspenser go oszukał deklarując wartość opałową Kazachskiego węgla 25 czy 26 MJ - bo on stwierdził że to nawet tyle MJ nie posiada co najbadziewniejszy miał z Janiny ( ta akcja miała miejsce na forum Boleckiego ). I teraz znów go Suspenser oszukał, licząc za dojazd i czas poświęcony na diagnostykę palnika i nastaw. Ten biedny osobnik naprawdę ma pecha do ludzi których spotyka na swojej drodze. Każdy go wydymać próbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przypomina mi się taka historia.

Spotykam gościa na składzie z opałem.Od słowa,do słowa-okazuje się ,że człowiek grzeje nowy dom (ocieplenie) ok 160m2 kotłem na eko.Pytam o powody.Mówi ,że miało być tanio.Pytam,dlaczego "miało być"?.

Odpowiada,że nie jest.Zimy ciepłe,a spalanie czy cieplej czy zimniej-ponad 4 tony dobrego opału(ponad 1k/tona).

Pytam jaki ma kocioł,a on że 25kW.Pytam ,czy było robione OZC,a on że tak i owszem,zapotrzebowanie to 9kW.Pytam,kto mu wstawił tam kocioł na eko,odpowiada-instalator OC.Pytam,czy instalator widział OZC,mówi że tak.Pytam,czy umiał czytać.Gość milczy....

 

W kotle na eko,palić trzeba umieć.Inaczej,wcale tanio nie będzie :)

......

4 tony dobrego opału to jest jakieś 32 MWh. W ocieplonym domu 160 metrów..... To z jaką sprawnością ten gość pali? kocioł 25 kW w takim domu to jeszcze żaden dramat nie jest. Da się go ekonomicznie i w miarę czysto prowadzić. No chyba że to tłok. Tylko - kto w tłoku pali dobrym ekogroszkiem? Ja mam w domu kocioł 29 kW. Palę obecnie 17 - 20 kilo miału po 360 zeta ( w detalu ) na dobę. Znaczy że jakieś 7 zeta na dobę. Może gdybym wymontował okna, udałoby się mi dojść do 4 klocków rocznie przy obecnych zimach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300l o temp.46st.C o 6.00 jak wstajemy,300l o temp.46st.C przed przyjsciem z pracy czy szkoly i 300l o temp.46st.C o 23.00.

Na 3 osoby te 300l starczy.

O godz.19-20 przy temp.23st.C w salonie czuc bylo ze ogrzewanie nie chodzi od kilkunastu godzin,bylo to na poczatku okresu po przejsciu na G12W,po zmianie ustawien na sterowniku nie ma juz czegos takiego,grzeje z wyzsza temp.zasilania.

Nie widze przeszkod do zalaczania sie pompy w drozszej taryfie ale o tym decyduje sterownik pokojowy na ktorym jest nastawione 22,5st.C jak spadnie ponizej pompa sie zalaczy ale do tej pory nie bylo takiej potrzeby.

Nie zapominaj ze u mnie przez COP koszt 1kWh w drozszej taryfie to "az"0,19zl czyli tyle ile u Was przy ekogroszku takze chyba nie masz wiecej pytan ;)

 

To żeby się wykąpać przed pójściem spać czekacie do 23 ?

A jak chcecie się wcześniej położyć, to dzień trolla, no tak to słowo jest odpowiednie...

Jaką miałeś temperaturę zasilania wcześniej, a jaką masz teraz ?

A skąd wiesz po ile ja kupuję węgiel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To żeby się wykąpać przed pójściem spać czekacie do 23 ?

A jak chcecie się wcześniej położyć, to dzień trolla, no tak to słowo jest odpowiednie...

Jaką miałeś temperaturę zasilania wcześniej, a jaką masz teraz ?

A skąd wiesz po ile ja kupuję węgiel ?

A wiesz ile to jest 300l wody o temp.46st.C zdatnej do kapania ?

Temp.zasilania mialem ustawiona na maks.35st.C,wystarczylo podniesc o 1st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tej ofercie podołaja nasze srednie krajowe zarobki jak dla mnie to na razie energia odnawialna jest za droga chetnie bym cos skonstruował ale nawet montujac we własnym zakresie wychodzi za duzo w porównaniu do zyskow :yes:

 

W życiu bym we własnym zakresie nie zamontował paneli PV, tylko kredytem.

Jaka dla ciebie jest różnica płacić 1500zł rocznie do ZE czy do banku? Do ZE będziesz płacił co roku, a do banku tylko przez x lat. Po tym czasie spadną ci rachunki do ZE. Ludzie, ruszcie głową!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ile to jest 300l wody o temp.46st.C zdatnej do kapania ?

Temp.zasilania mialem ustawiona na maks.35st.C,wystarczylo podniesc o 1st.C.

 

Te 300 litrów (może) masz o 15-ej, O 22-ej, 46 stopni ma może połowa, ale nie ważne.

Jak nagrzać bojler do 46 stopni, zasilaniem 35-36 stopni, poważnie się pytam ? Resztę załatwia grzalka ?

Pompką od podłogówki steruje programator, tak ? Ale tylko w dzień, czy w nocy także ? Pomka pracuje ciągle czy cyklicznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym we własnym zakresie nie zamontował paneli PV, tylko kredytem.

Jaka dla ciebie jest różnica płacić 1500zł rocznie do ZE czy do banku? Do ZE będziesz płacił co roku, a do banku tylko przez x lat. Po tym czasie spadną ci rachunki do ZE. Ludzie, ruszcie głową!

 

Diabeł tkwi w szczegółach. I te szczegóły mogą spowodować, że Twoje wyliczenia mogą się nie sprawdzić. Kwestia sposobu rozliczeń z ZE, przyjętego okresu rozliczeniowego i paru jeszcze innych niuansów. Ta ustawa jest pełna niejasności. Potwierdzają to koledzy na innym wątku dotyczącym PV. A już jest mowa o jej nowelizacji. Sam nawet pisałeś wczoraj, że nie będzie tak różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co z G12W w przypadku prosumenta ...

 

Temat był poruszany

 

 

Ponoć mają być liczniki dwukierunkowe i normalna stawka za energię zużytą z sieci, z podziałem na taryfy jakie tam ktoś ma.

Oprócz tego druga umowa na odkup nadprodukcji po stawce jaka tam wyjdzie z wielkości elektrowni. Zużycie z paneli PV w czasie rzeczywistym ma być za damo dla obydwu stron.

Tak przynajmniej twierdził specjalista od tych zagadnień z PGE w centrali w Rzeszowie. Prosiłem o rozmowę z najbardziej kompetentną osobą.

 

Dla mnie to super, ponieważ zakładając instalację 3kW produkuję prąd w drogiej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1400kWh za 12 miesięcy za cwu :)

Wychodzi na to, że tą energią jesteś w stanie podgrzec 93,5L wody na dzień. Dla trzech osób szalu nie ma wychodzi po 31L/osobę - trzeba się bardzo, bardzo mocno starac, żeby osiągnąc takie zużycie ciepłej wody na wszystkie czynności w ciągu dnia. Jeżeli masz do tego cyrkulację CWU ilośc wody jest wtedy jeszcze mniejsza (tzw straty cyrkulacyjne).

Wniosek z tego, że masz zdecydowania za duży zasobnik CWU, utrzymywanie dodatkowych ponad 200L wody w gotowości to niepotrzebne starty energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różowo to by było, gdybym produkował tyle ile zużywam, dostawał 70gr za kWh, a kupował po średnio 35gr. :D

Mi wystarczy na razie 3kW i produkcję prądu w drogich godzinach, nie będę już taki pazerny :)

 

Od nadwyżki energii sprzedanej za 70gr odliczyć trzeba jeszcze podatek oraz koszt przesyłu. Jeśłi się mylę popraw proszę. Dlatego najbardziej opłacalne będzie doprowadzenie do sytuacji gdzie jak największą ilość wyprodukowanej energii zużywa się na potrzeby własne. Bez tego wychodzi już dużo gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...