Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Powiedz mi dlaczego mam się kopać z koniem, który ma klapki na oczach?

Żeby udowodnić swój głupi wybór, nawet jakby ktoś ci za darmo miał założyć PC i PV i tak byś twierdził że syf w domu jest lepszy. Więc po co?

 

Kolega nie pisał, że węgiel jest lepszy. Zwrócił tylko uwagę, podobnie ja Ja na Twoją manipulację cyframi. Podajesz nie końca prawdziwą kwotę dopłaty. W oparciu o nią dokonujesz jakichś wyliczeń. A samo to wyliczenie z uwagi na wiele niejasności w ustawie o OZE mają wartość mniej jak żadną. Napisz lepiej, że to Twoje pobożne założenia. Już słychać o planowanych poprawkach. Zmianie mogą ulec same taryfy, okres ich obowiązywania, ochrony itd. Nie wspominając o przyjętych okresach rozliczeniowych, nie do końca rozwiązanej kwestii net meteringu(nawet tego niepełnego) . Do wyjaśnienia pozostaje jeszcze możliwość łączenia prosumenta ze stawkami FIT - przypomnę - nie ma jeszcze oficjalnej wykładni. Nie wspomnę o już istniejących instalacjach, których właściciele już się ujawniają, bo nie łapaliby się na nowe taryfy. Zbyt wiele niejasności. Ty zaś już wiesz wszystko. Podajesz jakieś kwoty zwrotu. Trochę to śmierdzi.

Edytowane przez sebsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
A co za różnica czy robią węgiel czy PC, przecież wydadzą tyle samo.

I za cholere tego nie moga pojac i przyjac do wiadomosci.

A dodam,ze jak sie pomysli o budowie jeszcze przed budowa to pompa wyjdzie taniej niz ekogroszek,ale kto z wlascicieli lub chcacych ekogroszek myslal ?

Raczej nikt,wiekszosc buduje na pale,byleby nie cieklo na glowe a potem wylewaja zale jakie to bezobslugowe grzanie jest drogie.

 

A co do spalania i kosztow ogrzewania,nikt z posiadaczy ekogroszka nie ma pojecia,ze grzejac ekogroszkiem nie wychodzi wcale tanio.Sasiad z domem nowym 105m2 i kotlem 16kW w zeszlym roku spalil 3t ekogrocha,w tym roku placi 450zl miesiecznie.

Pytam sie,gdzie ta taniosc syfu ? Skad takie przekonanie,ze jak ekosyf to jest tanio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie pisał, że węgiel jest lepszy. Zwrócił tylko uwagę, podobnie ja Ja na Twoją manipulację cyframi. Podajesz nie końca prawdziwą kwotę dopłaty. W oparciu o nią dokonujesz jakichś wyliczeń. A samo to wyliczenie z uwagi na wiele niejasności w ustawie o OZE mają wartość mniej jak żadną. Napisz lepiej, że to Twoje pobożne założenia. Już słychać o planowanych poprawkach. Zmianie mogą ulec same taryfy, okres ich obowiązywania, ochrony itd. Nie wspominając o przyjętych okresach rozliczeniowych, nie do końca rozwiązanej kwestii net meteringu(nawet tego niepełnego) . Do wyjaśnienia pozostaje jeszcze możliwość łączenia prosumenta ze stawkami FIT - przypomnę - nie ma jeszcze oficjalnej wykładni. Nie wspomnę o już istniejących instalacjach, których właściciele już się ujawniają, bo nie łapaliby się na nowe taryfy. Zbyt wiele niejasności. Ty zaś już wiesz wszystko. Podajesz jakieś kwoty zwrotu. Trochę to śmierdzi.

 

Najpierw cofnij się do postu #22910, a później przeczytaj post #22940

To teraz napisz do kolegi żeby nie wyciągał kwot z kosmosu. Potrafisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Kuźwa, że też Arturo na to nie wpadł tylko zrujnował się na fachowca. Przecież mógł zadzwonić po pierwszego lepszego elektryka lub chłodniarza . Dziwne bo facet sprawia wrażenie gościa z kategorii tych "oszczędnych" ;-)

I znowu opowiadasz bzdury,120zl to zrujnowanie sie ? Wziolem pierwszego lepszego znanego,mkm ma do mnie 10km a i jest chlodniarzem bo robi i klimy i wszystko co w temacie.

Kazdy chlodniarz cos takiego by naprawil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakiś moderator? czy każdy możne pitolić o czym mu się podoba, Dla mnie to możecie sobie antenkę w d...ę włożyć i ogrzewać, ale piszcie na wątku o takim sposobie ogrzewania, a nie tutaj będziecie rozwijać te pseudonaukowe teorie.

To forum stacza sie po równi pochyłej , bo co z tego, że temat jest o oknach czy grzejnikach jak wlezie trol i pięć stron nasmaruje o PC,PV a reszta go podkarmia i robi się dziesięć

 

Zdrowych i radosnych Świąt dla towarzyszy niedoli ubabranych po pachy w ekogroszku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu opowiadasz bzdury,120zl to zrujnowanie sie ? Wziolem pierwszego lepszego znanego,mkm ma do mnie 10km a i jest chlodniarzem bo robi i klimy i wszystko co w temacie.

Kazdy chlodniarz cos takiego by naprawil.

Dojazd i robociznę miałeś pewnie w gratisie jak i pompkę :)

Ty to jesteś normalnie dziecko szczęścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zobacz jak to szybko tanieje. Twój wspólnik brał tyko 300-zł za coroczny przegląd sprawnej PC. Już całkiem poważnie to wychodzi na to że PC zaraz po okresie gwarancji też się psują. Bo jak dotąd czytałem tylko o zerwanych zawleczkach w kotłach na eko. Fajnie że masz takiego taniego chłodniarza.

Czy w serwisie moto coroczny przeglad gwarancyjny kosztuje tyle samo co wymiana np.klockow hamulcowych ?

Nie ma rzeczy,ktore sie nie psuja.mkm pisal,ze najdrozsza czesc,ktora moze sie w pompie popsuc to sprzezarka,ktorej koszt wycenil na 1800zl,taniej niz turbina do Alfy.

 

A i pompa ma jeszcze 3 lata gwarancji takze spoko a czujnik byl wynieniany w 2013.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dojazd i robociznę miałeś pewnie w gratisie jak i pompkę :)

Ty to jesteś normalnie dziecko szczęścia :)

Nie wnikalem,rzuc zapytanie do mkm silesi.Fakture dostalem.

Moze sam czujnik kosztowal 20zl a dojazd 100zl ? Mnie to nie interesuje.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Znając woje szczęście do "promocji" to za jakiś czas przeczytam, że fachman jeszcze dopłaca do tego żeby móc przyjechać i coś naprawić :-)

Od dwoch lat nie ma po co przyjezdzac takze zadna promocja nie jest mi potrzebna.

To bylo mechaniczne uszkodzenie ze wzgledu na mala fachowosc poprzedniego instalatora i dlatego byla wymiana.

Jak juz jestescie tak ciekawi za co dokladnie mnie skasowal to rzuccie mu zapytanie,widze,ze jest codziennie na forum.

A pomka pracujac 5-7h na dobe sadze,ze posluzy mi bardzo dlugo.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Koledzy wybaczcie.... ale czy możecie skończyć temat pomp?

Planuje zakup RBRa, chciałem sie coś o nim dowiedzieć ale cholernie ciężko wyłapać jakieś informacje użytkowników kotła skoro cały czas mowa o pompach :bash:

Jest odpowiedni temat, kto będzie chciał to sobie tam poczyta.

A jakiego RBR-a chciales kupic ?

Znasz obciazenie cieplne domu ? Bez niego nie kupisz odpowiedniego kotla ?

Jaki dom jakie zapotrzebowanie domu na cieplo ?

Aaaa,yyyy ;)

 

Jesli nie masz nowego domu pow.200m2 to nie znajdzesz tutaj odpowiedniego RBR-a dla siebie bo z tego co wiem moce grzewcze zaczynaja sie od 12kW.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w serwisie moto coroczny przeglad gwarancyjny kosztuje tyle samo co wymiana np.klockow hamulcowych ?

Nie ma rzeczy,ktore sie nie psuja.mkm pisal,ze najdrozsza czesc,ktora moze sie w pompie popsuc to sprzezarka,ktorej koszt wycenil na 1800zl,taniej niz turbina do Alfy..

 

To dlaczego te pompy tyle kosztują - zastanawiałeś się ?

 

To moja ostatnia odpowiedź na posty trolli - kolejne tylko będę zgłaszał co polecam wszystkim zainteresowanym tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To dlaczego te pompy tyle kosztują - zastanawiałeś się ?

.

A co mnie to interesuje ?

Sadze,ze tak samo jak wyprodukowanie Opla Astry w Gliwicach kosztuje 30tys.zl a salonie juz kosztuje 70tys.zl.

Czy to oznacza,ze Astra bedzie kiedys kosztowala 40tys.zl ?

 

Z drugiej strony RBR do domu 150m2 to koszt 8-9tys.zl a Panas zwykly 9kW ok.15tys.zl to az tak kosmiczna roznica ?

Patrzac na technologie wytworzenia roznica kolosalna i taki RBR powinien kosztowac max.2tys.zl.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego RBR-a chciales kupic ?

Znasz obciazenie cieplne domu ? Bez niego nie kupisz odpowiedniego kotla ?

Jaki dom jakie zapotrzebowanie domu na cieplo ?

Aaaa,yyyy ;)

 

Jesli nie masz nowego domu pow.200m2 to nie znajdzesz tutaj odpowiedniego RBR-a dla siebie bo z tego co wiem moce grzewcze zaczynaja sie od 12kW.

 

Za to znajdziesz PC od Artura i nie kop się z koniem, bo on wie lepiej co będzie w życiu dla Ciebie lepsze....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się zmoderowałem. Na koniec tylko - jak czytam o tym powszechnym szczęściu to przypomina mi się moje pierwsze spotkane z Amway-owcem. On też miał swoje szczęście i tyko szczęście ;-) I tym szczęściem za darmo chciał zarażać innych żeby oni też mogli być szczęśliwy. Taka bezinteresowna misja życiowa - eksport swojego szczęścia ;-) Obojętne czy do spółki z Myszkami, czy tak jak obecnie, już bez Myszek ;-) Fajnie że w naszym smutnym, komercyjnym kraju mamy takie przypadki szczęścia i ludzi którzy się nim dzielą. Misjonarzy szczęścia.

 

Wystarczy jedynie głupie dwadzieścia tysi z "hakiem" i też można być takim szczęśliwcem z przekonaniem graniczącym z pewnością że ewentualne naprawy będę bardzo tanie a samo szczęście bezawaryjne i dożywotne. Czy klimatyzatory o tym wiedzą? Gwarancja może milczeć na ten temat ale co tam jakiś głupi papier wobec słów naszego drogiego, rzetelnego i uczciwego kolegi.

Czysta okazja ;-) Ktoś jeszcze się waha?

A dla wiecznych malkontentów i sceptyków jakaś ustawa i zakazik, bo przecież człowiek ma prawo być szczęśliwy nawet gdy tego nie chce. Dzięki temu szczęśliwsi będą Ci, którzy mają własne szczęście ale są nieszczęśliwi tym że inni tego szczęścia jeszcze nie mają. Producent i sprzedawcy szczęścia oszaleją ze szczęścia.

Edytowane przez Regut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...