Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zakładane kolejne konto? Zgodne to z regulaminem?

I to w takim dniu ;)

Sprzedany przez Judasza,za kilka srebrników.

I to za głoszenie wiary w siebie a nie w sprzedawców chcących zrobić z inwestora owcę do strzeżenia jak się dzieje na tym wątku.

 

 

Co do takich nawiedzonych są odpowiednie wytyczne w regulaminie jak postępować. Jakoś na innych forach i nie tylko budowlanych można utrzymać porządek a tu?

Powodzenia życzę wszystkim moderatorom i redakcji w realizacji regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje RBR12kW wraz z montażem i podłączeniem do odbiorników ciepła czyli do rozdzielaczy ?

Chodzi mi o kompletny montaż wraz z uruchomieniem.

Żeby wiadomo było czarno na białym.

 

Żeby jeszcze więcej było wiadomo,to do fachowców od paliw stałych,ile kosztuje pełny system grzewczy na ekogroszek z kotłem RBR12kW ?

Co rozumiemy pod pełny system grzewczy ? Wszystko to bez czego RBR12kW nie może funkcjonowac w domu czyli co nowy dom musi posiadać,żeby można tam było wstawić RBR12kW.

To dla tych,którzy zastanawiają się nad systemem grzewczym do nowobudowanego domu.

Pomozecie im ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani nie tłumaczcie się człowiekowi który jest obłąkany. (podejrzewam że pisze z jakiegoś ośrodka dla ludzi specjalnych)

Każdy decyduje się na taki system grzewczy na który go stać, większość sama przekalkulowała swoje możliwości finansowe i dokonała wyboru.

Ten obłąkany człowiek nie jest wstanie zrozumieć tego że kotły z podajnikiem to luksus w naszym kraju a 90% budujących pakuje zasypowce bo są tanie.

 

A tak a pro po RBR-a wstawi ktoś fotki ze szczegółami??

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i żegnam.

Drodzy forumowicze, śledzę ten wątek od wielu miesięcy bo mam zamiar zmienić piec na jakiś z podajnikiem.

W związku z tym,że od dłuższego czasu niczego z niego nie można się dowiedzieć wnioskuję do moderatora o jego zamknięcie bo nie ma on żadnego sensu. Jak ktoś wcześniej napisał jest to od jakiegoś czasu wątek dla gimbusów i sfrustrowanych kolesi. Szkoda czasu na jego czytanie.

Szkoda też, że przez takie wasze pisanie już nie kupię tego pica, gdyż z treści wątku wynika, że jego użytkowanie lub myślenie o nim wywołuje gorycz, frustrację i rozczarowanie .

Życzę wszystkim użytkownikom zdrowych i wesołych świąt, ale informacji o piecach będę szukał gdzie indziej

Edytowane przez Tommyle
znleźony błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i żegnam.

Drodzy forumowicze, śledzę ten wątek od wielu miesięcy bo mam zamiar zmienić piec na jakiś z podajnikiem.

W związku z tym,że od dłuższego czasu niczego z niego nie można się dowiedzieć wnioskuję do moderatora o jego zamknięcie bo nie ma on żadnego sensu. Jak ktoś wcześniej napisał jest to od jakiegoś czasu wątek dla gimbusów i sfrustrowanych kolesi. Szkoda czasu na jego czytanie.

Szkoda też, że przez takie wasze pisanie już nie kupię tego pica, gdyż z treści wątku wynika, że jego użytkowanie lub myślenie o nim wywołuje gorycz, frustrację i rozczarowanie .

Życzę wszystkim użytkownikom zdrowych i wesołych świąt, ale informacji o piecach będę szukał gdzie indziej

 

Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i żegnam.

Drodzy forumowicze, śledzę ten wątek od wielu miesięcy bo mam zamiar zmienić piec na jakiś z podajnikiem.

W związku z tym,że od dłuższego czasu niczego z niego nie można się dowiedzieć wnioskuję do moderatora o jego zamknięcie bo nie ma on żadnego sensu. Jak ktoś wcześniej napisał jest to od jakiegoś czasu wątek dla gimbusów i sfrustrowanych kolesi. Szkoda czasu na jego czytanie.

Szkoda też, że przez takie wasze pisanie już nie kupię tego pica, gdyż z treści wątku wynika, że jego użytkowanie lub myślenie o nim wywołuje gorycz, frustrację i rozczarowanie .

Życzę wszystkim użytkownikom zdrowych i wesołych świąt, ale informacji o piecach będę szukał gdzie indziej

 

A mi tu czuć pompiarzem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i żegnam.

Drodzy forumowicze, śledzę ten wątek od wielu miesięcy bo mam zamiar zmienić piec na jakiś z podajnikiem.

W związku z tym,że od dłuższego czasu niczego z niego nie można się dowiedzieć wnioskuję do moderatora o jego zamknięcie bo nie ma on żadnego sensu. Jak ktoś wcześniej napisał jest to od jakiegoś czasu wątek dla gimbusów i sfrustrowanych kolesi. Szkoda czasu na jego czytanie.

Szkoda też, że przez takie wasze pisanie już nie kupię tego pica, gdyż z treści wątku wynika, że jego użytkowanie lub myślenie o nim wywołuje gorycz, frustrację i rozczarowanie .

Życzę wszystkim użytkownikom zdrowych i wesołych świąt, ale informacji o piecach będę szukał gdzie indziej

 

Masz rację , wątek z piecami jest tu : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?128625-Ogrzewanie-Ceramiczne

 

Tutaj to raczej o kociołkach poczytać możesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommyle, masz w podpisie miejscowość Sztum. Znajdziesz na forum kolegę o nicku Tyson, rzadko teraz zagląda ale ostatnio widziałem że pisał w wątku o eko groszku, nawet rozmawialiśmy w zeszłym tygodniu. Mieszka w pobliżu i pali RBRem chyba już 3 lata jak dobrze pamiętam.

Pogadaj sobie z nim, będziesz miał opinię z pierwszej ręki i po sąsiedzku :) a nie z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ci kolego dziękuję za informację.

Tak powinno wyglądać forum. Masz problem otrzymujesz odpowiedź.

Dziękuję

Niema za co :)

Mam w okolicy Malborka kilku klientów z RBRami, Tomka ( Tysona ) najdłużej chyba pracuje także lepiej pogadać z kimś z większym stażem w paleniu.

Polecił kociołek swojemu znajomemu i o tym rozmawialiśmy ostatnio. Jest tam coś około 900m do grzania, lokalni instalatorzy proponowali mu tam 100kW, mi na "oko" :) nie więcej jak 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka tak przy okazji opiszę Ci przypadek takiego sporego budynku coś około 700 m2. Dobrałem klientowi kocioł odpowiedniej mocy i zainstalowałem w grudniu klient dzwoni do mnie że kocioł nie daje rady ogrzać budynku że lipa itd. No to jade do gościa i co się okazuje ? Gość wychłodził budynek tak do 3-5 st ( budynek nie ogrzewany od początku sezonu grzewczego) no i jak rozpalił to kocioł pożerał kosmiczne ilości opału a ciepła na budynku jak nie widać tak nie widać - teraz jak grzeje to kociołek pracuje na max 40% mocy. Całe szczęście że dało się go podkrecić na tydzień nawet bez wielkiej utraty sprawności bo wymiennik kotła przewymiarowany. I co ciekawe dalej tak kombinuje tylko że już teraz wie jak ma kocioł podrasować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...