Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A po co to varmo ktoś wprowadza na rynek?

 

Żeby się nas pozbyć ? ;)

 

metoda jak z ruskim krokodylem ...

 

na początku w małej dawce fajnie ale potem...

 

 

Na woreczku jest info że nadaje się do kotłów z podajnikiem , żadnego ostrzeżenia !

 

Próbowałem najpierw mieszankę z czechem - bez problemu

 

Zasypałem tylko varmo bez domieszek - chciałem sprawdzić na ile jest "samowystarczalne" ... i o mało dom z dymem nie poszedł ...

 

Dobrze że przy otwieraniu pokrywy nic mi się nie stało ... mogło być ...

 

Tak na prawdę ktoś za to "cud paliwo" powinien beknąć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem swego czasu o tym " super opale " na forum Boleckiego. Poza tym że jest suchy i waga się zgadza - nie ma żadnych zalet. Popiół pozostaje w większości w formie tego pelletu - nie rozsypuje się w proszek i pomimo że wagowo jest go rzeczywiście około 12% ( jak podaje producent ) - to objętościowo jest koszmarnie dużo. Spalanie zupełnie nie odpowiada deklarowanej wartości opałowej. Producent deklaruje 26 MJ, tymczasem spalanie tego badziewia jest na poziomie Jaretu 22 MJ. Ja osobiście poza wagą worka zgodną z deklaracją producenta i faktem że ten opał rzeczywiście jest suchy nie widzę w nim żadnych zalet. Widzę natomiast ogrom wad. Wymienię kilka podstawowych. Masa popiołu. Duże zużycie.Zagrożenie zapłonem w podajniku. W przypadku palników fajkowych - zagrożenie zablokowaniem podajnika przez miał powstający na skutek zmielenia opału przez ślimak. Nie chce mi się dalej wymieniać. To jest szajs. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluid(pył) węglowy + lepiszcze ropopochodne to dwa materiały wybuchowe w jednym.

 

IgnaC, paliwo Varmo nie jest podawane do kotła w postaci pyłu.

 

 

Fluid(pył) węglowy + lepiszcze ropopochodne to dwa materiały wybuchowe w jednym.

 

Wytłoki gorzelne, nie maja nic wspólnego z lepiszczem ropopochodnym

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Na woreczku jest info że nadaje się do kotłów z podajnikiem , żadnego ostrzeżenia ! ,,,,

 

,,,, Tak na prawdę ktoś za to "cud paliwo" powinien beknąć !

 

Czy producent Twego kotła w DTR wspomniał (ostrzegł), że zastosowana przez niego metoda osuszania opału w zasobniku, może być niebezpieczna ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy producent Twego kotła w DTR wspomniał (ostrzegł), że zastosowana przez niego metoda osuszania opału w zasobniku, może być niebezpieczna ?.

 

Odpowiedziałem Ci tu : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek&p=6841855&viewfull=1#post6841855

 

Tam ta dyskusja bardziej pasuje - chociaż można by się pokusić o osobny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IgnaC, paliwo Varmo nie jest podawane do kotła w postaci pyłu.

 

 

 

 

Wytłoki gorzelne, nie maja nic wspólnego z lepiszczem ropopochodnym

 

Ja nie pisałem, że sypiemy pył, tylko o składzie VARMO. Wytłoki gorzelnię nie posiadają właściwości spajających - wszystko zjadła fermentacja, służą do rozluźnienia peletu w procesie spalania(puchną od temperatury).

Edit: I jeszcze jedno bardzo ważne- wytłoki w połączeniu z wilgocią mają tendencję do wytwarzania biogazu(wystarczy wilgoć z powietrza).

Edytowane przez IgnacC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...