Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

W nocy wygasł mi kocioł, po 2-iej w nocy dostałem smsa.

Rano rozpaliłem.

 

Mógłby ktoś zerknąć na sterownik jaka może być przyczyna?

 

Wczoraj koło południa czyściłem piec. Czy temp. spalin nie są za niskie?

Aktualnie piec grzeje jedynie bojler i 2 grzejniki na poddaszu, ale i tak jest tam ciepło, wiec praktycznie te grzejniki i tak nie pracują.

 

Zmniejsz czas postoju podajnika, masz 80min, 1 powtórzenie, 3 sek. Może być mało. Piec często się odstawia bo grzejesz tylko CUW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy dlatego jestem dla Ciebie wrednym h... ?

Chodziło mi głównie o tą wypowiedz w/s kredytu

 

Ja Ci napiszę że guzik prawda, bank go wybudował, Ty jesteś w nim takim lokatorem z niepewną poduszką pod głową.

Źle Ci nie życzę ale nie wiesz nawet czy dożyjesz do tego czasu zanim ten dom naprawdę będzie Twój.

A pompy ciepła nie montowałem bo mnie nazwyczajniej nie stać a wiadomo że jest to na nasze warunki inwestycja nieopłacalna. Sam koszt jej wybudowania a póżniej eksploatacji jest drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz czas postoju podajnika, masz 80min, 1 powtórzenie, 3 sek. Może być mało. Piec często się odstawia bo grzejesz tylko CUW.

 

Kurde faktycznie. Zupełnie zapomniałem o podtrzymaniu.

A teraz w ogóle nie wiem jak to ustawić, bo ja kiedyś pozmieniałem te ustawienia. A dawno raczej w podtrzymaniu piec pracował. I nie mam doświadczenia w ustawianiu podtrzymania.

Gdzie sprawdzę domyślne ustawienia do podtrzymania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pompy ciepła nie montowałem bo mnie nazwyczajniej nie stać a wiadomo że jest to na nasze warunki inwestycja nieopłacalna. Sam koszt jej wybudowania a póżniej eksploatacji jest drogi

 

Wiem, że to wątek o konkretnym kotle, ale proszę w takim razie nie pisać tu głupot na tematy o których nie ma się zielonego pojęcia. Skup się na dorzucaniu węgla, a wyższą technologią zwyczajnie nie zaprzątaj sobie głowy, bo to nie dla Ciebie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to wątek o konkretnym kotle, ale proszę w takim razie nie pisać tu głupot na tematy o których nie ma się zielonego pojęcia. Skup się na dorzucaniu węgla, a wyższą technologią zwyczajnie nie zaprzątaj sobie głowy, bo to nie dla Ciebie;)

tu sobie pooglądaj a potem się wymądrzaj :p

Zobacz sobie moje statystyki odnośnie kosztów ogrzewania i ciekaw jestem czy takie uzyskasz na pompie ciepła uwzględniająć oczywiście koszt jej zamontowania

Edytowane przez raf1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

A pompy ciepła nie montowałem bo mnie nazwyczajniej nie stać a wiadomo że jest to na nasze warunki inwestycja nieopłacalna. Sam koszt jej wybudowania a póżniej eksploatacji jest drogi

Naprawde ? A wiesz,że są pompy ciepła,których nie trzeba "budowac" i kosztują mniej niż system na ekosyf ? Też nie stać ? To czym ty grzejesz ? ;)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?237249-Por%C3%B3wnanie-ofert-na-pomp%C4%99-ciep%C5%82a-(kot%C5%82ownie)

 

A co do eksploatacji,to nie wiem również,czy wiesz,że:

...a w ogóle, to energię zużywa DOM, nie pompa. Pompa tylko energię transportuje, z różną efektywnością. Czasem 3, czasem 4...

Także to ile zapłacisz za energię do ogrzewania zależy od Twojego domu a nie od pompy,wiem,że ciężko będzie Wam to przyswoić ale tak jest,to fizyka :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
tu sobie pooglądaj a potem się wymądrzaj :p

https://www.youtube.com/watch?v=tKHdMKXXR1w

Ale bzdura :)

Zapotrzebowanie na moc grzewczą dla tego dom ponad 20kW,szok ;)

Zużycie energii dla tego nowego domu to 20000kWh,szok.

Ja grzeję w cenie 0,29zł/kWh.

 

To może ja podam zużycie energii dla mojego domu na c.o+cwu to ok.9000kWh a przy pompie 3400kWh,obciążenie cieplne to 3,5kW czyli taką moc na grzanie domu potrzebuje przy -20st.C.

W stosunku do prądu zyzkuję ok.5600kWh czyli jakieś 1700zł rocznie,czy warto,niech sobie każdy sam odpowie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdura :)

Zapotrzebowanie na moc grzewczą dla tego dom ponad 20kW,szok ;)

Zużycie energii dla tego nowego domu to 20000kWh,szok.

Ja grzeję w cenie 0,29zł/kWh.

 

To może ja podam zużycie energii dla mojego domu na c.o+cwu to ok.9000kWh a przy pompie 3400kWh,obciążenie cieplne to 3,5kW czyli taką moc na grzanie domu potrzebuje przy -20st.C.

W stosunku do prądu zyzkuję ok.5600kWh czyli jakieś 1700zł rocznie,czy warto,niech sobie każdy sam odpowie.

W ogóle to forum rbr-a ale na odczepnego powiem że kazdy jest w szoku gdy zobaczy profesjonalne obliczenia. Ja na kotłownie wydałem gdzieś 30 tyś a ty 75 tyś - no ale kto bogatemu zabroni. Mój koszt wytworzenia 1 Kwh to tylko 0,16 zł twój 0,29 zł dodajmy do tego różnicę w kosztach zainstalowania kotłowni to na 20 lat moge kupować ekosyf a ty już musisz myśleć nad nową pompą ciepła i kasą na zakup. Dodajmy do tego ceny energi które stale rosną a wiadomo że pompa swoje "zjeść" musi + koszty serwisowania to nie wygląda to tak różowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja na kotłownie wydałem gdzieś 30 tyś a ty 75 tyś - no ale kto bogatemu zabroni. Mój koszt wytworzenia 1 Kwh to tylko 0,16 zł twój 0,29 zł dodajmy do tego różnicę w kosztach zainstalowania kotłowni to na 20 lat moge kupować ekosyf a ty już musisz myśleć nad nową pompą ciepła i kasą na zakup.

Po raz kolejny bzdury :)

Cenę 1kWh po jakim grzeję to 0,29zł(Tauron Gliwice) i teraz uważaj,niech COP pompy będzie 3 to realny koszt 1kWh wyniesie 0,29zł/3=0,096zł :)

Podałem Ci link,gdzie inwestorzy podają swoje oferty na pompy ciepła,jak widać przepłacileś za ten ekosyf aż miło i nie dosć,że drogo w inwestycji to jeszcze drogo w eksploatacji ;)

 

A tu ten link co go nie widzialeś:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?237249-Por%C3%B3wnanie-ofert-na-pomp%C4%99-ciep%C5%82a-(kot%C5%82ownie)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to forum rbr-a ale na odczepnego powiem że kazdy jest w szoku gdy zobaczy profesjonalne obliczenia. Ja na kotłownie wydałem gdzieś 30 tyś a ty 75 tyś - no ale kto bogatemu zabroni. Mój koszt wytworzenia 1 Kwh to tylko 0,16 zł twój 0,29 zł dodajmy do tego różnicę w kosztach zainstalowania kotłowni to na 20 lat moge kupować ekosyf a ty już musisz myśleć nad nową pompą ciepła i kasą na zakup. Dodajmy do tego ceny energi które stale rosną a wiadomo że pompa swoje "zjeść" musi + koszty serwisowania to nie wygląda to tak różowo

 

 

Z całym szacunkiem raf1. 0,29PLN za kWh to akurat bzdura wg Arturka 0,29 /3 - 0,1PLN za kWh - realnie 0,45 /2,2 - 0,2PLN za kWh

 

Przy Rbr`rz może być taniej - wystarczy się dogadać z lokalnym składem i 1kWh < 0,1PLN :)

 

Sęk w tym że gdby porównać pracę całodobową (najlepszy komfort i uczucie ciepełka) to pompka powietrzna nie ma startu do kociołka ...

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny bzdury :)

Cenę 1kWh po jakim grzeję to 0,29zł(Tauron Gliwice) i teraz uważaj,niech COP pompy będzie 3 to realny koszt 1kWh wyniesie 0,29zł/3=0,096zł :)

Podałem Ci link,gdzie inwestorzy podają swoje oferty na pompy ciepła,jak widać przepłacileś za ten ekosyf aż miło i nie dosć,że drogo w inwestycji to jeszcze drogo w eksploatacji ;)

To ile ty wydałeś na swoją kotłownie? Jakie bzdury koleś dokonuje dokładnych wyliczeń.:bash: No jak wydałeś na kotłownie z pompą 30 tyś to chyba zrobie ci lo.....:jawdrop:

Jak masz roczne zapotrzebowanie 9000 KWh to może masz dom pasywny- i znowu kto bogatemu zabroni. Ja mam gdzieś 17000 KWh i nie budowałem domu pasywnego

Edytowane przez raf1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To ile ty wydałeś na swoją kotłownie? Jakie bzdury koleś dokonuje dokładnych wyliczeń.:bash: No jak wydałeś na kotłownie z pompą 30 tyś to chyba zrobie ci lo.....:jawdrop:

Co rozumiesz pod pojęciem "kotlownia" ?

U mnie system grzewczy składa się z pompy ciepła(jedn.zewn.i wewn) i zasobnika 300l w linku masz podane ile kosztują te pompy wraz z montażem.

Co Ci jeszcze doliczyć do "kotłowni" ? Komina w kotłowni brak a zresztą pompa se stoi w pralnio-suszarni.

 

Oto moja "kotłownia"

1.jpg

 

Na drugiej stronie stoi pralka,umywalka,suszarka i robocza kabina prysznicowa ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojęciem "kotlownia" ?

U mnie system grzewczy składa się z pompy ciepła(jedn.zewn.i wewn) i zasobnika 300l w linku masz podane ile kosztują te pompy wraz z montażem.

Co Ci jeszcze doliczyć do "kotłowni" ? Komina w kotłowni brak a zresztą pompa se stoi w pralnio-suszarni.

 

Oto moja "kotłownia"

[ATTACH=CONFIG]314744[/ATTACH]

 

 

Na drugiej stronie stoi pralka,umywalka,suszarka i robocza kabina prysznicowa ;)

No to ile wydałeś na swoją kotłownie oczywiście kompletna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No to ile wydałeś na swoją kotłownie oczywiście kompletna?

Dlatego pytam się co to znaczy dla ciebie kompletna kotłownia bo ja tego nie rozumiem.

Kafle też mam doliczać do tego ? Pralkę,suszarkę,umywalkę i kabinę też ?

 

A tu masz bez zabudowy:

1.jpg

 

Ceny tego co widać masz podane w linku,jaki zapodałem.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to forum rbr-a ale na odczepnego powiem że kazdy jest w szoku gdy zobaczy profesjonalne obliczenia. Ja na kotłownie wydałem gdzieś 30 tyś a ty 75 tyś - no ale kto bogatemu zabroni.

 

OMG, a co mialoby znalezć sie na wyposazeniu kotlowni za 75tyś ?

Sauna, jaccuzi, salka cwiczeń ?

 

Swoja drogą, 30 tys za kotlownię na weglu ?? Masz tam salkę ćwiczeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Arturo i s-ka z pompką uciekać na wątki pompowe, co wielokrotnie było już gadane i także admin to kilka razy tłumaczył

Jak Cię nie interesują kotły, to tutaj nie wchodź i nie obrażaj użytkowników trolu forumowy

 

a podać możesz i wkleić zdjęcie komina, kominka i miejsca składowania drewna, do tego "cuda dla klimatu" w salonie.

Osoby tutaj piszące mają kotłownię w swoim miejscu a Ty ją masz w salonie z kominkiem a do pompy podaj jeszcze poziom hałasu jednostki zewn, wkrótce będzie to obowiązek przy pumpkach, także dla jednostek zewn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
a do pompy podaj jeszcze poziom hałasu jednostki zewn, wkrótce będzie to obowiązek przy pumpkach, także dla jednostek zewn.

Poziom hałasu 49dB(A)

http://tuznajdziesz.pl/produkty/produkt/pompa-ciepla-panasonic-aquarea-sxc-t-cap-97-kw-400v-57613,4299/

 

Jakoś nie zauważyłem,że obrażam tutaj kogoś...

Wyjaśniam tylko nieświadomy nieznane kwestie,żeby nie błądzili już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...