Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poziom hałasu 49dB(A)

http://tuznajdziesz.pl/produkty/produkt/pompa-ciepla-panasonic-aquarea-sxc-t-cap-97-kw-400v-57613,4299/

 

Jakoś nie zauważyłem,że obrażam tutaj kogoś...

Wyjaśniam tylko nieświadomy nieznane kwestie,żeby nie błądzili już.

skoro nie podajesz to mniemam że 75 tyś :D To ja dziękuję i żegnam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
skoro nie podajesz to mniemam że 75 tyś :D To ja dziękuję i żegnam

A proszę bardzo,z tym,że podam ci koszt pralnio-suszarni bo tam jest umieszczony mój system grzewczy,pompa ciepła z montażem jaka miała być czyli Atlantic Alfea S8 koszt 16tys.zł,ta pompa jaką mam obecnie z montażem to 21-25tys.zł,zasobnik 300l 2tys.zł

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?237249-Por%C3%B3wnanie-ofert-na-pomp%C4%99-ciep%C5%82a-(kot%C5%82ownie)

Do tego ok.25m2 kafli po ok.30zł czyli 750zł,do tego pralka ale jej nie liczę bo przyniesiona z bloku,do tego suszarka sufitowa 30zł,do tego umywalka przemysłowa 250zł,do tego kabina prysznicowa z brodzikiem 80cm 300zł,do tego bateria i żyrafa ok.200zl.

Czyli łaczny koszt to ok.28tys.zł i jest to koszt systemu grzewczego i dodatkowego wyposażenia pralnio-suszarni.

Jeszcze jakieś pytania ?

Skąd wziąłeś te 75tys.zl ?

 

DSCN3123.jpg

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo,pompa ciepła z montażem jaka miała być czyli Atlantic Alfea S8 koszt 16tys.zł

Fujaro72 to ten sam śmieć, który pisał, że postawi sobie w domu na strychu powietrzną pompę ciepła (bo tam jest najcieplejsze powietrze) i będzie nią ogrzewał dom - jako jedynym źródłem ciepła. Wykasował ten post gdy zrozumiał jakim jest kretynem.. Nawiam więc do nie polemizowania z kretynem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Chyba pomyliłem wątki chciałem o piecach czytać!

Oczywiście,że tak,ale nawet wątek tematyczny nie uprawnia nikogo do szerzenia głupot i powielania mitów,które z automatu muszą być prostowane.

Czyż nie ? Czy może chcemy,żeby społeczeństwo było dalej ciemne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa ciepła z montażem jaka miała być czyli Atlantic Alfea S8 koszt 16tys.zł,ta pompa jaką mam obecnie z montażem to 21-25tys.zł,zasobnik 300l 2tys.zł

To jak w końcu jest z tą Twoją pompą bo znowu zmiana w zeznaniach, podobno dostałeś za darmo ?

Artek a może Ty kogoś wydymałeś po prostu i za nią nie zapłaciłeś, he

i masz tak tanio ?

Już kilka razy prosiłem żebyś tą fakturę wstawił ale nie wycenę którą sam sobie zrobiłeś.

Po następne jak już inni słusznie zwrócili Ci uwagę znowu zabłądziłeś na forum, to wątek o kotle na eko gorszek a nie o Twojej cud zabawce za free i rachunkach za prund.

Rachunek można szybko zmanipulować a znając Twoją niechlubną przeszłość na tym forum to wiesz, od bajek dla dorosłych to był Kobuszewski.

Niby drewno się nie opłaca ale kominek i komin do tego parowozu wybudowałeś a ile tego lasu przelatuje przez ten komin dla klimatu tego nikt nie wie :)

Idź Artek nauczać gdzie indziej, tu albo kotły już mają albo będą mieli skoro szukają w wątku o kotle a nie o pumpie.

Znowu pójdziesz do pierdla za spamowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Już kilka razy prosiłem żebyś tą fakturę wstawił ale nie wycenę którą sam sobie zrobiłeś.

 

Rachunek można szybko zmanipulować a znając Twoją niechlubną przeszłość na tym forum to wiesz, od bajek dla dorosłych to był Kobuszewski.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?237249-Por%C3%B3wnanie-ofert-na-pomp%C4%99-ciep%C5%82a-(kot%C5%82ownie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto układ pracy mojego pieca.

[ATTACH=CONFIG]314645[/ATTACH]

Wężownica w zbiorniku ma połowę potrzebnej mocy(około 5kW). Wymiennik płytowy jest 30kW. Pompą 1 steruje Euroster pokojowy. Pompą 2 sterował przy zasypowcu sterownik własnej konstrukcji z pracą ciągłą przy temperaturze 0,25oC niższej od zadanej, lub z pracą 10/10 minut po przekroczeniu zadanej. Euroster załączał pompę 1 gdy temperatura spadła o 0,5oC niżej od zadanej i wyłączał obydwie pompy po przekroczeniu temperatury zadanej o 0,5oC.

Zasypowiec polony od góry zawsze stał na temperaturze około 60-70oC (miarkownik). Zgromadzone w zbiorniku ciepło wystarczało na spokojne opróżnienie i wyczyszczenie pieca nawet w czasie dużych mrozów.

Pompą 2 będzie teraz sterował RBR z czujnika temperatury wewnętrznej.

 

A jaki masz ciepłomierz? .... wiem, że w necie można znaleźć.. :) Na zasilaniu i powrocie blisko kociołka, mam rurę o średnicy 25 mm..

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi tu dalej nie pitol tylko w końcu tą fakturę wstaw.

Nie ma zamiaru czytać jakiś bzdetów których pewnie po dużej części jesteś autorem z innych nicków.

Wiesz co to jest faktura ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
a po co wam faktura jak jego system grzewczy za sponsorowała kopalnia

Ostatnie,posty bardzo na temat a ja jedynie odpowiadam ;)

Kopalnia zasponsorowała w kwocie 35tys.zł co innego,bo wypłata była na etapie SSO :)

A faktura opiewa na mój system grzewczy na kwotę 75tys.zł czyli jestem podobnym idiotą jak ci,którzy uwazają,że tyle kosztuje pompa ciepła ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktura opiewa na mój system grzewczy na kwotę 75tys.zł czyli jestem podobnym idiotą jak ci,którzy uwazają,że tyle kosztuje pompa ciepła ;)

Do tego ta gratisowa pompa która normalnie 21 do 25 tysi z montażem czyli 8% + 2 zasobnik.

Powiem zaszalałeś Artek, ponad 100 tysi, toż to już dożywocie na gratisowym węglu i kilka nowych kotłów na zapas, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz ciepłomierz? .... wiem, że w necie można znaleźć.. :) Na zasilaniu i powrocie blisko kociołka, mam rurę o średnicy 25 mm..

 

1/2 cala kupiony kiedyś za 65PLN. Bateria miała wytrzymać kilka miesięcy, a działa już dwa lata. 1,5 m3/h w zupełności wystarcza. Pompka na niego pracuje z mocą 16W - nie trzeba więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo72 - udostępnij w necie swoją pompę i statystyki, tak jak my udostępniamy, to będziesz wiarygodny.

W dzienniku budowy masz moje odczyty z licznika zużycia,zdjęcia se pstrykam :)

Nawet jest z dzisiaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...