Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spoko - marketing szemrany. Czasem mój syn jak ma wolne moce przerobowe to bierze takie zlecenia od różnych firm (oficjalnie umowa zlecenie). Trzeba mieć jednak sporo zaparcia do takiego zadania i się przygotować. Ostatnio za trzy poświęcone doby na taki marketing zarobił po zapłaceniu podatku jakieś 980 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - marketing szemrany. Czasem mój syn jak ma wolne moce przerobowe to bierze takie zlecenia od różnych firm (oficjalnie umowa zlecenie). Trzeba mieć jednak sporo zaparcia do takiego zadania i się przygotować. Ostatnio za trzy poświęcone doby na taki marketing zarobił po zapłaceniu podatku jakieś 980 zł.

Widać jest się o co bić, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zaangażowaniu żądałbym podwyżki :)

 

a wiesz ilu chętnych na moje miejsce? każdy kto krytykuje RBR to potencjalny sprzedawca pomp ciepła :)

 

Aha, imrahil, ja nie sprzedaję Ogniwa ale na trollowanie przez Was tego wątku nie będę się przyglądał biernie i cieszył że tam gnój robicie.

 

ja tam nic nie trolluję. sprostowałem tylko błędne tezy o cenach innych systemów grzewczych głoszone przez niektórych tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ilu chętnych na moje miejsce? każdy kto krytykuje RBR to potencjalny sprzedawca pomp ciepła :)

 

 

 

ja tam nic nie trolluję. sprostowałem tylko błędne tezy o cenach innych systemów grzewczych głoszone przez niektórych tutaj

To zajmij się krytykowaniem RBR-a a nie rozpieprzaniem wątku o nim pompkami.Dotyczy to wszystkich pompiarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To zajmij się krytykowaniem RBR-a a nie rozpieprzaniem wątku o nim pompkami.Dotyczy to wszystkich pompiarzy.

masz rację ale:

Oczywiście,że tak,ale nawet wątek tematyczny nie uprawnia nikogo do szerzenia głupot i powielania mitów,które z automatu muszą być prostowane.

Czyż nie ? Czy może chcemy,żeby społeczeństwo było dalej ciemne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

[ATTACH=CONFIG]314746[/ATTACH]

 

Pasywny zaczyna się od 15kWh/m2/rok a ja mam aż 40kWh/m2/rok a do tego korzystam tylko z wanny bo nie mam prysznica :)

.

 

Schiza?

 

Imrahil,a jak tam Twój kurniczek z tarasem na północną stronę świata (nad garażem) ,zbudowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
[ATTACH=CONFIG]314746[/ATTACH]

 

 

 

Schiza?

(

Ale to jest moja pralnio-suszarnia zwana przez was "kotlownia" a nie lazienka.

Ludzie cywilizowani myja sie i kapia sie w lazienkach a nie w kotlowniach czy suszarniach.

Chociaz moze sie myle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Ale to jest moja pralnio-suszarnia zwana przez was "kotlownia" a nie lazienka.

Ludzie cywilizowani myja sie i kapia sie w lazienkach a nie w kotlowniach czy suszarniach.

Chociaz moze sie myle ;)

W pralni mam pralkę,w suszarni suszę odzież.Prysznic mam w łazience.Tak to chyba powinno wyglądać?Ty masz zatem pralnio-prysznico-suszarnię.Dziwna sprawa,suszenie odzieży tam gdzie bierzesz prysznic.Projektowałeś to sam?Pewnie tak jak imrahil.

To masz ten prysznic ,czy go nie masz.Napisałeś,że masz wannę :)

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 zna więcej takich trików. Prysznic w pralnio-suszarnio-kotłowni to nie prysznic. Śmieciuch w salonie to nie śmieciuch.

Arturo przenieś pompę np. do kuchni, a będziesz mógł mówić ze nie masz w ogóle ogrzewania tylko wystój wnętrz :lol2:

Edytowane przez an2lec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wśród znajomych z ekogroszkiem to całkiem normalne zużycie w stosunku do metrażu i ocieplenia. generalnie - droga kotłownia (wliczając wszystkie elementy), dodatkowo sporo przewymiarowana, i droga eksploatacja. nie każdy jest pasjonatem węgla jak niektórzy forumowicze i nie każdy szuka węgla przez pół sezonu. nie każdy lubi w kółko grzebać przy sterowniku.

 

Wśród moich znajomych oraz tych, którym ustawiałem sterowniki w różnych kotłach to zużycie jest mniejsze.

 

Przy właściwie dobranym kotle i ustawionym sterowniku eksploatacja jest tania.

 

Po to testuję sterowniki i podaję jak je ustawiać gdy ktoś o to prosi, oraz testuję ekogroszki żeby każdy chcący czytał i wiedział jak ustawić sterownik, i jaki węgiel kupić bez szukania.

 

Sporo osób w odpowiednim wątku podaje swoje doświadczenia z testowania węgla w innych rejonach kraju wystarczy warto z tego korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima grzanie domu

Lato podtrzymanie i grzanie bojlera

Czy przełączyć to już sam musisz zadecydować.

 

Jeśli tryb lato ma pracować tylko na pompie CWU, to czy przełączanie tych trybów w moim przypadku ma sens, jeśli do pieca mam wpiętą tylko pompę CO?

Może jest coś jeszcze odnośnie zmian tych trybów, o czym nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...