Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Miło mi, że tak się cieszycie.

Powiem Wam coś...

Od 1 czerwca reanimuję blog zawijana na wordpress.com

On żył wprawdzie przez cały czas, notując regularnie kilkaset wejść dziennie, ale nie dostawał ode mnie dostatecznej porcji pożywienia. Teraz będzie dostawał. Uruchomię także na nim ponownie forum dyskusyjne.

A od lipca dołączy również emeryt zawijan_2

Będzie fajnie.

 

Będzie również sporo o nowym kotle OGNIWO EKO PlusM, bo będziemy chcieli się nim pochwalić.

 

Na innych forach też będziemy, bo co lepszego mają do roboty takie dwa emeryty? :)

 

Chyba się z tą emeryturą nie myliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak chcesz tego dokonać kiedy np.: potrzebujesz 10MJ o 5:00, około 17:00 5MJ i około 21:00 znowu 10MJ ?

 

Niech przyjdzie sobota :D i będzie 10MJ rano i z 50MJ pod wieczór ...

 

Moim zdaniem nie da się bez podtrzymania w trybie "lato"

Dziś około 10 zlikwidowałem wszystkie obniżenia i podbicia temperatury kotła. Taki eksperyment w celu wykazania że da się w trybie Lato z wyłączonym podtrzymaniem. Będzie teraz chodził ze stałą zadaną 48 stopni. Praca w podtrzymaniu ( przepalanie w celu utrzymania żaru ) wyłączona. Grzeje się wyłącznie CWU. Zobaczymy, czy się da bez podtrzymań ( ja to wiem, bo i z obniżeniami chodził bez aktywnego trybu podtrzymania ). Spodziewam się że w ciągu doby przytrafią się mu max. 2 - 3 krótkie, nie przekraczające 20 - 30 minut odstawienia ( tyle to każdy kocioł i na każdym węglu wytrzyma bez przepalania w trybie podtrzymania ). A dodam że moc kotła wynosi 29 kW - i te 29 kW obecnie pracuje wyłącznie na potrzeby CWU. Instalacja CO jest zamknięta zaworem 4D i zaworem kulowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie mam certyfikatu od karoka65. Mówiłem że prędzej śnieg spadnie na pustyni niż zobacze ten certyfikat:cry:

Tak tylko zapytam ,czy bez niego źle się w nim pali?

Poza tym jeżeli kocioł zakupiłeś przed badaniami to obecnego dostać nie możesz.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zapytam ,czy bez niego źle się w nim pali?

Poza tym jeżeli kocioł zakupiłeś przed badaniami to obecnego dostać nie możesz.

Dobrze o tym wie bo napisałem mu to w grudniu 2013-go roku na konto raf1 ( bez kropeczki ) które jak pamiętam zostało zbanowane za języczek.

Była też cała krucjata w tym wątku chyba na 300 czy 400 stron, co można odnaleźć.

raf1. pamiętasz jak mnie nazwałeś niedawno ?

kto jest tym.................... ?

Miłej niedzieli panowie.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zapytam ,czy bez niego źle się w nim pali?

Poza tym jeżeli kocioł zakupiłeś przed badaniami to obecnego dostać nie możesz.

Przecież jak kupowałem to była informacja że posiada stosowne badania. Jak się okazuje nie ma i to można nazwac tylko jednym słowem - oszustwo. Ty i karoka65 robicie ludzi w "bambuko" cały czas. Nie macie odwagi żeby powiedzieć prawdę tylko cały czas "bałamucicie" i stosujecie te swoje gierki. Bo przecież mu sie pali to co on chce jeszcze- żenada i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze o tym wie bo napisałem mu to w grudniu 2013-go roku na konto raf1 ( bez kropeczki ) które jak pamiętam zostało zbanowane za języczek.

Była też cała krucjata w tym wątku chyba na 300 czy 400 stron, co można odnaleźć.

raf1. pamiętasz jak mnie nazwałeś niedawno ?

kto jest tym.................... ?

Miłej niedzieli panowie.

Twojego poplecznika "zbigmaza" zresztą też za języczek. ;) A twojego nie zbanują bo płacisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak kupowałem to była informacja że posiada stosowne badania. Jak się okazuje nie ma i to można nazwac tylko jednym słowem - oszustwo. Ty i karoka65 robicie ludzi w "bambuko" cały czas. Nie macie odwagi żeby powiedzieć prawdę tylko cały czas "bałamucicie" i stosujecie te swoje gierki. Bo przecież mu sie pali to co on chce jeszcze- żenada i tyle

 

Nazywaj to sobie jak chcesz. Też do mnie przed zakupem pisałeś i jeżeli mnie pamięć nie myli to informowałem o tym że badania wtedy miał kocioł 23kW.Obecnie mają od 12kW do 100kW i dostają go tylko nabywcy nowych kotłów. Taka wola producenta nie moja i chyba to w stopce napiszę bo nie chce mi się tego co chwila wałkowałć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak kupowałem to była informacja że posiada stosowne badania. Jak się okazuje nie ma i to można nazwac tylko jednym słowem - oszustwo. Ty i karoka65 robicie ludzi w "bambuko" cały czas. Nie macie odwagi żeby powiedzieć prawdę tylko cały czas "bałamucicie" i stosujecie te swoje gierki. Bo przecież mu sie pali to co on chce jeszcze- żenada i tyle

 

Starasz się o dotację że Ci na tych badaniach zależy?

U mnie w gminie jak kupowałem kociołek nie było takiej opcji więc nawet nie dopytywałem.

A gdyby teraz były to i tak już raczej za późno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście wyżej nie ma odpowiedzi. Więc może odpowiesz jako sprzedawca dystrybutor czy kim tam jesteś. Chcę kupić ale nie kota w worku tylko dobry kocioł o dobrych parametrach potwierdzonych certyfikatem.

 

W poście powyżej jest informacja że kotły od 12 do 100 kW posiadają świadectwo badań.

Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście powyżej jest informacja że kotły od 12 do 100 kW posiadają świadectwo badań.

Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Kolego

Świadectwo może sobie wystawiać każdy kto chce, ustalając własne zasady badań i własne kryteria oceny ich wyników.

Certyfikat może wystawić tylko jednostka badawcza, posiadająca stosowną akredytację (np. Polskiego Centrum Akredytacji) i tylko w oparciu o wyniki badań wykonanych według umocowanych prawem norm (np. europejskiej normy EN 303-5:2012), oczywiście jeśli posiada akredytację w zakresie tej normy.

 

Nie wierzę, żeby kocioł RBR 12kW miał certyfikat z badań według normy EN 303-5:2012, bo niemożliwe jest, aby spełnił wymogi tej normy dla mocy 3,6kW (tj. dla 30% jego mocy nominalnej).

Nie ma takich kotłów, które by to spełniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście wyżej nie ma odpowiedzi. Więc może odpowiesz jako sprzedawca dystrybutor czy kim tam jesteś. Chcę kupić ale nie kota w worku tylko dobry kocioł o dobrych parametrach potwierdzonych certyfikatem.

Daj sobie spokój i tak nie otrzymasz. Ja do dzisiaj niczego nie dostałem tylko słowne zapewnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego

Świadectwo może sobie wystawiać każdy kto chce, ustalając własne zasady badań i własne kryteria oceny ich wyników.

Certyfikat może wystawić tylko jednostka badawcza, posiadająca stosowną akredytację (np. Polskiego Centrum Akredytacji) i tylko w oparciu o wyniki badań wykonanych według umocowanych prawem norm (np. europejskiej normy EN 303-5:2012), oczywiście jeśli posiada akredytację w zakresie tej normy.

 

Nie wierzę, żeby kocioł RBR 12kW miał certyfikat z badań według normy EN 303-5:2012, bo niemożliwe jest, aby spełnił wymogi tej normy dla mocy 3,6kW (tj. dla 30% jego mocy nominalnej).

Nie ma takich kotłów, które by to spełniły.

 

Może ja to źle rozumiem. Nie znam się na tym tak jak Ty.

I prawdę mówiąc mało mnie interesuje jakie badania i jakie normy spełniają te kotły.

A tak na marginesie to nie przypominam sobie żebyśmy razem wódkę pili więc kolegami nie jesteśmy i pewnie nigdy nie będziemy.

Twoje tytuły i wiedza na pewne tematy nie upoważniają do traktowania z góry każdego kto się na nich mało zna.

Jestem przekonany że znalazlo by się kilka takich o których ja mógłbym Ciebie czegoś nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...