Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zwracam Ci uwagę, że ja jeszcze nigdzie nie napisałem, że RBR to zły kocioł. Sam go kiedyś promowałem. To u mnie wykonano badania na "znak bezpieczeństwa ekologicznego" i to ja podpisywałem świadectwo z tych badań dla kotła RBR 23kW. Po 1 czerwca wystawię tym kotłom swoją opinię, swoją własną, już nie jako pracownik instytutu badawczego, ale jako zwykły obywatel. A może nie wystawię? Jeszcze nie wiem.

 

Nasze drogi rozeszły się, kiedy to producent RBR-a zaczął marketing swoich kotłów oparty na negatywnej kampanii wobec kotłów OGNIWO EKO. Nie będę rozwijał tego tematu, bo sam go znasz doskonale. Byłeś jednym z ogniw tej kampanii.

Pamiętasz może, jaki był największy zarzut dla kotłów OGNIWO EKO? Ano taki, że czyści się je znacznie ciężej i znacznie dłużej, niż RBR-y.

Teraz ten zarzut stracił swoją wymowę. Nowy kocioł OGNIWO EKO PlusM czyści się bajecznie łatwo. Praktycznie nie trzeba go czyścić przez cały sezon grzewczy. Ciekawe, co wymyślicie teraz w rewanżu.

Panie Jacku ( już nie wiem czy tak mogę :) ) co prawda napisał pan do Grześka ale króciutko po raz ostatni napiszę: już wiele razy na tym forum wspomniałem że nigdy nie napisałem że OEP to zły kocioł a wręcz pisałem odwrotnie i polecałem do nowych domów mimo że go nie mam w ofercie co pewnie nieraz pan też zauważył.

Z tym czyszczeniem chyba pan nie zaprzeczy bo widział pan obydwa kotły i wiem że zna je pan bardzo dobrze a każdy chwali swoje :)

Czy coś wymyślamy ? będziemy wymyślać ?

Jak pan sam stwierdził: albo napiszę albo nie :)

Z tą walką Instalco z panami trochę się pan chyba zagalopował, wstawię tu taki pościk napisany w tym wątku przez producenta:

Nikt nigdy nie powiedział ani nie napisał że OGNIWO PLUS jest gorszy. Osobiście uważam że EKO PLUS jest świetnym kotłem i z cała pewnością warto go kupić, a RBR jest po prostu trochę inny. Tak musi być żeby klient miał wybór. To klient powinien zadecydować który kocioł bardziej odpowiada jego preferencjom czy warunkom kotłowni. Uważam też że nawet najlepsze konstrukcje nie są wiele warte dla zwykłego użytkownika, który nie ma wiedzy o regulacji procesu spalania. Ze zwykłym sterownikiem są to dla nich kotły z podajnikiem opału , dopiero ze sterownikiem eCoal można je nazwać kotłami automatycznymi. Myślę że moją opinię na ten temat podziela większość właścicieli takich czy innych kotłów ze sterownikiem eCoal.

Przy okazji chciałbym złożyć podziękowania twórcom sterownika tj. Zawijanowi, Zawijanowi_2, którego niestety nie ma już na tym forum ( wielka szkoda) I całej ekipie ELEKTRO-SYSTEMU którym to ludziom "chciało się" zbudować sterowanie na miarę XXI w. nie mające równego sobie odpowiednika na rynku. Mam nadzieję że tak zostanie.

 

Pozdrawiam

Daniel Bałka

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego na nowej oby spokojniejszej i spędzonej przy dobrym zdrowiu drodze w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam Ci uwagę, że ja jeszcze nigdzie nie napisałem, że RBR to zły kocioł. Sam go kiedyś promowałem. To u mnie wykonano badania na "znak bezpieczeństwa ekologicznego" i to ja podpisywałem świadectwo z tych badań dla kotła RBR 23kW. Po 1 czerwca wystawię tym kotłom swoją opinię, swoją własną, już nie jako pracownik instytutu badawczego, ale jako zwykły obywatel. A może nie wystawię? Jeszcze nie wiem.

 

Nasze drogi rozeszły się, kiedy to producent RBR-a zaczął marketing swoich kotłów oparty na negatywnej kampanii wobec kotłów OGNIWO EKO. Nie będę rozwijał tego tematu, bo sam go znasz doskonale. Byłeś jednym z ogniw tej kampanii.

Pamiętasz może, jaki był największy zarzut dla kotłów OGNIWO EKO? Ano taki, że czyści się je znacznie ciężej i znacznie dłużej, niż RBR-y.

Teraz ten zarzut stracił swoją wymowę. Nowy kocioł OGNIWO EKO PlusM czyści się bajecznie łatwo. Praktycznie nie trzeba go czyścić przez cały sezon grzewczy. Ciekawe, co wymyślicie teraz w rewanżu.

 

A pamiętasz, jak producent RBR-ów zaczął podawać na swojej stronie www fałszywe informacje n/t swoich kotłów?

A może powiesz mi, dlaczego, mając takie świetne kotły, z certyfikatami, a jakże - producent nie pokazuje żadnych parametrów tych kotłów?

"Poczta pantoflowa" - mówisz? Masz rację. Ludzie lubią słuchać, że "ich" jest najlepsze. A że się nie znają, to słuchają chętnie takich "pantofli".

A prawda jest taka, że dzisiaj już prawie nie ma złych kotłów z podajnikiem automatycznym. 10 lat pracy mojego instytutu na rzecz poprawy technologii wytwarzania tych kotłów zrobiły swoje. Dziś kotły automatyczne różnią się między sobą właśnie tymi parametrami z certyfikatów, niedostrzegalnymi gołym okiem. Nawet z pomocą pantofla :no:

Wiem o tym dobrze,że tak nie napisałes poza jednym,że to Ty z RBR-a (gniota) zrobiłeś dopiero dobry kocioł.Nie chcę się sprzeczać bo jak naprawdę było to wiesz Ty i INSTALCO.

 

Nasze drogi rozeszły się, kiedy to producent RBR-a zaczął marketing swoich kotłów oparty na negatywnej kampanii wobec kotłów OGNIWO EKO

Nie uważam,że nasze drogi się rozeszły ale skoro tak uważasz.Sam wiesz,że zaczęło się na esterownik.pl kiedy założyłem temat kotła RBR i to Wam chyba bardzo przeszkadzało ale było minęło.

 

Byłeś jednym z ogniw tej kampanii.

Nie uważam też,że byłem ogniwem jakiejkolwiek kampanii przeciwko Ogniwo Eko Plus.

 

Pamiętasz może, jaki był największy zarzut dla kotłów OGNIWO EKO? Ano taki, że czyści się je znacznie ciężej i znacznie dłużej, niż RBR-y.

Pamiętasz moja pierwszą wizytę u Was w Zabrzu?Jeszcze Eko Plusa w planach nie było wtedy.Przekazałem Wam swoje uwagi odnośnie Ogniwo Eko,którego wówczas użytkowałem.Mogę to napisać wprost,że wtedy nieświadomie brałem udział w powstaniu EKO pLUSA i tego nie zaprzeczysz chyba.Brakowało mi jeszcze górnej klapy na zawiasie i było by cacy :) (wiem w nowej M-ce to już nie możliwe) I co ważniejsze Eko Plusa po tych zmianach czyści sie nieco szybciej od Eko czyż tak nie jest?

 

Ciekawe, co wymyślicie teraz w rewanżu.

 

Nic nie mamy zamiaru w rewanżu wymyślać.Przeciwnie ,osobiście się cieszę,że Ogniwo Eko PlusM ma nową konstrukcję przypominającą nieco RBR-a :wiggle:

 

A pamiętasz, jak producent RBR-ów zaczął podawać na swojej stronie www fałszywe informacje n/t swoich kotłów?

Tu bym się sprzeczał czy tak było ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie.

 

A prawda jest taka, że dzisiaj już prawie nie ma złych kotłów z podajnikiem automatycznym. 10 lat pracy mojego instytutu na rzecz poprawy technologii wytwarzania tych kotłów zrobiły swoje. Dziś kotły automatyczne różnią się między sobą właśnie tymi parametrami z certyfikatów, niedostrzegalnymi gołym okiem. Nawet z pomocą pantofla :no:

Podtekst jest mi dobrze zrozumiały i zapewne końca nie będzie.

I aby była jasność między nami,nie mam zamiaru znowu przekamarzać się z Tobą publicznie na temat tego czy innego kotła.

Tobie podoba się Ogniwo a mnie oba i nic na to nie poradzisz a drogi zazwyczaj się gdzieś tam schodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobić wiele rzeczy.

A już z pewnością - nie powinien kłamać. Szczególnie, jeśli sam pisze, że nie zna się na badaniach i nie wie, które są dobre, a które złe.

No bo jak to - pisze, że są badania i certyfikaty, ale równocześnie pisze, że nie wie, jak takie badania i takie certyfikaty wyglądają. To przecież kabaret jakiś.

P.S.

Przecież samodzielny sprzedawca, z własną działalnością gospodarczą, nie jest pracownikiem producenta. Nie wiąże go umowa o pracę i klauzula bezwzględnej lojalności, za pracodawcą / przeciw klientowi.

Ja nie widziałem tych "certyfikatów", więc choć znam się na tym i mógłbym je ocenić, nie jestem w stanie dać Wam żadnej miarodajnej opinii w tym temacie.

 

Widze drogi panie Docencie , ze kampania ruszyła od nowa.

Tymrazem na muratorze.

Co pana skłoniło do przeniesienia sie ze swoja kampania z portalu E-Sterownik na portal Murator.

Czyżby uzytkownicy portalu E-sterownik sprzysięgli sie przeciwko panu i pańskim teoriom, za co pewnie sie pan pogniewał, bo ucierpiała panska duma.

Pozdrawiam i co bym sie kurom nie kłaniał w pas- Ukłony dla pana, pana słuchaczy lubiacych bajkopisarzy teoretykow.

A i zapomniałbym.

Oczywiscie ukłony dla szanownej i pieknej małżonki za to iż ma takiego skarba jak pan w postaci sławnego bajkopisaza.

Całuje raczki zonie.

Zacny Św. Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twojego poplecznika "zbigmaza" zresztą też za języczek. ;) A twojego nie zbanują bo płacisz

 

Wiesiu,Minertu jaka to krucjata jest prowadzona przeciwko wam.

Gdybyscie chcieli pomocy w poskromieniu dlugich ozorow to oczywiscie dobrze wiecie, ze mozna jak w dym.

Zawsze wierny swoim ideałom.

kolega Św.Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiu,Minertu jaka to krucjata jest prowadzona przeciwko wam.

Gdybyscie chcieli pomocy w poskromieniu dlugich ozorow to oczywiscie dobrze wiecie, ze mozna jak w dym.

Zawsze wierny swoim ideałom.

kolega Św.Mikołaj

Nie ma takiej potrzeby moim zdaniem a jak taka zajdzie to nikomu niczego nie będę bronił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz prawdę!!!

To info masz ode mnie. Kupiłeś kocioł w czasie kiedy Rbr-Ekouniwersal miał certyfikat z ICHPWzZ na 23 kW badany przez Zawijanów.Napisałem ,że twój model nie ma badań bo obecny typoszereg był badany w listopadzie 2013r.

E szkoda z Wami czasu tracić teraz będziecie razem z karoką zasiewać żiarno niepewności i mącić. Jak oczywiście zawsze w tej sytuacji. Faktem jest że mój kocioł nie miał badań w chwili zakupu

Edytowane przez raf1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...