Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Powiedz mi gdzie tez chetnie kupie chociaż myślę ze w tej cenie musiałeś coś dodać od siebie nie wiem np. :żone na weekend:D

 

Moze to tylko koło buka lezalo.

Albo jak kolezanka kasia kupila sobie debowy parkkiet i upadajaca wtyczka od zelaska zrobila jej wgniecenie w nowiuskim parkiecie.

Dobrze ze dodala puzniej ze to taki guick parkiet( nazwy nie wymienie) a nie tradycyjny.

To sie zalamala dziewczyna ze dala sie namowic na dmuchany parkiet z konglomeratu debowego.

Ja to na to mowie dmuchany parkiet, ktory po jednym cyklinowaniu zdziera sie do wylewki.

Zycie jest brutalne niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za stary już chyba jestem na nową chałupę :)

Tyle co mi zostało to już w swoim starym "kamieniaczku" dociągnę :)

To z tego profilu standardowo kleją, musiałem wykupić dla świętego spokoju bo juz posta nie mogłem napisać, pompki wszystko klikały a później jeszcze na forum baźgrali że to ja ich podpierdzielam a rzadko kiedy w te wykrzykniki klikam chyba że już przesadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jak jest ładna

Oczywiście, ze jest, rzekłbym Miss World ;)

 

Powiedz mi gdzie tez chetnie kupie (kubik 30 zł !!!!!!!!!)

U wdzięcznego inwestora - za dwa lata pewnie tak dobrze nie będzie u niego z ceną, ale jak to mówia Carpe Diem, no skorzystałem. Może się inny trafi, albo będę miał wdzięcznego sprzedawcę wungla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Rubezahl chyba jakiś czas temu pisał że ma swój las także chyba tylko koszty pozyskania i robocizny liczył ale czy dobrze pamiętam ? nie wiem :)

 

Tamten las już poszedł z dymem, teraz znowu zakupowywuję. W tym roku się udało po preferencyjnej cenie, ale normalnie, to rąbnięta buczyna w cenie ok. 120-140zł z rabatem i przywózką. Układanie samodzielne - bezcenne, czas oczekiwania także także bezcenny pod własną wiatą. Podejrzewam że przy korzystaniu z groszka, to te 25m3 starczy na 3-4 lat. Chociaż to różnie bywa - szwagrowie zakupili ok 150m3 buka i miało starczyć na długie lata a rozeszło się raptem w 10 lat, ale u nich buda jeszcze większa niż u mnie i dodatkowo mieli kominek w budynku biurowym, to mieli co grzeć

 

Za stary już chyba jestem na nową chałupę :)

Eeeee tam, moja "mamiusia" dobija powoli do 70 i właśnie kończy budowę kolejnego domu - tym razem na starość :)

Edytowane przez rübezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem,że pracujący na dole mają "gorzej" ale rylem nie byłem nigdy ;)

To raczej do minertu pretensje jako działającego dalej ryla.

Ale odwiedź stronę Tauron Gliwice i zerknij na cennik taryfy G12W

Sądze,że wiesiek przedstawił taryfę G11 i to sie zgadza bo dla powietrznej z COP3 1kWh wychodzi 0,18zł*3=0,54zł czyli tyle ile miałem w poprzednim sezonie w G11.

Obecnie grzeję w cenie 1kWh=0,29zł/COP3=?

 

Masz coś do ryli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostania moja wypowiedź nie całkiem w temacie. Jesteś pewny tego COP=3. Równie dobrze mogę napisać o konkurencji:

 

1. Kocił XXX spawność ok. 90% (jest już ich kilka na rynku) - jest certyfikat, są badania, wiec nie mam prawa wątpić, biorę do obliczeń

2. Ekogroszek np z Kormorana- kaloryczność deklarowana przez producenta 22,00MG/kg cena z przesyłka za 1T 580zł http://allegro.pl/komorany-czeski-ekogroszek-promocja-hit-i5141289843.html - nie ma podstaw aby wątpić - biorę do obliczeń

 

No to liczymy:

 

1kG węgla to 1x22000/3600=6,11kWh przy deklarowanej sprawności kotła 90% daje nam 5,5kWh z 1kg w kotle z 90% sprawnością Czyli:

 

1kWh kosztuje 10,5gr - bosko!! - biorę i głoszę światu jak jest bosko i tanio Klawiatura przyjmie każdy bełkot, każdy

 

Jak to ładnie określasz w swoich wyliczeniach - "można, można. I kto to przebije"..

 

Za drogo ten węgiel wpisałeś - można wziąć 25 ton luzem za 57% tej ceny, a wtedy wyjdzie <6 gr i kto to przebije :cool:

 

http://www.oferteo.pl/fuego-poland-s-c/ekogroszek-czeski-komorany/83396-47922

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za drogo ten węgiel wpisałeś - można wziąć 25 ton luzem za 57% tej ceny, a wtedy wyjdzie <6 gr i kto to przebije :cool:

 

http://www.oferteo.pl/fuego-poland-s-c/ekogroszek-czeski-komorany/83396-47922

 

Znajomy kombinuje przywieźć prosto w czeskiej kopalni - całą patelnie chyba po 220zł/t + przywózka, aż boję się liczyć;)

 

Jeżeli uzyskam 0,16zł za kWh będę niezmiernie zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za drogo ten węgiel wpisałeś - można wziąć 25 ton luzem za 57% tej ceny, a wtedy wyjdzie <6 gr i kto to przebije :cool:

 

http://www.oferteo.pl/fuego-poland-s-c/ekogroszek-czeski-komorany/83396-47922

 

No dobra, a taki ekogroszek "produkuje" sadzę? chyba, że pół na pół z ekogroszkiem wegla kamiennego?

Ekogroszek czeski trzeba by z 1-rocznym wyprzedzeniem kupić na wyparowanie wody, co?, a miejsca mam!

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy i jakby płukany nie ma prawie miału.

 

Jest za to bardzo słaby.

 

W porównaniu do odsiewki z lokalnego składu to powiem że bardzo słabiutki ... dodatkowo 200PLN droższy (590PLN/t)

Kupiłem parę worków i muszę stwierdzić że w ogóle mi się nie spieka tak jak eko z kopalni Julian z Piekar Śl. A jak kupiłem kiedyś na składzie to była dopiero tragedia, tak się spiekał że na palniku miałem ostrosłup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...