Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Panowie tak proforma,zachęcam do czyszczenia łopatek wirnika dmuchawy po zakończonym sezonie grzewczym.

Na mojej było nieco nagromadzonego pyłu ,który był powodem spadku jej wydajność.

 

Minertu dziwie się, że tak bardzo martwisz się o wydajność i sprawność dmuchawy w Twoim kotle na paliwo stałe.

 

 

Pozwolisz, że nieco zmodyfikuję fragment Twego posta:

 

W moich płucach było nieco nagromadzonego pyłu ,który był powodem spadku wydajności mego organizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Minertu dziwie się, że tak bardzo martwisz się o wydajność i sprawność dmuchawy w Twoim kotle na paliwo stałe.

 

 

Pozwolisz, że nieco zmodyfikuję fragment Twego posta:

 

W moich płucach było nieco nagromadzonego pyłu ,który był powodem spadku wydajności mego organizmu.

Albo ja tego nie mogę zrozumieć , albo TY nie wiesz co napisałeś.

W moich płucach niestety już się nieco pyłu nagromadziło więc na wydajności straciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja tego nie mogę zrozumieć , albo TY nie wiesz co napisałeś.

W moich płucach niestety już się nieco pyłu nagromadziło więc na wydajności straciły.

 

Przypuszczam, że Ty wiesz i rozumiesz, a ja wiem co napisałem.

 

 

Co w Twoich płucach, w związku z wykonywanym przez Ciebie zawodem mogło się przez lata nagromadzić, to ja dokładnie nie wiem, ale mogę sobie to wyobraźić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że Ty wiesz i rozumiesz, a ja wiem co napisałem.

 

 

Co w Twoich płucach, w związku z wykonywanym przez Ciebie zawodem mogło się przez lata nagromadzić, to ja dokładnie nie wiem, ale mogę sobie to wyobraźić.

Tego nie trzeba sobie wyobrażać,wystarczy poczytać co to pylica.http://pl.wikipedia.org/wiki/Pylica_p%C5%82uc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mchomen ja nie jestem taki zdesperowany żeby z opolskiego wystawić fakturę na 8% dla gościa spod Szczecina gdzie ani jego ani kotłowni nie widziałem.

Już się jeden napasł 8-ioma procentami, ja tam wolę nie zarobić i spać sobie spokojnie :)

Powinieneś na tej stawce zapłacić z 9 stówek mniej, tak w pamięci licząc.

 

Tu masz chyba racje,bo 12 KW jak kosztował bodajże 8100 ja dałem 7200(plus pompa co energooszczędna gratis).Niestety ,żeby u mnie kotłownia wyglądała jak na fotce musiałem sugerować sie ceną.A to co napisałem wyżej to żadna złośliwość tylko podpowiedz dla tych którzy zastanawiają sie nad zakupem,pare stówek można zaoszczędzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla satmego popielnika warto zapłacić za nowy. Popiół ze 120 kg Sobieskiego to już coś. Dodam, że wszystko mieściło się w szufladzie - nic poza.

Ile to będzie mniej pyłu w płucach - przypuszczam, że połowę.

 

Kolega już zdaje się pali w tej ulepszonej wersji.

Aż tak uciążliwa ta starsza wersja nie jest choć nie ukrywam że nowsza robi wrażenie.

Masz ceramikę czy odpuściłeś sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu dziwie się, że tak bardzo martwisz się o wydajność i sprawność dmuchawy w Twoim kotle na paliwo stałe.

 

 

Pozwolisz, że nieco zmodyfikuję fragment Twego posta:

 

W moich płucach było nieco nagromadzonego pyłu ,który był powodem spadku wydajności mego organizmu.

25 lat pracy przy wentylatorach(o mocy nawet do 1MW) nauczyło mnie respektu do zanieczyszczeń na łopatkach wirnika. Niewidoczna dla oka warstwa pyłu może powodować znaczny spadek wydajności, a wentylator, który pracuje z częstymi postojami bardzo szybko "łapie" niewyważenie wirnika, co powoduje szybsze zużycie łożysk oraz wibracje, które zwiększają pobór prądu i zmniejszają obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...